Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Держава в Євразії, Грузія

Содержание

Грузія — держава в Євразіїдержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного морядержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказідержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказідержава в Євразії,
прапорГербГ р у з і яПрезентація учня 4-Б класу школи № 170 м. КиєваГригоренка Максима Грузія — держава в Євразіїдержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного морядержава в Євразії, на південно-східному Дата незалежності: 9 квітня 1991Офіційна мова - грузинська Столиця ТбілісіПрезидент Георгій МаргвелашвіліТериторія Грузія на регіональному рівні складається із двох автономних республік, дев'яти регіонів (груз., мхаре) та Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу, 13% — низини і рівнини Ґрунти Грузії носять різноманітний, строкатий до мозаїчності характер, обумовлений різноманіттям ґрунтоутворювальних чинників. На заході субтропічний, на сході — перехідний від субтропічного до помірного. У Західній Природним умовам Грузії значну своєрідність додає наявність великої кількості річок і озер — Тваринний світ Грузії характеризується різноманітністю. Він представлений більше 100 видами ссавців, 330 видами Оцінка загальної численності населення Грузії по даним національної статистичної служби на 1 Провідними галузями промисловості Грузії є: харчова (виробництво чаю, вин і коньяків, тютюнових виробів, ефіроолійних Основні сільськогосподарські культури: виноград, зернові, цукровий буряк, сояшник, картошка, скотарство, вівчарство, птахівництво, свинарство.Сільське господарство Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу, 13% — низини і рівнини Казбег — потухший стратовулкан, самий східний п’ятитисячник Кавказа, розташований у східній частині  Уплісцихе - скельне місто(городище), пам'ятник грузинської культури, розташований за 15 км на східвід міста Горі на лівому березі річки Кура.Городище було Палац Дадіані — резиденція мегрельских правителів із роду Дадіані в грузинському місті Зугдіді.Палац Дадіані
Слайды презентации

Слайд 2 Грузія — держава в Євразіїдержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного

Грузія — держава в Євразіїдержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного морядержава в Євразії, на

морядержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої

розташована на Південному Кавказідержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказідержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росіядержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росія, зі сходу — Азербайджандержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росія, зі сходу — Азербайджан, з півдня —Вірменіядержава в Євразії, на південно-східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росія, зі сходу — Азербайджан, з півдня —Вірменія, на південному заході —Туреччина.

Слайд 3 Дата незалежності: 9 квітня 1991
Офіційна мова - грузинська

Дата незалежності: 9 квітня 1991Офіційна мова - грузинська Столиця ТбілісіПрезидент Георгій


Столиця Тбілісі
Президент Георгій Маргвелашвілі
Територія 118-а в світі
Всього

69 700 км²

Загальна характеристика держави


Слайд 4 Грузія на регіональному рівні складається із двох автономних республік,

Грузія на регіональному рівні складається із двох автономних республік, дев'яти регіонів (груз., мхаре)

дев'яти регіонів (груз., мхаре) та двох міст державного підпорядкування — Тбілісі

та Поті. На середньому рівні: 69 районів, на найнижчому рівні: 55 міст, 50 селищ, 842 громад та 165 сіл.

Адміністративний поділ


Слайд 5 Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу,

Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу, 13% — низини і

13% — низини і рівнини (Колхідська та Алазанська низини, Картлійська низовина). Найвищі точки Грузії —

гора Шхара (5068 м) та гора Казбеґі (5033 м). Крайній південь Грузії зайнятий Південно-Грузинським вулканічним нагір'ям.

Рельеф


Слайд 6 Ґрунти Грузії носять різноманітний, строкатий до мозаїчності характер,

Ґрунти Грузії носять різноманітний, строкатий до мозаїчності характер, обумовлений різноманіттям ґрунтоутворювальних

обумовлений різноманіттям ґрунтоутворювальних чинників. Червоноземні ґрунти, близькі до тропічних

латеритних, поширені в горбистій смузі Західної Грузії — особливо в Аджарії і Гурії і в основному є реліктом ґрунтоутворення геологічного минулого. Там же поширені жовтоземи, чорноземи, каштанові, коричневі і сіро-коричневі ґрунти властиві східній частині міжгірської депресії. Крім того, чорноземи розвинені на платоподібних частинах Південно-грузинського нагір'я. У горах під лісом сформовані бурі лісові ґрунти, перехідні у вапнякових районах в перегнійно-карбонатні, а під альпійською рослинністю — в гірничо-лугових. Болотяні і субтропічні підзолисті ґрунти утворюють крупні масиви в Колхідській низовині.

Грунти


Слайд 7 На заході субтропічний, на сході — перехідний від субтропічного

На заході субтропічний, на сході — перехідний від субтропічного до помірного. У

до помірного. У Західній Грузії, зверненій до Чорного моря,

випадає від 1000 до 2800 мм. (у горах) опадів на рік, в Східній Грузії 300–600 мм. У західних районах, біля Чорного моря, літо — вологе і тепле, клімат субтропічний. У східних районах Грузії клімат формується під впливом континентальної повітряної маси. На рівнинах літо більш тривале і жарке. Погода в горах швидко міняється. Раптові похолодання супроводжуються сильними снігопадами, зливами, градом і фенами (сильними вітрами, що дують з гір в долини).

