Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Супутникова лазерна локація

Содержание

Завдання космічної геодезії -Створення на основі космічних методів глобальної системи відліку , заснованої на положенні позагалактичних джерел. -Створення загальземного системи відліку. -Оперативне координатно- часове забезпечення земних об'єктів за допомогою глобальних навігаційних супутникових систем .
Супутникова лазерна локаціяНапрям «Геодезія, картографія,землеустрій»Лекція з супутникової геодезіїдоц. Д.О.Ляшенко Завдання космічної геодезії  -Створення на основі космічних методів глобальної системи Супутникова лазерна локація (SLR ) глобальна мережа станцій спостереження, яка вимірює час Ретрорефлектор (іноді званий retroflector або cataphote) Катафо́т (др.-грец. κατα- — приставка із значенням підсиення+ φῶς  «свет»), Приймаюча станція геодезичної обсерваторії Wettzell, Баварія. Можливість виміряти варіації з часом в гравітаційному полі Землі і контролювати рух ШСЗ серії Ехо були розроблені для досліджень в галузі використання супутникових космічних PAGEOS (англ. PAssive Geodetic Earth Orbiting Satellite - пасивний геодезичний супутник Землі) LAGEOS і LAGEOS II ( LAser GEOdynamics Satellite ) - супутники , LARES (англ. Laser Relativity Satellite ) - італійський геодезичний супутник , який https://directory.eoportal.org/web/eoportal/satellite-missions/content/-/article/lares GRACE (англ. Gravity Recovery And Climate Experiment ) [ 1 ] - Супутники пролітають над кожною ділянкою Землі приблизно раз на місяць, що GRACE показує виснаження підземних вод від великих водойм у зв'язку з посухою і діяльності людиниhttp://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?release=2012-077#11 Відхилення геоїда від еліпсоїда Аномалії геоїда повязані з місцевою ізостазією Сферичні гармоніки часто використовуються, щоб апроксимувати форму геоїда. Нинішній набір сферичних коефіцієнтів Нові моделі навіть більш високої точності в даний час знаходяться у стадії International Terrestrial Reference System ( ITRS, Міжнародна земна система координат) - стандартна International Terrestrial Reference Frame ( ITRF , Міжнародна земна система відліку
Слайды презентации

Слайд 2 Завдання космічної геодезії -Створення на основі космічних

Завдання космічної геодезії -Створення на основі космічних методів глобальної системи

методів глобальної системи відліку , заснованої на положенні позагалактичних

джерел. -Створення загальземного системи відліку. -Оперативне координатно- часове забезпечення земних об'єктів за допомогою глобальних навігаційних супутникових систем . -Координатно- часове забезпечення космічних польотів. -Вивчення гравітаційного поля Землі , Місяця і планет з використанням супутникових вимірювань. -Вивчення фігури Землі , Місяця і планет з використанням супутникових вимірювань.
Методи космічної геодезії -Візуальні спостереження ШСЗ -Оптико -механічні спостереження ШСЗ -Фотографічні спостереження ШСЗ -Лазерні спостереження ШСЗ -Радіотехнічні спостереження ШСЗ -Системи супутник- супутник -супутникова градіентометр -інтерферометричні спостереження

Слайд 3 Супутникова лазерна локація (SLR ) глобальна мережа станцій

Супутникова лазерна локація (SLR ) глобальна мережа станцій спостереження, яка вимірює

спостереження, яка вимірює час проходження ультракоротких імпульсів світла до

супутників , оснащених ретрорефлектор . Це забезпечує вимірювання миттєвих діапазонів точності рівня міліметра , які можуть бути забезпечити точне вимірювання орбіт супутників.
Супутникова лазерна локація є перевіреним геодезичним методом зі значним потенціалом для важливий внесок у наукові дослідження системи Земля / Атмосфера / океан . Це найбільш точний метод в даний час доступна для визначення геоцентричної положення супутника Землі , що дозволяє для точного калібрування радіолокаційних висотомірів і поділу довгострокового приладів дрейфу від світських змін до топографії океану.

