Факт №1 Українська входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську
Слайд 2
Факт №1 Українська входить до трійки найкрасивіших
мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її
визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення.
Слайд 3
Факт №2 Найдавніша згадка про українську мову
датується 858 роком, а вперше українська мова була прирівняна
до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.
найпоширеніших мов в світі, і за кількістю носіїв займає
26-те місце в світі.
Слайд 5
Факт №4 Український алфавіт являє собою один
з варіантів кирилиці, число букв в ньому дорівнює 33.
Порівняно з російською мовою, в українському немає великої кількості церковнослов’янських слів. З точки зору лексики найближчими до української є білоруська (84%) і польська (70%) мови.
Слайд 6
Факт №5 Першим букварем, виданим в Україні,
був «Буквар» надрукований у 1574 р. у Львові першодрукарем
Іваном Федоровим. Книжка складалася з абетки, складів, зразків відмінювання і короткої читанки. До нас дійшов лише один примірник, який знайдено в Римі 1927 р. Зберігається в бібліотеці Гарвардського університету (США).
Слайд 7
Факт №6 Найдавнішими українськими поетесами, імена яких
відомі, й про яких збереглися документальні свідчення, є інокиня
Анисія Парфенівна і Анна Любовичівна; жили вони, очевидно, в кінці XVI – на початку XVIII ст. і залишили акровірші, де вписано їхні імена.
Слайд 8
Факт №7 Найбільшу кількість разів перекладений літературний
твір – «Заповіт» Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.
Найбільша кількість псевдонімів була у поета Олексндра Кониського – 141, у І.Франка – 99, письменник Осип Маковей користувався 56 псевдонімами.
Слайд 9
Факт №8 Найбільш вживаною літерою в українському
алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається
найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
Слайд 10
Факт №9 Найдовшим словом в українській мові
є назва одного з пестицидів «дихлордифенілтрихлорметилметан». В ній міститься