Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Соціологія і влада

Введення;Влада з точки зору соціології політики;Взаємовідносини між владою і соціологією; Етапи розвитку соціології і влади;Взаємовідносини між владою і соціологією в Україні.Зміст
Соціологія і влада Введення;Влада з точки зору соціології політики;Взаємовідносини між владою і соціологією; Етапи розвитку У сучасному світі ми стикаємося з актуальною проблемою: влада й інтелігенція, влада Мета роботи зумовила постановку і необхідність вирішення таких взаємопов'язаних завдань:- визначити сутність Соціологія політики - наука про взаємодію політичних і соціальних систем у процесі У сучасному суспільстві влада представляє собою інституційно оформлену можливість і здатність визначати, Основним засобом завоювання, утримання, зміцнення, розширення масштабів влади, так само як і Історія вітчизняної соціології повинна бути зрозуміла в контексті бурхливих подій минулого Нинішній період розвитку соціології Елброу характеризує як «глобалізацію» у різних її проявах: Сьогодні на соціологію є попит. Причиною цього є те, що соціологічні дослідження Об'єктом соціологічного пізнання є вся сукупність властивостей, зв'язків і відносин, які носять У своїй змістовній сутності влада представляє собою здатність і можливість одного індивіда
Слайды презентации

Слайд 2 Введення;

Влада з точки зору соціології політики;

Взаємовідносини між владою

Введення;Влада з точки зору соціології політики;Взаємовідносини між владою і соціологією; Етапи

і соціологією;

Етапи розвитку соціології і влади;

Взаємовідносини між владою

і соціологією в Україні.

Зміст


Слайд 3 У сучасному світі ми стикаємося з актуальною проблемою:

У сучасному світі ми стикаємося з актуальною проблемою: влада й інтелігенція,

влада й інтелігенція, влада і соціологія. Чи повинна соціологія

бути опонентом будь-якої влади і тим служити суспільству або вона покликана просвіщати владу і цим відповідати на соціальний виклик? Альтернатива чисто українська, так як диктується вона роллю держави в суспільному житті. Об'єктом дослідження є соціологія і влада. В якості предмета дослідження розглядаються взаємини між владою і соціологією. Метою роботи є аналіз взаємовідносин між соціологією і владою.



Введення


Слайд 4 Мета роботи зумовила постановку і необхідність вирішення таких

Мета роботи зумовила постановку і необхідність вирішення таких взаємопов'язаних завдань:- визначити

взаємопов'язаних завдань:

- визначити сутність соціології як науки;

- вивчити владу

з точки зору соціології політики;

- проаналізувати етапи розвитку соціології і влади;

розглянути взаємини між владою і соціологією в Україні;



Слайд 5 Соціологія політики - наука про взаємодію політичних і

Соціологія політики - наука про взаємодію політичних і соціальних систем у

соціальних систем у процесі функціонування та розподілу влади, про

закономірності протікання політичних процесів, розгортання політичних відносин, про функціонування політичних режимів, політичних норм, цінностей, політичних очікувань, орієнтацій і прагнень, властивих різним соціальним групам.

У своїй змістовній сутності влада представляє собою здатність і можливість одного індивіда (соціальної верстви або групи) здійснювати свою волю і, нав'язуючи її іншим, спонукати їх виконувати намічені цілі за допомогою різних засобів: авторитету, права, насильства , знання, грошей, демагогії і т.п.

Влада з точки зору соціології і політики


Слайд 6 У сучасному суспільстві влада представляє собою інституційно оформлену

У сучасному суспільстві влада представляє собою інституційно оформлену можливість і здатність

можливість і здатність визначати, спрямовувати та контролювати зміст і

форми соціальної поведінки різних соціальних груп і спільнот, окремих індивідів. Сама ж можливість одних соціальних груп або індивідів надавати владний вплив на інших випливає з диференціації всіх людей і спільнот, що у даному суспільстві, на дві великі групи, одна з яких володіє політичною владою і внаслідок цього домінує, панує над іншими людьми і групами, а ці останні, будучи позбавленими влади, змушені підкорятися першим і виконувати їх панівну волю. Складні внаслідок цього в суспільстві відносини влади суть не що інше, як відносини панування і підпорядкування. Цим і визначаються політичні позиції різних соціальних груп у суспільстві: політично пануючі і підлеглі. Інтереси ж людей, що належать до цих груп, не тільки різні, але й протилежні: ті групи, які володіють владою, зацікавлені в її утриманні, збереженні і зміцненні, ті ж, які влади позбавлені і не мають до неї доступу, зацікавлені, щоб змінити існуючий стан, домогтися перерозподілу влади.