Слайд 4 Ретрорефлектор (іноді званий retroflector або cataphote) Катафо́т (др.-грец. κατα- — приставка

Ретрорефлектор (іноді званий retroflector або cataphote) Катафо́т (др.-грец. κατα- — приставка із значенням підсиення+ φῶς 

із значенням підсиення+ φῶς  «свет»),  кутовий відбивач, флікер являє собою пристрій,

або поверхню, яка відбиває світло назад до його джерела з мінімумом розсіювання.
Фронту електромагнітної хвилі відбивається назад уздовж вектора, паралельного, але протилежного за напрямком від джерела хвилі. Кут падіння, при якому пристрій або поверхня відбиває світло таким чином більше нуля, на відміну від плоского дзеркала, який робить це, тільки якщо дзеркало точно перпендикулярно до фронту хвилі, що мають нульовий кут падіння.

Слайд 5 Приймаюча станція геодезичної обсерваторії Wettzell, Баварія.

Приймаюча станція геодезичної обсерваторії Wettzell, Баварія.

Слайд 7 Можливість виміряти варіації з часом в гравітаційному полі

Можливість виміряти варіації з часом в гравітаційному полі Землі і контролювати

Землі і контролювати рух мережі станцій по відношенню до

центру мас Землі разом з можливістю контролювати вертикальний рух в абсолютному вимірі , робить його унікальним для моделювання та оцінки довгострокових змін клімату шляхом :
Забезпечуючи систему відліку для післяльодовикового танення , рівня моря і зміна обсягу льоду
Визначення масовий перерозподіл мас твердої Землі , океану , й атмосфери
моніторинг реакції атмосфери на сезонні коливання сонячного випромінення . SLR надає унікальну можливість для перевірки передбачень загальної теорії відносності. SLR станції складають важливу частину міжнародної мережі космічних геодезичних обсерваторій , у тому числі РСДБ , GPS , Доріс і PRARE  

Ця мережа є відмовостійкою, коли інші радіометричні системи стеження не увінчалися успіхом.

Слайд 8 ШСЗ серії Ехо були розроблені для досліджень в

ШСЗ серії Ехо були розроблені для досліджень в галузі використання супутникових

галузі використання супутникових космічних ретрансляторів. 
 Радіо обладнання (крім простого радіомаяка

) на супутнику було відсутнє , він являв собою супутник - балон : сферу з тонкої поліефірної плівки ( товщина 0,127 мм) з алюмінієвим напиленням для відображення радіосигналу . У ході запуску супутник в складеному стані розміщувався під обтічником ракети -носія : всередину полімерної сфери було поміщено деяку кількість порошкоподібного хімічного реагенту , який , газифікуємо у вакуумі , надував супутник- балон після виведення на орбіту. Важливим завданням програми стали дослідження щільності екзосфери Землі : через свого значного розміру і велику парусність ( при малій масі ) Ехо- 1 швидко гальмувався у верхній атмосфері Землі. Деградація орбіти супутника дозволила визначити багато параметрів середовища на його висоті , включаючи періодичні зміни в щільності верхньої атмосфери Землі через вплив сонячного вітру ( сонячної активності). Тиск сонячного світла (ефект «сонячного вітрила» ) на супутник також виявилося досить помітним . Чимале значення мали й оптичні спостереження супутника . Завдяки дзеркальному покриттю і великому розміру Ехо- 1 був найяскравішим штучним супутником на нічному небі : його зоряна величина досягала – 1m. За візуальними і фотографічним спостереженням Ехо- 1 були отримані результати в галузі супутникової геодезії.

