Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Дитинство Тараса Григоровича Шевченка (1814-1828)

НАРОДЖЕННЯ Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року у селі Моринці. Проте після народження хлопчика родина переїхала до Кирилівки. Отже, батьківщиною Шевченка було с. Моринці, а не Кирилівка, як думали досі . Але
Дитинство Тараса Григоровича Шевченка (1814-1828)Робота учнів 9-Б класу ЗОШ №7 м. ІзмаїлаТимошенка НАРОДЖЕННЯ  Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року у РАННЄ ДИТИНСТВО  Про своє раннє дитинство поет згадує в одному з ДИТИНСТВО ПІСЛЯ СМЕРТІ МАТЕРІ   До смерті матері Шевченко, живучи під НАВЧАННЯ У ДЯКА  Після смерті батька Шевченка віддали в школу до ВІДНОСИНИ З СЕСТРАМИ     До сестер Тарас Григорович почував Сестра Тараса Шевченка - Катерина РОДИНА МАЙБУТНЬОГО ПИСЬМЕННИКА  Батько Тараса Григоровича був грамотний і для свого ПОЧАТОК ХУДОЖНЬОЇ КАР’ЄРИ   З дитячих років у Тараса Григоровича особливо ПОДАЛЬША ДОЛЯ  Тарас Григорович пішов у м. Вільшану, де мешкав Енгельгардтів ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!!!
Слайды презентации

Слайд 2 НАРОДЖЕННЯ
Тарас Шевченко народився 25 лютого (9

НАРОДЖЕННЯ Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року у

березня) 1814 року у селі Моринці. Проте після народження

хлопчика родина переїхала до Кирилівки. Отже, батьківщиною Шевченка було с. Моринці, а не Кирилівка, як думали досі . Але підріс і пам’ятав себе він уже в Кирилівці, тому й усі дитячі спогади його пов’язані з цим селом.

Слайд 3 РАННЄ ДИТИНСТВО
Про своє раннє дитинство поет

РАННЄ ДИТИНСТВО Про своє раннє дитинство поет згадує в одному з

згадує в одному з оповідань («Княгиня»), написаних ним на

засланні. Спогади ці відносяться, мабуть, до п’яти-шестилітнього віку Шевченка. Дивно тільки, що він не говорить тут нічого про свого матір, яка тоді ще була жива.

Слайд 4 ДИТИНСТВО ПІСЛЯ СМЕРТІ МАТЕРІ
До смерті

ДИТИНСТВО ПІСЛЯ СМЕРТІ МАТЕРІ  До смерті матері Шевченко, живучи під

матері Шевченко, живучи під її опікою, не знав горя.

Але після її смерті (1823 р.) у нього почалися ті життєві знегоди, які переслідували поета до самої могили.
Після смерті дружини у Шевченка-батька зосталося п’ятеро дітей: Микита, Катерина, Тарас, Ярина та Йосип. Останньому було десь півтора року. У селянському побуті вдівцю з такою сім’єю жити важко; потрібна жінка, яка б і по хазяйству поралась, і дітей доглянула. Тому природно, що невдовзі по смерті матері в сім’ю Шевченків увійшла мачуха. За народними поняттями, образ мачухи завжди пов’язується з чимось недобрим, егоїстичним: не добро внесла мачуха і в хату Шевченків...


Слайд 5 НАВЧАННЯ У ДЯКА
Після смерті батька Шевченка

НАВЧАННЯ У ДЯКА Після смерті батька Шевченка віддали в школу до

віддали в школу до сільського дяка Бугорського, де він

вивчив часослов і псалтир. Згодом він перейшов до священика Нестеровського, в якого навчився писати і потім чомусь знов повернувся до Бугорського. Мабуть, про цього наставника згадує Шевченко і в своєму «Письме» до редактора «Народного чтения», і в оповіданні «Княгиня».

