Слайд 2
ПЛАН
Поняття, система та загальна характеристика службових злочинів.
Поняття службової
особи.
Родове поняття службового злочину.
Особливості кваліфікації службових злочинів, їх відмежування
від суміжних складів та інших злочинів.
Відмежування «Зловживання владою або службовим становищем» (ст. 364 КК) від «Перевищення влади або службових повноважень» (ст.365 КК) та від «Службової недбалості» (ст.367 КК).
Відмежування «Службового підроблення» (ст.366 КК) від «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів» (ст.358 КК).
Поняття та види хабарництва. Поняття хабара та його ознаки.
Правила кваліфікації та необхідні ознаки отримання хабара, пропозиції, або давання хабара та провокації хабара.
Слайд 3
Література
Кримінальний Кодекс України від 05.04.2001р. Розділ XVII
Постанова
Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р.
№ 5 «Про судову практику у справах про хабарництво»
Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 15 «Про судову практику у справах про перевищення влади або службових повноважень»
Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» 07.04.2011р.
Слайд 4
Службовими особами у статтях 364, 365, 368, 368-2,
369 КК України є особи, які постійно, тимчасово чи
за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Для цілей статей 364, 365, 368, 368-2, 369 КК України до державних та комунальних підприємств прирівнюються юридичні особи, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50 відсотків або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства.
Слайд 6
Службовими особами також визнаються посадові
особи іноземних держав (особи, які обіймають посади в законодавчому,
виконавчому або судовому органі іноземної держави, у тому числі присяжні засідателі, інші особи, які здійснюють функції держави для іноземної держави, зокрема для державного органу або державного підприємства), а також іноземні третейські судді, особи, уповноважені вирішувати цивільні, комерційні або трудові спори в іноземних державах у порядку, альтернативному судовому, посадові особи міжнародних організацій (працівники міжнародної організації чи будь-які інші особи, уповноважені такою організацією діяти від її імені), члени міжнародних парламентських асамблей, учасником яких є Україна, та судді і посадові особи міжнародних судів.
Слайд 7
Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права
незалежно від організаційно-правової форми ( ст. 364-1)
ОЗНАКИ:
Зловживання повноваженнями
Використання своїх
повноважень
Всупереч інтересам юридичної особи приватного права
Суб'єкт за видом є спеціальним – службова особа юридичної особи незалежно від організаційно-правової форми
Прямий умисел
Істотна шкода – спричинення матеріальних збитків, які в сто і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян