Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Царь Плаксий и Лоскотон

Хід уроку
5 класТема. В.Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон». Дійові особи,їхня характеристика.Різний спосіб життя Хід уроку ІV. Вивчення нового матеріалу.Вивчення біографії письменника Василь Андрійович Симоненко народився 8 сiчня 1935 року в глухому поселенні Біївці Лубенського Одержавши 1957 р. диплом 1962 р. Василь Симоненко став членом СПУ та планував вступати до аспiрантури Пам'ятник поетові, Черкаси Черкаський літературно-меморіальний музей Василя Симоненка ТвориЄ в коханні і будні і 2.  Інтерактивна вправа «Мікрофон» V.Робота над змістом казки.       1. «Чарівний 3.Характеристика героїв. 5.Рольова гра «Даємо поради» 8. «Я-письменник».Робота над питаннями з теорії VІ.Оцінювання учнів.    VІІ.Підсумок уроку.   -Чи досягли ми
Слайды презентации

Слайд 2
Хід уроку

Хід уроку



І. Організація класу.
1.Привітання.
2.Аутотренінг.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

-У яку країну можна потрапити,скориставшись таким маршрутом:
Треба йти спочатку прямо,
Потім вправо повернуть.
А тоді поміж дубами
Поведе наліво путь.
Після цього вже помалу
Чимчикуй,куди попало:
Як од втоми не впадеш
В цю країну попадеш.

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.




Слайд 3

ІV. Вивчення

ІV. Вивчення нового матеріалу.Вивчення біографії письменника

нового матеріалу.

Вивчення біографії письменника





Слайд 4 Василь Андрійович Симоненко народився 8 сiчня 1935 року в

Василь Андрійович Симоненко народився 8 сiчня 1935 року в глухому поселенні Біївці

глухому поселенні Біївці Лубенського району на Полтавщині в сім'ї

колгоспників. Дитинство його, за словами Олеся Гончара, чуло ридання матерів, що божеволіли від горя над фронтовими похоронками. Скупе на ласку було, мінами й снарядами бавилося його дитинство, коли від запізнілих вибухів десь біля степового вогнища ставали інвалідами діти — ці найбезвинніші жертви війни...
Протягом 1942 - 1952 pp. майбутнiй поет навчався в школi: 4 класи у Бiïвцях (1942 – 1946 рр.), решта - у сусiднiх селах Єнькiвцях (1946 – 1947 рр.) i Тарандинцях (1947 – 1952 рр.). Дорога до школи була для нього мукою... - через багато років у новелі "Дума про діда" Симоненко не забуде згадати свою першу дорогу: "...я ходив тоді в восьмий клас. Дев'ять кілометрів було до школи. Як на мої чотирнадцять років, то це не так вже й мало. Та це ж тільки в один кінець дороги!.." У 1952 р. закiнчив iз золотою медаллю середню школу в Тарандинцях та вступив на факультет журналiстики Киïвського унiверситету iменi Т. Шевченка. Писати вірші почав ще в студентські роки, але в умовах прискіпливої радянської цензури друкувався неохоче: за його життя вийшли лише збірки поезій "Тиша і грім" (1962 р.) і казка "Цар Плаксій і Лоскотон" (1963 р.).

Слайд 5 Одержавши 1957 р. диплом "літописця сучасності", працював у

Одержавши 1957 р. диплом

редакціях газет "Черкаська правда" (1957 - 1960 рр.), "Молодь

Черкащини" (1960 - 1963 pp.), власним кореспондентом "Робітнича газета". Проте змістом і сенсом його життя була поезія і тільки поезія.
Напровесні 1960 року в Києві з волі пробудженого хрущовською "відлигою" юнацтва був заснований Клуб творчої молоді. Хоча на той час Симоненко жив і працював у Черкасах, проте разом з Аллою Горською й Іваном Драчем, Ліною Костенко й Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком і Василем Стусом, Миколою Вінграновським і Михайлом Брайчевським він став душею і окрасою цього Клубу. Охоче роз'їжджав по Україні, як загальновизнаний поет брав участь у літературних вечорах і творчих дискусіях, виступав перед робітничою та сільською молоддю, прагнучи пробудити в душах ровесників національну самосвідомість і жагу до національного відродження. Проте просвітницька діяльність не задовольняла Василя. Від природи людина діла, він прагнув роботи з конкретними, зримими результатами. Такими результатами, які б унеможливили в майбутньому реставрації сталінщини на рідній землі. Скоро в Клубі творчої молоді для Василя знайшлася робота до душі. Тоді, коли він прилучився до комісії, котра мала перевірити чутки про масові розстріли в енкаведистських катівнях і відшукати місце потаємних поховань жертв сталінського терору. Разом з Аллою Горською вони обходили десятки прикиївських сіл, опитали сотні тамтешніх жителів, виявили урочища, де, за свідченням селян, більшовицькі кати ховали сліди своїх мерзенних злочинів. Саме за участю Симоненка на основі незаперечних речових доказів для людства були відкриті таємні братські могили жертв сталінізму на Лук'янівському і Васильківському кладовищах, у хащах Биківнянського лісу. За його участю тоді ж був написаний і відправлений до Київської міськради Меморандум із вимогою оприлюднити ці місця печалі й перетворити їх у національні Меморіали. Звичайно, Київська міськрада брутально зігнорувала заклик поета до морального очищення перед нагло убієнними.