Слайд 6 ВІДНОСИНИ З СЕСТРАМИ
До

ВІДНОСИНИ З СЕСТРАМИ   До сестер Тарас Григорович почував особливу

сестер Тарас Григорович почував особливу любов: вони були єдиними

друзями дитинства; з товаришами своїми Шевченко, за переказами, не любив водитися й до жодного з них не прив’язувався, як буває в дітей, навіть з братами-дітьми він був досить стриманий. Уся його дитяча прихильність зосереджувалася на сестрах. Старша з них, Катерина Григорівна, була нянькою поета і заміняла йому, як могла, покійну матір. Вона померла під час першої епідемії холери (1830). Найніжніше ставлення до меншої сестри, Ярини Григорівни, Шевченко зберіг до самої смерті. Приїжджаючи на батьківщину, він звичайно зупинявся у неї ї завжди любив бесідувати з нею, як він її викупить, як вона з дітьми будуть вільними, як він влаштує її життя. Особливо багато на цю тему говорив Шевченко в останній свій приїзд у рідний край, 1859 року; але смерть не дала здійснити йому задушевні його бажання.

Слайд 7 Сестра Тараса Шевченка - Катерина

Сестра Тараса Шевченка - Катерина

Слайд 8 РОДИНА МАЙБУТНЬОГО ПИСЬМЕННИКА
Батько Тараса Григоровича був

РОДИНА МАЙБУТНЬОГО ПИСЬМЕННИКА Батько Тараса Григоровича був грамотний і для свого

грамотний і для свого середовища досить начитаний; розповідь його

відзначалась релігійним характером; він любив переказувати житія святих і всіляких подвижників благочестя. Інший характер мала розповідь діда, живого свідка Коліївщини; всі герої цього кривавого епізоду української історії були йому добре відомі, і саме про них він любив святковими вечорами оповідати дітям і онукам. (Дід Тараса Григоровича помер у 40-х роках, маючи десь 115 років.)

Слайд 9 ПОЧАТОК ХУДОЖНЬОЇ КАР’ЄРИ
З дитячих років

ПОЧАТОК ХУДОЖНЬОЇ КАР’ЄРИ  З дитячих років у Тараса Григоровича особливо

у Тараса Григоровича особливо була помітна пристрасть до малювання:

де тільки можна було, на стінах, дверях, воротях, Шевченко завжди малював вуглиною чи крейдою. У школі, коли він уже міг придбати папір і олівець, ця пристрасть розвинулася в ньому ще більше. Підтримуваний цією пристрастю і водночас втративши всяке терпіння зносити далі шкільне життя, Шевченко втік у Лисянку до диякона-маляра, але й тут йому важко було ужитися, як видно з автобіографічного листа до редактора «Народного чтения». У цьому ж листі Шевченко говорить, що з Лисянки він перейшов у Тарасівну, де сподівався знайти пристанище в іншого маляра-дячка; той визнав Шевченка нездатним до малярства і тим самим примусив його повернутися додому в Кирилівку.


Слайд 10 ПОДАЛЬША ДОЛЯ
Тарас Григорович пішов у м.

ПОДАЛЬША ДОЛЯ Тарас Григорович пішов у м. Вільшану, де мешкав Енгельгардтів

Вільшану, де мешкав Енгельгардтів управитель Дмитренко, і почав просити

посвідку на проживання у хлебнівського маляра. Дмитренко, розговорившись із хлопчиком і помітивши його меткість, замість того, щоб видати посвідку, узяв Тараса Григоровича собі в прислуги.
Незабаром приїхав на батьківщину сам поміщик, і доля поета була вирішена: він був переведений до пана у кімнатні козачки. Це було в 1829 році. Цією подією закінчився перший період життя Шевченка.


  • Имя файла: ditinstvo-tarasa-grigorovicha-shevchenka-1814-1828.pptx
  • Количество просмотров: 134
  • Количество скачиваний: 0