Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Что необходимо знать про туберкулез

Содержание

З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас в країні виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання і 30 хворих гине. Відмічається збільшення кількості дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя їх
Бережи своє здоров'я Що необхідно знати про туберкульоз З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас в На туберкульоз хворіють із часів появи людства. Туберкульозні ураження хребта виявлені під В 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив промені, пізніше названі його Збудники туберкульозу відрізняються високою стійкістю до впливу різних факторів (фізичних, хімічних, природних). Основне джерело туберкульозу - хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з організму хворого можуть виділятися Необхідно знати про те, що у тварин, у тому числі й у Джерелом туберкульозної інфекції можуть бути як хворі домашні, так і дикі птахи. Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим при туберкульозі є Харчовий шлях зараження через забруднення мікобактеріями харчових продуктів та контактний не дуже 1. Особи, які були в контакті з хворим на активну форму туберкульозу, 3. Особи, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини, або які вже хворіють на 6. Пітливість (переважно в ночі).7. Тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і більше, ЩО ВАС ЧЕКАЄ В РАЗІ ВІДМОВИ ВІД ЛІКУВАННЯ?Якщо людина захворіла на туберкульоз, Після проведення проби місце введення неможна розчісувати, травмувати, тримати руку в гарячій За призначенням лікаря всім хворим з підозрою на туберкульоз виконується рентгенобстеження (рентгенографія) 4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ). 5. В яких випадках слід звертатися до лікаря - дитячого фтизіатра: 1. При У випадку, якщо дільничний або шкільний лікар направив Вас до лікаря -
Слайды презентации

Слайд 2 З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу.

З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас

Щоденно у нас в країні виявляють приблизно 82 нових

випадки захворювання і 30 хворих гине.
Відмічається збільшення кількості дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя їх захворюваність збільшилась на 100%.

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і на Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою.


Слайд 3 На туберкульоз хворіють із часів появи людства. Туберкульозні

На туберкульоз хворіють із часів появи людства. Туберкульозні ураження хребта виявлені

ураження хребта виявлені під час дослідження останків людини періоду

неоліту (5 тисяч років до нашої ери). Їх також знаходили у Єгипетських муміях (2700 років до нашої ери).

Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливо зараження збудником туберкульозу, який стійкий до протитуберкульозних препаратів, і сполучення туберкульозу з ВІЛ-інфекцією (СНІДом). Туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини.


Слайд 4 В 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив

В 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив промені, пізніше названі

промені, пізніше названі його іменем. І в тому ж

році отримав першу рентгенограму, що дозволило лікарям в подальшому використовувати цей винахід для діагностики туберкульозу.

У 1882 році німецький вчений Роберт Кох виявив збудник туберкульозу - туберкульозну бацилу, яку було названо паличкою Коха (сьогодні - мікобактерія туберкульозу).


Слайд 5 Збудники туберкульозу відрізняються високою стійкістю до впливу різних

Збудники туберкульозу відрізняються високою стійкістю до впливу різних факторів (фізичних, хімічних,

факторів (фізичних, хімічних, природних). Особливо високостійкі мікобактерії туберкульозу в

висохлому мокротинні хворого на туберкульоз. У вуличному пилу вони зберігаються близько двох тижнів, на сторінках літератури і предметах до 3-х місяців.
На пасовищах і в ґрунті, забруднених хворими на туберкульоз тваринами, туберкульозна паличка може зберігатися від декількох місяців до 3-9 років. В умовах низьких температур збудник туберкульозу ще більш стійкий. Навіть в 5-10% розчині соляної та сіркової кислоти бактерії зберігають життєздатність протягом доби.
Пряме сонячне проміння вбиває мікобактерії туберкульозу влітку за 60 хвилин, взимку - за 2 години; розсіяне сонячне світло - протягом 40-80 діб; ультрафіолетове опромінення - за 2-3 хвилини. При кип'ятінні загибель збудника трапляється за кілька хвилин.

МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ


Слайд 6 Основне джерело туберкульозу - хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з

Основне джерело туберкульозу - хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з організму хворого можуть

організму хворого можуть виділятися з харкотинням, повітрям при диханні,

сечею, калом, слиною, спермою, сльозами; з виразок, нориць. Особливо небезпечним для оточуючих є невилікуваний хворий, який кашляє. Відомо, що хворий з активною відкритою формою туберкульозу виділяє у зовнішнє середовище від 20 млн. до 6 млрд. мікобактерій туберкульозу.