Слайд 6 1962 р. Василь Симоненко став членом СПУ та

1962 р. Василь Симоненко став членом СПУ та планував вступати до

планував вступати до аспiрантури Iнституту лiтератури АН УРСР.
Літо 1962

р.: на залізничному вокзалі в Черкасах між буфетницею тамтешнього ресторану і Симоненком випадково спалахнула щонайбанальніша суперечка: за кільканадцять хвилин до обідньої перерви самоправна господиня прилавка відмовилася продати Василеві коробку цигарок. Той, звичайно, обурився. На шум-гам нагодилося двоє чергових міліціонерів і, ясна річ, зажадали в Симоненка документи. Не передбачаючи нічого лихого, Василь пред'явив редакційне посвідчення, побачивши перед собою відомого поета, правоохоронці раптом ніби показилися - вони безцеремонне скрутили Василеві руки й на очах здивованого натовпу потягли силоміць до вокзальної кімнати міліції і жорстоко побили. У зв'язку з тим, що влада всiляко боролась з Василем Симоненком, можна зробити висновок, що це побиття не було випадковим.
Скорботною епітафією звучать слова, записані Симоненком до свого щоденника 3 вересня 1963 року:
"Друзі мої принишкли, про них не чути й слова. Друковані органи стали ще бездарнішими й зухвалішими. "Літературна Україна" каструє мою статтю, "Україна" знущається над віршами. Кожен лакей робить, що йому заманеться... До цього ще можна додати, що в квітні були зняті мої вірші у "Зміні", зарізані в "Жовтні", потім надійшли гарбузи з "Дніпра" й "Вітчизни"...
14 грудня 1963 р. поет помер у черкаськiй лiкарнi (за офiцiйною версiєю, вiд раку), похований у Черкасах.
Протягом короткого життя Василь Симоненко написав поезiï, провiдною темою яких є любов до рiдноï землi, вiдповiдальнiсть за ïï долю, новели, пробував створити кiносценарiй зi студентського життя, став автором численних статей, театральних i лiтературних рецензiй, створив три казки для дiтей i дорослих: "Цар Плаксiй i Лоскотон", "Подорож в краïну Навпаки", "Казка про Дурила".
Протягом п'ятнадцяти рокiв забороняли видання творiв Василя Симоненка: пiдготовлене видавництвом "Молодь" "Вибране" поета "розсипали й по-живому шматували". З неймовірними труднощами Василевим друзям доводилося "пробивати" у світ кожну його книжку. І все ж завдяки колективним зусиллям читач дістав змогу одержати Симоненкові "Земне тяжіння" (1964 р.), збірку новел "Вино з троянд" (1965 р.), "Поезії" (1966 р.), "Избранная лирика" (1968 р.), "Лебеді материнства" (1981 р.), том вибраних поезій (1985 р.).
Василевi Симоненковi посмертно присуджено Державну премiю Украïни iменi Т. Шевченка у 1995 р.

Слайд 7 Пам'ятник поетові, Черкаси

Пам'ятник поетові, Черкаси

Слайд 8 Черкаський літературно-меморіальний музей Василя Симоненка

Черкаський літературно-меморіальний музей Василя Симоненка

Слайд 9 Твори
Є в

ТвориЄ в коханні і будні і святаБаба ОнисяВино

коханні і будні і свята
Баба Онися
Вино з троянд
Вона прийшла
Грудочка

землі
Дід умер
Дума про щастя
Де зараз ви, кати мого народу?
Жорна
Злодій
Задивляюсь у твої зіниці
Казка про дурила
Кирпатий барометр
Кривда
Лебеді материнства
Любов
Монархи
Моя Мова
Русь
Салюти миру
Старість
Там, у степу, схрестилися дороги
Ти знаєш, що ти людина? 16.XI.1962
Україні
Цар Плаксій та Лоскотон
Чорні від страждання мої ночі
Тоді вас люди називали псами

Слайд 10 2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»     -Яка земля виплекала

-Яка земля виплекала В.Симоненка?

