і стилями, що виникає на основі соціально-економічного розвитку суспільства,
виявляє його культуру, становлення до навколишнього світу. Сучасні модельєри, як ніколи, прагнуть оживити моду, як ніколи минулих років. Проте це не означає сліпого копіювання старого, а, навпаки, передбачає нові варіанти, нові елементи.Є такі види стилів: історичний та старогрецький костюм, бароко, рококо, класицизм, ампір, романтизм, сучасний стиль, класичний костюм, ретро, спортивний, морський, матроський, джинсовий, романтичний, фольклорний, “кантрі” та авангард
Історія виникнення костюму
Сучасна мода допускає поєднання усіх вище вказаних стилів. За умови правильного стильового вирішення одяг, створений за такими принципами, гармонійним поєднанням кольорів і різноманітністю оздоблення.
Вважають, що мода зародилась у ХІІ-ХІІІ ст. Центром моди був і залишається Париж.
Кожна епоха має свій стиль, форму та традиційний вигляд костюму. Історичний розвиток костюму обумовлюється, з однієї сторони, загальним стилем епохи, а з другої – модою.
Чимало зробила для розвитку мистецтва костюму ХХ ст. Габріель Шанель – видатний художник-модельєр. Головним принципом творчості якої стало спрощення форми одягу. Її повсякденні костюми відрізнялися не лише професійною майстерністю, а й точністю пропорцій, зручністю форми, художнього смаку, простотою і чіткістю ліній. Костюм Шанель підкреслював елегантністю і декоративність.
Кожна річ має виконувати свою функцію, тому і одяг не є винятком. Функція одягу є характеристика, яка у повному обсязі розкриває властивості виробу під час його застосування залежно від його призначення та вихідних умов проектування. Тобто, функція одягу це службова роль, яка виконується одягом у співвідношенні з її призначенням. Функції костюма складались історично. Спосіб життя суспільства відображається на характері застосування одягу.