Примітивізм [від лат. primitivus - початковий, первісний] - тенденція у мистецтві, яка виникла наприкінці XIX— початку XX в Західній Європі , основною ознакою якої є свідоме, навмисне спрощення художніх засобів, звертання до різноманітних форм примітивного мистецтва — народної (селянської)
тенденція у мистецтві, яка виникла наприкінці XIX— початку XX в
Західній Європі , основною ознакою якої є свідоме, навмисне спрощення художніх засобів, звертання до різноманітних форм примітивного мистецтва — народної (селянської) та дитячої творчості, архаїчного та середньовічного мистецтва, творчості народів Африки, Америки, Сходу і т. д.
Слайд 3 Для примітивізму, як художньої стилістики характерні:
спрощені, зазвичай
пласкі, форми;
локальні, чисті кольори;
відсутність повітряної перспективи ;
відсутність
ознак академізму;
Примітивісти навмисно спрощували картину, роблячи її форми примітивними, як народне мистецтво, творчість дитини або первісної людини.
Слайд 9
Марія Приймаченко (1909-1997) - українська народна художниця, представниця
примітивізму ,лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських
художниць. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Приймаченко. У її поєднано творчості малюнок і живопис.. За типологією роботи Примаченко можна умовно поділити на сюжетні (фігурні), знакові, ритміко-орнаментальні.її творчість представлена переважно квітково-пташиними композиціями,а також цілий ряд побутових сценок.
Слайд 12
Ніко Піросмані (1862-1918)— всесвітньо відомий грузинський художник XX
ст., самоучка, яскравий представник примітивізму.
За життя, згідно з припущеннями, Ніко
Піросмані створив бл. 2 тис. робіт, однак дотепер збереглися лише бл. 300 з них. Суттєва частина робіт Піросмані, як тих, що збереглися, так і тих, що не дійшли до нас, є рекламними вивісками різних зпкладів, переважно винниць, пивниць і шинків