Слайд 10 PAGEOS (англ. PAssive Geodetic Earth Orbiting Satellite -

PAGEOS (англ. PAssive Geodetic Earth Orbiting Satellite - пасивний геодезичний супутник

пасивний геодезичний супутник Землі) - штучний супутник- балон ,

виведений на орбіту NASA в червні 1966 року. Pageos представляв собою сферу з тонкої ( 0,0127 мм) алюмінійовані полімерної плівки діаметром 31 метр. Маса - 56 кг. Супутник використовувався для спостережень за програмою світової мережі супутникового тріангуляції ( Worldwide Satellite Triangulation Network ) - спільній програмі США та Швейцарії, яка працювала в 1969-1973 . Дана мережа складалася з 46 станцій (відстань між станціями 3000-5000 км) .Станції розташовувалися на всіх континентах. Вимірювання, проведені за результатами спостережень супутника , дали точність визначення координат на поверхні Землі близько 3-5 метрів (у 20 разів точніше результатів наземної тріангуляції ) . PAGEOS був виведений на полярну орбіту з високим нахилом ( 85-86 °) висотою близько 4000 км . Супутник проіснував до липня 1975 року.

Слайд 11 LAGEOS і LAGEOS II ( LAser GEOdynamics Satellite

LAGEOS і LAGEOS II ( LAser GEOdynamics Satellite ) - супутники

) - супутники , розроблені і запущені міжнародною групою

дослідників (NASA та ін ) для вивчення геодинаміки та уточнення параметрів гравітаційного поля Землі. LAGEOS - 1 запущений в 1976 році [ 1 ] , LAGEOS - 2 запущений в 1992 році. Це пасивні супутники , які відображають лазерний промінь , що посилається з Землі .Завдяки цьому положення супутників обчислюється з високою точністю. Кожен супутник являє собою мідний куля діаметром ~ 60 см і масою 410 кг. У його тонкої алюмінієвої оболонці рівномірно розташовані 426 уголкових відбивача . У результаті аналізу даних за 11 років було обчислено , що орбіта супутників зміщувалася на 2 метри на рік у напрямі обертання Землі. Це значення на 99 % співпадає з передбаченим загальною теорією відносності ефектом захоплення інерційних систем відліку обертовим тілом ( див. також Gravity Probe B ) . Розраховано , що на обраній орбіті заввишки 5880 км супутник може проіснувати близько 8 мільйонів років.

Слайд 12 LARES (англ. Laser Relativity Satellite ) - італійський

LARES (англ. Laser Relativity Satellite ) - італійський геодезичний супутник ,

геодезичний супутник , який був виведений на орбіту новим

європейським ракетою-носієм Вега 13 лютого 2012 . Супутник виготовлений з вольфрамових сплавів і несе 92 кутових відбивача (кубічних ретрорефлектори) , за допомогою яких можна з високою точністю (одиниці сантиметрів) відстежувати траєкторію польоту апарату за допомогою лазерних локаційних станцій на поверхні Землі. LARES має 36,4 см в діаметрі і масу близько 400 кг. Виведений на практично кругову орбіту з перицентр 1450 км і нахилом 69,5 градуса . Стеження за орбітою супутника здійснюється за допомогою станцій Міжнародної Лазерної локаційних Служби ( International Laser Ranging Service ) та інших міжнародних і національних агентств і лабораторій .
Основною науковою місією є вимірювання прецесії Ленз - Тіррінга ( Захоплення інерційних систем відліку ) , з точністю близько 1 %. [ 3 ] Супутник також буде використаний для деяких досліджень в області геодинаміки та супутникового геодезії .