Клімат


Слайд 8 Природним умовам Грузії значну своєрідність додає наявність великої

Природним умовам Грузії значну своєрідність додає наявність великої кількості річок і

кількості річок і озер — близько 25 000. УЗахідній Грузії найбільша густина

річкової мережі. До Каспійського басейну належить Кура зі своїми крупними притоками Арагві, Іорі, Алазані, Ліахві, Храмі; річки Чорноморського басейну — Ріоні, Інгурі, Кеда, Бзибь. Всі річки повноводні і мають в своєму розпорядженні значні запаси гідроенергії. Багато хто з них використовується для енергетичних і іригаційних цілей. Потенціал гідроенергетичних ресурсів країни становить 60 млрд кВт/г, а повний теоретичний потенціал всіх річок перевищує 100 млрд кВт/г, в той час як для власних енергетичних потреб Грузії достатньо і 25 млрд. Проте практично використовується незначна частина цих ресурсів — менше 10% .

Водні ресурси


Слайд 9 Тваринний світ Грузії характеризується різноманітністю. Він представлений більше

Тваринний світ Грузії характеризується різноманітністю. Він представлений більше 100 видами ссавців, 330

100 видами ссавців, 330 видами птахів і 160 видами риб. Багато представників

фауни є ендеміками або напівендеміками, наприклад, ящірка артвінська і тур кубанський (роги якого в Грузії використовуються як судини для вина).

Фауна і флора


Слайд 10 Оцінка загальної численності населення Грузії по даним національної

Оцінка загальної численності населення Грузії по даним національної статистичної служби на

статистичної служби на 1 січня 2012 года складає 4

497 600 чоловік, у державі існуючі групи:

грузини (83,7 %),
азербайджанці (6,5 %),
армяни (5,7 %),
россіян (1,5 %),
осетин (0,9 %),
езиди (0,5 %),
греки (0,3 %),
чеченці и кістинци (0,2 %),
українці (0,2 %).

Населення


Слайд 11 Провідними галузями промисловості Грузії є: харчова (виробництво чаю, вин і

Провідними галузями промисловості Грузії є: харчова (виробництво чаю, вин і коньяків, тютюнових виробів,

коньяків, тютюнових виробів, ефіроолійних культур, овочевих і фруктових консервів, мінеральних

вод, лісових горіхів), легка (шовкова, вовняна, бавовняна, взуття, трикотаж, швейне виробництво), машинобудування (виробництво електровозів, автомобілів, верстатів. Центри машинобудування: Тбілісі, Кутаїсі, Батумі), чорна металургія (металургійний комбінат в Руставі, Зестафонський завод феросплавів, комбінат Чіатурмарганець), кольорова металургія (Маднеульскій комбінат), хімічна (виробництво азотних добрив, хімволокна, фарб, побутової хімії. Центр: Руставі).

Промисловість


Слайд 12 Основні сільськогосподарські культури: виноград, зернові, цукровий буряк, сояшник,

Основні сільськогосподарські культури: виноград, зернові, цукровий буряк, сояшник, картошка, скотарство, вівчарство, птахівництво, свинарство.Сільське господарство

картошка, скотарство, вівчарство, птахівництво, свинарство.
Сільське господарство


Слайд 13 Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу,

Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу, 13% — низини і

13% — низини і рівнини (Колхідська та Алазанська низини, Картлійська низовина). Найвищі точки Грузії —

гора Шхара (5068 м) та гора Казбеґі (5033 м). Крайній південь Грузії зайнятий Південно-Грузинським вулканічним нагір'ям.
Сучасне заледеніння Грузії зосереджене в осьовій смузі Великого Кавказу і носить переважно гірсько-долинний характер. Всього нараховується 786 льодовиків загальною площею 556 км². Найбільш крупні льодовики розташовані в Сванетії (Лекзірі, Цанері, Твібері, Чалааті, Адіши) і Раче (Зонхито, Киртішо тощо). Нижче за всіх (до 1900 м) спускаються льодовики Лекзірі і Чалааті.

Гори


Слайд 15 Казбег — потухший стратовулкан, самий східний п’ятитисячник Кавказа,

Казбег — потухший стратовулкан, самий східний п’ятитисячник Кавказа, розташований у східній

розташований у східній частині Центрального Кавказа, на кордоні Россії

и Грузії.
Висота над рівнем моря: 5 033 м.
Перше сходження: 1868 г.
Горний хребет: Кавказські гори.

Гора Казбег


Слайд 16  Уплісцихе - скельне місто(городище), пам'ятник грузинської культури, розташований за 15 км на східвід міста Горі на

 Уплісцихе - скельне місто(городище), пам'ятник грузинської культури, розташований за 15 км на східвід міста Горі на лівому березі річки Кура.Городище

лівому березі річки Кура.
Городище було засновано наприкінці II — на початку

I тисячоліття до н. е. Пам'ятник розчищений і частково укріплений. Зараз Уплісцихе — значний туристичний центр Грузії

У п л іс ц и х е


  • Имя файла: derzhava-v-Єvrazії-gruzіya.pptx
  • Количество просмотров: 120
  • Количество скачиваний: 0