ДЖЕРЕЛА ІНФЕКЦІЇ


Слайд 7 Необхідно знати про те, що у тварин, у

Необхідно знати про те, що у тварин, у тому числі й

тому числі й у великої рогатої худоби, туберкульозом уражаються

легені, печінка, кишки, сечостатеві органи, кістки, мозок, вим'я. Тварини виділяють збудника із харкотинням, слиною, фекаліями, сечею, заражуючи пасовища, приміщення де їх утримують.

ДЖЕРЕЛА ІНФЕКЦІЇ


Слайд 8 Джерелом туберкульозної інфекції можуть бути як хворі домашні,

Джерелом туберкульозної інфекції можуть бути як хворі домашні, так і дикі

так і дикі птахи. Але інфікування від них відбувається

дуже рідко.

Особам, які доглядають велику рогату худобу насамперед потрібно знати про те, що у хворої на туберкульоз корови вим’я тверде, не болюче, горбкувате, а потім припухає і болить, молока стає обмаль, воно водянисте, з домішками ваткоподібних, сироподібних пластівців та гною, іноді з домішками крові.


Слайд 9 Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний.
Найбільш

Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим при туберкульозі

загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження і становить

до 90% випадків. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань від 1-1,5 до 5 м.

ШЛЯХИ ПОШИРЕННЯ ЗБУДНИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ


Слайд 10 Харчовий шлях зараження через забруднення мікобактеріями харчових продуктів

Харчовий шлях зараження через забруднення мікобактеріями харчових продуктів та контактний не

та контактний не дуже часті. Особливо небезпечним є хворий на

туберкульоз, який мешкає у скупчених колективах. Необхідно пам'ятати про те, що хворий на активний туберкульоз несе загрозу для всіх оточуючих щодо зараження цією недугою, і дуже важливо при будь-яких ознаках туберкульозу звертатися до лікаря і вимагати цього у своїх оточуючих

Слайд 11 1. Особи, які були в контакті з хворим

1. Особи, які були в контакті з хворим на активну форму

на активну форму туберкульозу, що виділяє в навколишнє середовище

мікобактерії туберкульозу.
Для дітей, особливо маленьких, достатньо короткочасного контакту з хворими на туберкульоз, щоб відбулося зараження мікобактеріями туберкульозу.

ХТО НАЙБІЛЬШ УРАЗЛИВИЙ ДО ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Більшість інфікованих людей на земній кулі не хворіють на туберкульоз так як їхня імунна система успішно бореться зі збудником.

Однак, частина людей мають більшу вірогідність захворіти на туберкульоз, і такі можуть бути серед вас і ваших оточуючих:


Слайд 12 3. Особи, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини, або

3. Особи, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини, або які вже хворіють

які вже хворіють на СНІД. У цієї категорії людей

перебіг туберкульозу найважчий. 60% хворих на СНІД помирають саме від туберкульозу.

2. Діти та підлітки, що страждають хронічними рецидивуючими захворюваннями, які понижають захисні можливості організму: часті простудні захворювання, хвороби носоглотки, легенів, цукровий діабет та ін.

Особи, що вживають алкоголь, наркотики, палять, погано харчуються, перебувають в стресових ситуаціях та несприятливих екологічних умовах.


Слайд 13 6. Пітливість (переважно в ночі).
7. Тривалий кашель (протягом

6. Пітливість (переважно в ночі).7. Тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і

3-х тижнів і більше, з відходженням харкотиння чи без

нього).
8. Задишка.
9. Кровохаркання.
Увага! Будьте пильними помітивши будь-яку з цих ознак! Якомога швидше зверніться до лікаря! Не затримуйте час звернення за медичною допомогою, бо чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Однак є декотрі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити туберкульоз. До них відносяться:
1. Постійна немотивована слабкість.
2. Підвищена втомлюваність.
3. Погіршення або відсутність апетиту.
4. Втрата ваги.
5. Тривала лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла - 37,0-37,5°С).


Слайд 14 ЩО ВАС ЧЕКАЄ В РАЗІ ВІДМОВИ ВІД ЛІКУВАННЯ?