Слайд 13 https://directory.eoportal.org/web/eoportal/satellite-missions/content/-/article/lares

https://directory.eoportal.org/web/eoportal/satellite-missions/content/-/article/lares

Слайд 14 GRACE (англ. Gravity Recovery And Climate Experiment )

GRACE (англ. Gravity Recovery And Climate Experiment ) [ 1 ]

[ 1 ] - супутникова місія , спрямована на

вивчення гравітаційного поля Землі і його тимчасових варіацій , пов'язаних, зокрема , з процесами зміни клімату. GRACE картографує гравітаційне поле , вимірюючи положення двох ідентичних супутників, що знаходяться на полярній орбіті на висоті 500 км . Супутники були запущені з космодрому Плесецьк 17 березня 2002 . Супутники безперервно обмінюються радіосигналами в мікрохвильовому діапазоні , що дозволяє з мікронною точністю відслідковувати зміни відстані між ними. Власний рух і орієнтація супутників реєструються за допомогою приймачів GPS , акселерометрів і зоряних датчиків. Крім того , супутники оснащені кутиковими відбивачами для використання в супутникової лазерної дальнометріі .

Слайд 17 Супутники пролітають над кожною ділянкою Землі приблизно раз

Супутники пролітають над кожною ділянкою Землі приблизно раз на місяць,

на місяць, що дозволяє простежувати природні переміщення мас (

переважно пов'язані з кругообігом води в природі) . За даними GRACE була побудована найбільш точна на даний момент карта глобального гравітаційного поля Землі. За спостереженнями з 2002 по 2005 роки було доведено швидке танення льоду Гренландії . У 2006 група дослідників на чолі з Ralph von Frese і Laramie Potts за даними GRACE виявила в Антарктиді геологічне утворення діаметром близько 480 км [ 3 ] (див. Кратер Землі Уїлкса )

Слайд 19 GRACE показує виснаження підземних вод від великих водойм у зв'язку з посухою і діяльності людини
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?release=2012-077#11

GRACE показує виснаження підземних вод від великих водойм у зв'язку з посухою і діяльності людиниhttp://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?release=2012-077#11

Слайд 20 Відхилення геоїда від еліпсоїда

Відхилення геоїда від еліпсоїда

Слайд 22 Аномалії геоїда повязані з місцевою ізостазією

Аномалії геоїда повязані з місцевою ізостазією

Слайд 23 Сферичні гармоніки часто використовуються, щоб апроксимувати форму геоїда.

Сферичні гармоніки часто використовуються, щоб апроксимувати форму геоїда. Нинішній набір сферичних


Нинішній набір сферичних коефіцієнтів EGM96 (Модель гравітації Землі 1996),

визначається в міжнародному спільному проекті під керівництвом NIMA.
Математичний опис НЕ-обертової частини потенційної функції в цій моделі

Слайд 24 Нові моделі навіть більш високої точності в даний

Нові моделі навіть більш високої точності в даний час знаходяться у

час знаходяться у стадії розробки. Наприклад, багато хто з

авторів EGM96 працюють над оновленої моделі, що повинна вміщувати багато нових даних супутникових гравітаційних вимірювань ( GRACE ). Програмне забезпечення та дані Земної гравітаційної моделі 2008 року (EGM2008) доступні на http://earth-info.nga.mil/ GandG/wgs84/gravitymod/egm2008/index.html


Слайд 25 International Terrestrial Reference System ( ITRS, Міжнародна земна

International Terrestrial Reference System ( ITRS, Міжнародна земна система координат) -

система координат) - стандартна земна система координат , прийнята

МАС в 1991 році.Початком відліку є центр мас Землі (включаючи океан і атмосферу ) . Система обертається разом із Землею і не є інерціальною . Орієнтація осей визначається зі спостережень МСВЗ . Вісь z є середньою віссю обертання Землі і направлена ​​в опорний полюс ( IRP - IERS Reference Pole ) . Вісь x лежить в площині опорного меридіана ( IRM - IERS Reference Meridian ) . Одиницею довжини є метр , шкалою часу - шкала TCG ( Geocentric Coordinate Time - геоцентричний координаційне час) .ITRS - набір домовленостей і основоположних принципів побудови земної системи координат.

  • Имя файла: suputnikova-lazerna-lokatsіya.pptx
  • Количество просмотров: 122
  • Количество скачиваний: 0