-Коли народився поет?
-Хто відігравав велику роль у формуванні творчості В.Симоненка?
-Де здобував вищу освіту?
-Що спонукало його написати казку «Цар Плаксій та Лоскотон»?
-Що цікавого ви прочитали про В.Симоненка вдома?
-Скільки років доля судила йому прожити?

Виразне читання казки “ЦАР ПЛАКСІЙ ТА ЛОСКОТОН”

Уже кілька уроків ми мандруємо стежками літературих казок.
З В.Симоненком і змістом казки «Цар Плаксій та Лоскотон»ми знайомились
на минулому уроці . А сьогодні спробуємо зазирнути в казковий світ царя Плаксія і Лоскотона,проаналізувати їхні вчинки.Подумаємо,кого із персонажів ми б хотіли запросити до нас і чому?
-Що ви очікуєте від уроку?


Слайд 11 V.Робота над змістом казки.

V.Робота над змістом казки.    1. «Чарівний мішечок»(характеристика героїв)

1. «Чарівний мішечок»(характеристика героїв)

Завдання:із карток,що лежать у мішечку прочитати і роз-
пізнати,якого героя стосуються ці слова.
-Чому ж так важливо було для царя,щоб день при дні плакали в країні діти?
-То чи думав він про них?
-А чи є у наш час такі люди,які думають тільки про себе?
-Чи можемо підтвердити,що Лоскотона любили?
-А чи прийшли б вони на допомогу цареві?Чому?
-Отже,яка заповідь Божа випливає?






2.Складання асоціативної павутинки у вигляді квітки.
-Які асоціації викликає у вас добро?(Діти називають асоціації:
милосердя,любов,злагода,щирість,повага,чуйність і в результаті
виходить квітка доброти.


Слайд 12 3.Характеристика героїв.







3.Характеристика героїв.         -Кого


-Кого уособлює Плаксій?
-Що відбулося з ним?
-А кого уособлює Лоскотон?
-Що сталося з ним?
-Який висновок можна зробити?(Добро перемагає зло)
-Дійсно,як і в багатьох інших казках,у казці «Цар Плаксій і Лоскотон»
Симоненко втілив народну віру перемоги добра над злом.


4.Легенда про Добро і Зло.

Одного разу на двобій вийшло Добро і Зло.Вони змагалися,і Зло
скинуло зі скелі Добро.Думало,що сила Зла перемогла.Але Добро
впало,притулилося до малесенької грудочки землі,розрозлося,зацвіло
синім цвітом і стало барвінком.
І до цього часу тримається, незважаючи на страшні морози.
-Чого навчає нас ця легенда?

Слайд 13 5.Рольова гра «Даємо

5.Рольова гра «Даємо поради»

поради»

-Чим був сміх дядька Лоскотона : зброєю чи ліками?
-Чому ви так вважаєте?
-А кого б ви хотіли запросити до себе в гості : Лоскотона чи Плаксія?
Чому?
-Та до нас завітали не Плаксій, не добрий дядько Лоскотон,а…
лікар і психолог.Послухаємо,які поради вони принесли.

Лікар.Ви були праві.Сміх-це ліки.Вони виробляють у мозку людини
такі речовини,що протистоять вірусам та інфекціям.
А ще хочу повідомити вам,що щирий сміх захищає нас від
нервових розладів.

Психолог .А я хочу повідомити ,що всього лише одна хвилина здоро-
вого і природного сміху замінює склянку фруктового соку.А ще…одна
година щирого сміху замінює путівку найпрестижнішого курорту в Сочі.
Ну що ж,поїдемо на 1 хвилину на курорт,щоб відпочити?

6.Фізхвилинка.

7.Інтерактивна вправа «Прес».

Використовуючи вправу «Прес», доведіть,що твір «Цар Плаксій і
Лоскотон»-казка.

Слайд 14 8. «Я-письменник».Робота

8. «Я-письменник».Робота над питаннями з теорії літератури.

над питаннями з теорії літератури.

-Це літературна казка чи народна?Чому?
-А ви не хочете стати співавтором казки?
Отже,домашнє завдання:змінити останній розділ казки.
-Це віршований чи прозовий твір?Доведіть.
-Які ознаки віршованої мови?
-А хіба тут є рима?То знайдіть.

9.Робота в малих групах.

Група А-скласти прислів’я( із частинок прислів’їв)
Група Б,В-скласти сенкан.Ключові слова:Плаксій,Лоскотон.
Група С,Д-знайти у 3,4,5 частинах казки спонукальні та питальні
речення.Інтонаційно їх прочитати.Порахувати скільки яких є.
Група Г-продовжити розповідь: «Одного разу,повертаючись зі шко-
ли,ми зустріли Лоскотона…»

  • Имя файла: tsar-plaksiy-i-loskoton.pptx
  • Количество просмотров: 122
  • Количество скачиваний: 0