Індія — країна, у якій проживає безліч народів і народностей, кожен зі своєю мовою, культурою і традиціями. В цій країні дивним чином мирно співіснують багато релігій. В Індію в усі часи прагнули потрапити тисячі мандрівників, які
Слайд 3
Індія — країна, у якій проживає безліч народів
і народностей, кожен зі своєю мовою, культурою і традиціями.
В цій країні дивним чином мирно співіснують багато релігій. В Індію в усі часи прагнули потрапити тисячі мандрівників, які шукали відповіді на вічні запитання: «Хто Я?", «У чому сенс життя?", «Що таке Добро і Зло?», «Як осягнути Істину?". Це країна з насиченою колоритною культурою і багатою історією. Вона вражає уяву величчю надзвичайного Тадж Махала і різноманітністю священних будівель, які рясніють бездоганно збереженими Джайн-храмами.
Слайд 4
Значні кліматичні, культурні, расові та інші відмінності зумовили
формування в різних частинах Індії трьох архітектурних стилів у
храмовому зодчестві, що мають досить значні відмінності: стиль Нагара, або північний стиль, що дослівно перекладається як «міський»; дравідський стиль, чи південний стиль Дравіда; гібридний стиль. Для культової індуїстської будівлі північного стилю характерна вежа параболічних обрисів із приплюснутим кільцем нагорі.
Слайд 5
Та́дж-Маха́л — монумент, розташований за два кілометри від
міста Аґра (Індія), на березі річки Джамна. Збудований імператором
Шах Джахан Мугалом як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз-Махал (в дівоцтві Арумад Бану Бегум), також відомої як Мутмаз-Ул-Замані, племінниці впливового царедвірця при дворі індійського правителя. Будівництво зайняло 22 роки (з 1630 по 1652 рік).
Слайд 6
Дім молитви Багаї, відоміший як Храм Лотоса, —
бахаїстський храм, розташований у місті Нью-Делі в Індії. Будівництво
почалося в 1978 році та було завершене 22 грудня 1986 року, здебільшого за рахунок коштів іранських багаї. Архітектор храму — Фаріборз Сахба, канадець іранського походження. Раніше на місці споруди цього храму розташовувалося селище Баха-Пур (у перекладі з хінді — «оселя Баха»). Центральний зал храму має діаметр 75 метрів, висота 31 метр, місткість — 1300 місць. Зараз храм є відомим символом міста, він згадувався у багатьох журнальних статтях та туристичних путівниках по Індії.
Слайд 7
В індійському місті Армітсар, прямо посередині святого озера
з такою ж назвою, варто золотий храм Хармандір-Сахіб -
святиня сикхів. Підійшли паломники, перш ніж увійти, виконують обов'язковий ритуал занурення у води Армітсара. Сикхи з релігійних переконань достатньо толерантні, тому в їх храм дозволено увійти представнику будь-якої релігії, але тільки після обмивання ніг. При вході необхідно також надіти головний убір. Храм багато прикрашений золотими плитами і безліччю дорогоцінних каменів як зовні, так і зсередини.
Слайд 8
Приголомшливий храмовий комплекс знаходиться в індійському селі Еллора
в штаті Махараштра. Храми Індії в Еллоре об'єднали цілих
три релігії: індуїзм, джайнізм і буддизм. Всього в комплексі налічується 34 монастиря, в яких протягом століть мешкають ченці. А найбільш значним в комплексі Еллори завжди був і залишається загальний для всіх релігій, висічена в монолітній скелі, храм Кайласанатха - обитель Шиви. Ця храм висікали протягом ста років декількома поколіннями робітників-каменотесів.