Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Елітарна і масова культури

Мета: Засвоїти поняття про елітарну і масову культуру
Елітарна і масова культуриПрезентацію виконали учениці 9-А класуВласова ВіолаКукса Саша Мета: Засвоїти поняття про елітарну і масову культуру Елітарність і масовість. Відносне розшарування культури на «культуру усіх» і «культуру обраних» Елітарна культураЕлітарна культура, зорієнтована на думку її творців, на сприйняття елітою як Масова культураДля масової культури характерним є загальнодоступність, легкість сприйняття, спрощенність, розважальність. Її Елітарна культура виступає як пошук і твердження особистісного начала. Вона складна, серйозна, Своє розуміння елітарної та масової культури запропонував іспанський філософ, теоретик культури Хосе ВИСНОВОК: Загалом, між елітарною та масовою літературою досить складно провестичіткі межі.Сьогодні елітарна
Слайды презентации

Слайд 2 Мета: Засвоїти поняття про елітарну і масову культуру

Мета: Засвоїти поняття про елітарну і масову культуру

Слайд 3
Елітарність і масовість. Відносне розшарування культури на «культуру

Елітарність і масовість. Відносне розшарування культури на «культуру усіх» і «культуру

усіх» і «культуру обраних» існувало завжди. Навіть в первісні

часи шамани й жерці складали культурну еліту, володіючи особливими пізнаннями, які виходили за межі загальноплемінної культури. З появою писемності виникло розрізнення між елітарною культурою «грамотних» людей і фольклорною (народною, етнічною культурою). В XX столітті це розрізнення отримало форму елітарної й масової культури.




Слайд 4 Елітарна культура
Елітарна культура, зорієнтована на думку її творців,

Елітарна культураЕлітарна культура, зорієнтована на думку її творців, на сприйняття елітою

на сприйняття елітою як кращої частини суспільства, яка має

особливу сприйнятливість: форма культури, що включає образотворчі види мистецтва, літературу, музику і призначена для вищих прошарків суспільства.Об'єм інформації, що міститься у сучасних наукових виданнях, надзвичайно важкий зміст сучасного мистецтва малозрозумілі, важкі для сприйняття і вимагають для свого розуміння певних розумових зусиль і відповідного рівня знань.


Слайд 5 Масова культура
Для масової культури характерним є загальнодоступність, легкість

Масова культураДля масової культури характерним є загальнодоступність, легкість сприйняття, спрощенність, розважальність.

сприйняття, спрощенність, розважальність. Її світ багатоликий: пригодницька і детективна

література, любовна лірика, кінематографія з бійками, вампірами, вбивцями, еротикою, поп-музика рок, реп, реггі, популярні очерки про наукові, навколонаукові і псевдонаукові справи, зразки техніки, магазини, сенсаційні новини, реклама, спорт, містика... Масова культура не вимагає від людини ні знань, ні роздумів — навпаки, під її впливом вона деградує, бо її знання спираються на безпосередні емоційні реакції. Тому не дивно, що вона звертається до древніх міфів з їх іраціонально-емоційним настроєм і створення нових міфів, що сприймаються також безпосередньо — «не розумом, а серцем» (чаклунство, астрологія, гадання, віра в чудеса, расистські, націонал-соціалістичні, більшовистські утопії).

Слайд 6
Елітарна культура виступає як пошук і твердження особистісного

Елітарна культура виступає як пошук і твердження особистісного начала. Вона складна,

начала. Вона складна, серйозна, вишукана, має новаторський характер. Її

продукція розрахована на витончену й інтелектуальну еліту суспільства, спроможну зрозуміти й оцінити майстерність, віртуозність новаторського пошуку її творців.
Виникненню масової культури сприяв розвиток засобів масової комунікації – газет, популярних часописів, радіо, грамзапису, кінематографу, телебачення, магнітної і відеомагнітного запису. Завдяки цим засобам на ринок хлинули численні бойовики, "мильні опери" і бестселери.
Названі процеси оцінюються неоднозначно. З одного боку, вони призвели до демократизації культури, відкривши до неї доступ широкої аудиторії. З іншого боку, комерціалізація засобів масової інформації обумовила використання ряду прийомів, що знижують її творчий потенціал, що опошлюють високу культуру.

Слайд 7 Своє розуміння елітарної та масової культури запропонував іспанський

Своє розуміння елітарної та масової культури запропонував іспанський філософ, теоретик культури

філософ, теоретик культури Хосе Ортега-і-Гассет. У ряді праць ("Дегуманізація

мистецтва", 1925; "Повстання мас", 1930 та ін.) він обґрунтовує протиставлення духовної еліти, яка творить культуру, і мас, які несвідомо засвоюють стандартні поняття та уявлення. Поняття маси Ортега-і-Гассет трактує як натовп, який у кількісному й візуальному відношеннях є множиною безликих людей. Людина маси - це середня людина, яка не відрізняється від інших і повторює загальний тип. Таким чином, зауважує філософ, суто кількісне визначення переходить у якісне. Еліта ж, за Ортегою-і-Гассетом, це не родова аристократія і навіть не привілейована частина суспільства, а ті люди, які виділяються з маси, покликані бути в меншості й боротися з більшістю (масою) задля прогресу суспільства і культури в цілому.

  • Имя файла: elіtarna-і-masova-kulturi.pptx
  • Количество просмотров: 116
  • Количество скачиваний: 0