Якщо

ЩО ВАС ЧЕКАЄ В РАЗІ ВІДМОВИ ВІД ЛІКУВАННЯ?Якщо людина захворіла на

людина захворіла на туберкульоз, при відсутності лікування, хвороба прогресує

і в деяких випадках може набути дуже тяжкого перебігу.

В ряді випадків перебіг хвороби набуває хронічної форми. Хворий на хронічну форму може прожити багато років протягом яких він постійно буде інфікувати оточуючих, рідних. Кожне загострення хвороби має більш важкий перебіг у порівнянні з попереднім (збільшується тривалість кашлю, підвищення температури, кількість харкотиння зростає, часто виникає кровохаркання), хворі поступово слабнуть, якість життя виразно погіршується.

У дітей раннього віку та підлітків туберкульоз може прогресувати дуже швидко і привести до трагічних наслідків.

Успіх лікування у великій мірі залежить від того, як хворий виконує рекомендації лікаря!


Слайд 15 Після проведення проби місце введення неможна розчісувати, травмувати,

Після проведення проби місце введення неможна розчісувати, травмувати, тримати руку в

тримати руку в гарячій воді. Одяг повинен бути хлопчатопаперовий

з довгим рукавом. Звичайне купання не впливає на результати проби.
Щоб уникнути появлення незвичної реакції перед проведенням проби і до її оцінки слід уникати вживання в їжу продуктів, що викликають у Вас алергію (діатез, сип).
Проба повинна проводитись тільки в тому випадку, якщо дитина здорова! У випадку, якщо мають місце навіть незначні мінімальні ознаки якого-небудь гострого або загострення хронічного захворювання, проба не проводиться. В подібних випадках її роблять не раніш, ніж через 1 місяць після повного одужання.

ЯК ВЧАСНО ВИЯВИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ?

Основний метод виявлення туберкульозу у дітей це щорічне проведення проби Манту (туберкулінодіагностика).
Проба проводиться спеціально навченою медичною сестрою (в парний рік - на правому, в непарний - на лівому передпліччі). Кінцева оцінка результатів здійснюється на 3-й день.


Слайд 16 За призначенням лікаря всім хворим з підозрою на

За призначенням лікаря всім хворим з підозрою на туберкульоз виконується рентгенобстеження

туберкульоз виконується рентгенобстеження (рентгенографія) органів грудної клітини
Підліткам, крім проби

Манту, з 15 років з метою раннього виявлення туберкульозу проводиться флюорографічне дослідження органів грудної клітини. Якщо ви захворіли і маєте симптоми схожі на туберкульоз, вам необхідно негайно звернутися до лікаря. При наявності кашлю з відходженням харкотиння необхідно тричі здати його в лікарні за місцем проживання або в тубдиспансері з метою дослідження на наявність мікобактерій туберкульозу. Крім того, харкотиння обстежується всім особам, які кашляють три тижні і більше.

Слайд 17 4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення

4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).

проти туберкульозу (БЦЖ).
5. Негайно звертатися до лікаря при

виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.

ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ?

Як вберегтися від туберкульозу:
1. Турбуватися про своє здоров'я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання.

2. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!

3. Щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводиться флюорографічне дослідження


Слайд 18 В яких випадках слід звертатися до лікаря -

В яких випадках слід звертатися до лікаря - дитячого фтизіатра: 1.

дитячого фтизіатра:
1. При виявленні вперше у житті позитивної

реакції на пробу Манту (ущільнення) на місці її проведення.
2. У випадку збільшення розмірів проби Манту при щорічному її проведенні.
3. У випадку, якщо на місці проби Манту з'являється ущільнення (папула) великих розмірів (17 мм і більше), а також пузирьок або ранка (язва).
4. Якщо Ви зустрілися з хворим на туберкульоз або з хворими на туберкульоз тваринами.
5. Якщо у Вас маються симптоми, які можуть мати місце при туберкульозі.
6. В тому випадку, якщо мається довготривале захворювання легень, яке не піддається звичайному лікуванню.
Направлення до фтизіатра і необхідні документи видає лікар дитячої поліклініки або шкільний лікар.


  • Имя файла: chto-neobhodimo-znat-pro-tuberkulez.pptx
  • Количество просмотров: 107
  • Количество скачиваний: 0