Слайд 7 Основним засобом завоювання, утримання, зміцнення, розширення масштабів влади,

Основним засобом завоювання, утримання, зміцнення, розширення масштабів влади, так само як

так само як і її повалення, є насильство. Політичне

насильство являє собою застосування тих чи інших індивідом чи соціальною групою різних (психічного, морального, фізичного і т.д. аж до збройного) форм примусу щодо інших соціальних груп і класів з метою придбання політичного панування над ними. Саме ж поняття політичне панування означає певне структурування в суспільстві відносин командування (управління) та підпорядкування, організаційне та законодавче оформлення поділу в суспільстві управлінської праці і зазвичай пов'язаних з ним привілеїв. Панування нерозривно пов'язане з владою і є формою її організації та прояви в суспільстві. Політичне панування, виступаюче формою реалізації влади, може по-різному сприйматися і оцінюватися громадянами. Позитивна оцінка і визнання населенням права існуючої влади здійснювати управління, що випливає звідси згоду підкорятися їй, означає її легітимність, тобто законність. Легітимність звичайно пов'язана з авторитетом влади, її відповідністю ціннісним уявленням більшості громадян.

Слайд 8 Історія вітчизняної соціології повинна бути зрозуміла в

Історія вітчизняної соціології повинна бути зрозуміла в контексті бурхливих подій

контексті бурхливих подій минулого майже столітнього періоду: ломки політичних

систем, соціальних інститутів, пануючої ідеології, самих економічних основ суспільства. До 1889р. видання робіт Огюста Конта гальмувалося царською цензурою з огляду на те, що його твори «руйнують панівні вірування». Після революції 1905р. настало цензурне «послаблення», хоча соціологія все ще сприймалася владою як опозиційна наука. Перша соціологічна кафедра була створена в Петербурзькому психоневрологічному інституті незадовго до жовтневої революції 1917р. На тлі дозволених царською владою соціальних обстежень (видатна роль належала тут земській статистиці кінця XIX - початку XX )

Взаємовідносини між владою і соціологією
Єтапи розвитку соіології і влади


Слайд 9 Нинішній період розвитку соціології Елброу характеризує як «глобалізацію»

Нинішній період розвитку соціології Елброу характеризує як «глобалізацію» у різних її

у різних її проявах: усвідомлення переходу людської цивілізації в

фазу загальносвітового соціального простору (тобто розширення його меж за межі окремих товариств), зацікавлений дискурс (бажання зрозуміти позицію представника іншої теоретико-соціологічної парадигми) і об'єднання зусиль світового соціологічного співтовариства у вирішенні проблем усього людства.

Слайд 10 Сьогодні на соціологію є попит. Причиною цього є

Сьогодні на соціологію є попит. Причиною цього є те, що соціологічні

те, що соціологічні дослідження почали проводитися на комерційній основі,

спостерігається прагнення з боку правлячої влади і тих, "хто платить", "закупити" соціологію. В Україні, як і в Росії, створена велика кількість соціологічних центрів, інститутів, груп окремих осіб, які проводять опитування громадської думки, моніторинги, маркетингові дослідження, і, на жаль, не завжди на професійному рівні. Отже, перед інститутом науки постає ряд завдань щодо удосконалення соціологічної освіти, формування у суспільстві соціологічного мислення, масової підготовки спеціалістів-соціологів.

Взаємовідносини соціології і влади в Україні


Слайд 11
Об'єктом соціологічного пізнання є вся сукупність властивостей, зв'язків

Об'єктом соціологічного пізнання є вся сукупність властивостей, зв'язків і відносин, які

і відносин, які носять назву соціальних. Соціальне - це

сукупність тих чи інших властивостей і особливостей суспільних відносин, інтегрованих індивідами або спільнотами в процесі спільної діяльності в конкретних умовах, і що виявляється в їх відношенні один до одного, до свого становища в суспільстві, до явищ і процесів суспільного життя.
Соціологія політики - наука про взаємодію політичних і соціальних систем у процесі функціонування та розподілу влади, про закономірності протікання політичних процесів, розгортання політичних відносин, про функціонування політичних режимів, політичних норм, цінностей, властивих різним соціальним групам.

Висновок


  • Имя файла: sotsіologіya-і-vlada.pptx
  • Количество просмотров: 141
  • Количество скачиваний: 0