Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Основні риси літератури в Україні

Українська література ХХ ст.. перебувала у досить складному становищі розвивалася в складних історичних та соціальних умовах. Пожвавлення літературного життя спостерігаєтьсяз березня 1917р.У цей час виникають приватні й кооперативні видавництва («Друкар», «Криниця» тощо)нові газети, творчі об’єднання ,
Основні риси літератури       України Українська література ХХ ст.. перебувала у досить складному становищі розвивалася в складних М. Коцюбинський (1864-1913) у повісті У XX столітті українське літературознавство мало помітні здобутки і втрати, пов'язані з Помітне місце в історії українського літературознавства в перше десятиліття XX століття зайняла У другій половині 30-х років у літературі утвердився вульгарно-соціологічний погляд на літературу,   Певні досягнення мало українське літературознавство в період   Одним із найвидатніших літературознавців, які працювали за межами України, був Леонід   У 1925 році почалася літературна дискусія. Вона тривала по 1928 рік. Дякую за увагу!
Слайды презентации

Слайд 2 Українська література ХХ ст.. перебувала у досить складному

Українська література ХХ ст.. перебувала у досить складному становищі розвивалася в

становищі розвивалася в складних історичних та соціальних умовах. Пожвавлення

літературного життя спостерігаєтьсяз березня 1917р.У цей час виникають приватні й кооперативні видавництва («Друкар», «Криниця» тощо)нові газети, творчі об’єднання , літературні журнали ( «Шлях», «Книгар», «Літературно-науковий вісник» та ін.), які друкували нові твори і статті українських науковців, письменників, критиків.

Слайд 3 М. Коцюбинський (1864-1913) у повісті "Тіні забутих предків",

М. Коцюбинський (1864-1913) у повісті

спираючись на народні вірування гуцулів, створив окремий світ з

мавками, "чугайстром", "мольфаром", "щезником".

Слайд 4 У XX столітті українське літературознавство мало помітні здобутки

У XX столітті українське літературознавство мало помітні здобутки і втрати, пов'язані

і втрати, пов'язані з поразкою української національної революції, приходом

до влади більшовиків, насадженням марксистсько-ленінської ідеології, розколом літературознавства на радянське і емігрантське.   Здобутки вітчизняного літературознавства пов'язані з іменами С. Єфремова (1876—1939 pp.), M. Возняка (1881—1954 pp.), Б. Лепкого (1872-1941 pp.), M. Зерова (1890—1937 pp.), M. Грушевського (1866—1934 pp.).

С. Єфремов

M. Возняк

M. Грушевський


Слайд 5 Помітне місце в історії українського літературознавства в перше

Помітне місце в історії українського літературознавства в перше десятиліття XX століття

десятиліття XX століття зайняла праця М. Гру шевського "Історія

української літератури" (1923—1927 рр.). Використовуючи різні засоби аналізу (текстологічний, біографічний, порівняльно-історичний, лінгвістичний), М. Грушевський створив цілісну картину розвитку української літератури, починаючи з усної народної творчості, яка, на його думку, зародилася в IV—IX ст. н. е.    Позитивний вплив на розвиток українського літературознавства мало відкриття в Харкові в 1926 році Інституту української літератури ім. Т.Г. Шевченка. Науковці інституту зосередили основну увагу на вивченні творчості Т. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка.

Слайд 6 У другій половині 30-х років у літературі утвердився

У другій половині 30-х років у літературі утвердився вульгарно-соціологічний погляд на

вульгарно-соціологічний погляд на літературу, літературознавство і літературну критику. Історію

літератури трактують як постійну боротьбу реалізму і антиреалізму. Під реалізмом розуміють правдиву в класовому розумінні ілюстрацію історичних процесів. Нереалістичні течії (неоромантизм, символізм, імпресіонізм, експресіонізм) оголошуються буржуазними. З літературного процесу вилучають твори ваплітян, неокласиків, футуристів, конструктивістів. Літературна критика підтримує письменників, відданих "справі пролетаріату".

Слайд 7   Певні досягнення мало українське літературознавство в період "хрущовської

  Певні досягнення мало українське літературознавство в період

відлиги". Вони пов'язані з іменами Є. Сверстюка, М. Коцюбинської,

І. Світличного, В. Дончика, Л. Новиченка, С. Крижанівського, В. Фащенка, М. Жулинського, М. Наєнка. Та основні зусилля літературознавців були спрямовані в цей час на вивчення ідеологічних проблем: класовості, партійності, теорії соціалістичного реалізму, марксистсько-ленінської естетики.

Слайд 8   Одним із найвидатніших літературознавців, які працювали за межами

  Одним із найвидатніших літературознавців, які працювали за межами України, був

України, був Леонід Тимофійович Білецький (1882—1955 рр.). У праці

"Основи української літературно-наукової критики" він простежив розвиток національного літературознавства від поетик XVII—XVIII ст. до історико-літературних праць XX ст. "Вчений, — відзначає М. Ільницький, — будує свою книгу за літературознавчими школами, які виникали в Європі і знаходили розвиток та інтерпретацію серед українських вчених у зв'язку з розвитком нашої літератури".

Слайд 9   У 1925 році почалася літературна дискусія. Вона тривала

  У 1925 році почалася літературна дискусія. Вона тривала по 1928

по 1928 рік. У дискусію були втягнуті такі мистецькі

угруповання, як "Плуг", "Гарт", "неокласики", футуристи, ВАПЛІТЕ, Марс, "Молодняк" ВУСПП. Центральною фігурою дискусії став Микола Хвильовий. Свої позиції в дискусії він виклав у критичних памфлетах "Камо грядеши", "Думки проти течії", "Апологети писаризму", "Україна чи Малоросія?". У цих статтях є три важливі думки:   1. Кінець малоросійському провінціоналізму, українське мистецтво — частина західноєвропейського і світового.   2. Росія мусить повернутися в свої етнографічні межі. Україна — самостійна.   3. Українське мистецтво має свою місію. Воно розпочинає, за словами Миколи Хвильового, "азіатський ренесанс".

Літературне угрупуванн
« Гарт» 1923 р


  • Имя файла: osnovnі-risi-lіteraturi-v-ukraїnі.pptx
  • Количество просмотров: 135
  • Количество скачиваний: 0