Слайд 2
Характеристики основних видів покрівельних матеріалів
Слайд 4
Результати діяльності ТОВ «Реміс» за 2010-2012 роки
Слайд 5
Структура продажу ТОВ «Реміс» за 2012 рік
Слайд 7
Вибір стратегічних напрямків розвитку підприємства
Проаналізувавши представлені альтернативи, враховуючи
специфіку ТОВ «Реміс», умови, що склалися на ринку, стратегічну
поведінку конкурентів, для нашого підприємства можна запропонувати комбінацію стратегій "обмеженого зростання", " диверсифікації" та "покращуй те, що вже робиш".
“Обмежене зростання”. Цю стратегію застосовує більшість організацій в галузях зі стабільною технологією. При застосуванні стратегії обмеженого зростання цілі розвитку встановлюються від "досягнутого" і коректуються спираючись на умови, що змінюються (наприклад, інфляцію).
Стратегія диверсифікації. Реалізація стратегії диверсифікації передбачає розробку нових продуктів і нових ринків, тому вона є найбільш ризикованою, оскільки ніколи немає повної упевненості, що нові ринки готові прийняти нову продукцію, і вона буде користуватися увагою покупців.
Стратегія "покращуй те, що вже робиш" спрямована на існуючі продукти і ринки. Цю стратегію називають методом економії витрат, або "поліпшуй те, що вже робиш". Організація прагне розширити збут товарів, що випускаються на традиційних ринках шляхом таких маркетингових зусиль, як встановлення конкурентоспроможних цін, наступальна реклама або інтенсифікація просування товарів і т.п.
Слайд 8
Реалізація стратегії «диверсифікації» шляхом виведення на ринок будівельних
матеріалів нової товарної групи.
Аналізуючи потреби клієнтів ТОВ «Реміс», маркетинговий
підрозділ підприємства дійшов висновку, що у будівельних організацій, які зводять будинки монолітно-каркасного типу, виникли проблеми з постачанням специфічного товару, а саме сітки для відсічення бетону. Саме тому було прийнято рішення, яке передбачає оперативну реакцію на ситуацію, що склалася, а саме пошук та поставку сітки для відсічення бетону з-за кордону України. Пошук постачальників сітки автоматично через високі ціни виключив з числа можливих партнерів підприємства Росії та Польщі. ТОВ «Реміс» зупинилося на постачальнику з Китайської Народної Республіки: JIN JUE HARDWARE LIMITED, WIRE MESH INDUSTRIAL PARK, ANPING COUNTY, HEBEI PROVINCE, CHINA.
Шляхом вивчення потреб будівельних організацій було визначено:
Оптимальні параметри сітки для відсічення бетону: чарунка 5мм на 5мм із дроту діаметром 0,8мм – 15% загального обсягу; чарунка 12мм на 12мм із дроту діаметром 0,8мм – 85% загального обсягу.
Будівельні роботи із застосуванням сітки мають чітко виражений сезонний характер, а саме вони мають активний період з березня по листопад і період спаду з грудня по лютий місяць року.
Замінити сітку для відсічення бетону іншими матеріалами неможливо, оскільки вони не відповідають технологічним критеріям. При зведенні будинку монолітно-каркасним методом взагалі неможливо виключити сітку для відсічення бетону з технологічного процесу.
Ємність ринку сітки для відсічення бетону у місті Києві та області складає в активний період 10000 метрів квадратних на місяць, у період спаду активності 3000 метрів квадратних на місяць.
На ринку України існує кілька виробників, які виробляють близько 2000 метрів квадратних сітки для відсічення бетону на місяць.
Слайд 9
Формування собівартості сітки
Слайд 10
Розрахунок прибуткової частини від діяльності підприємства, що отримується
від реалізації будівельних матеріалів нової товарної групи
Слайд 11
Заходи спрямовані на підвищенню рівня конкурентоспроможності підприємства
Впровадження
системи маркетингового менеджменту на торговельному підприємстві, що передбачає управління
всіма функціями підприємства на основі маркетингу. Для цього необхідно на підприємстві ввести посаду фахівця з управлінням асортиментом та якістю, в обов'язки якого повинно входити дослідження конкурентоспроможності товарів різних товаровиробників, формувати торговий асортимент із забезпеченням пріоритету споживача, закуповувати товари з урахуванням споживчих властивостей, цін, стійкості характеристик, конкурентоспроможності. Також необхідний на підприємстві фахівець з аналізу та прогнозування діяльності для підготовки прогнозів збуту, вибору каналів реалізації та стимулювання збуту.
Впровадження прогресивних методів торгівлі. Це насамперед продаж товарів з відкритим доступом, самообслуговування. Це дасть змогу підприємству збільшити обсяг продажу завдяки збільшенню числа так званих імпульсивних покупок, а також зменшити витрати на утримання персоналу.
Збільшення частки власного капіталу в загальній структурі. Основним джерелом збільшення розміру власного капіталу є прибуток підприємства. Прибуток можливо збільшити збільшуючи обсяги товарообігу, зменшуючи витрати обігу та регулюючи рівень торгівельної надбавки. Основним резервом збільшення обсягу товарообігу є підвищення продуктивності праці. Це досягається підвищенням рівня кваліфікації працівників та їх стимулюванням , що передбачає індивідуальний підхід до кожного працівника. При цьому основною проблемою є подолання психологічного бар'єру фахівців щодо необхідності використання маркетингу на сучасному етапі розвитку.
Розширення торгового асортименту товарів згідно запитів споживачів, оскільки асортимент на даному етапі є основною і необхідною умовою та реальною можливістю підвищення конкурентоспроможності
підприємства.
Налагодження прямих контактів безпосередньо з виробниками товарів. Це дає можливість підприємству знижувати ціну реалізації за рахунок зменшення кількості посередників при закупівлі товару.
Проведення активної рекламної кампанії.
Слайд 12
Перспективи розвитку підприємства
Ґрунтуючись на результатах проведеного, запропоновано сформувати
набір дій для компанії „Реміс” на наступні 3 роки,
який складається з трьох стратегій:
стратегія стабілізації, для поступового нарощування показників в оперативній діяльності та для „тонкого налагодження" вже здійснюваних операцій;
стратегія концентрації на основі диференціації, для покращення обслуговування споживачів на діловому сегменті ринку;
стратегія «диверсифікації» шляхом виведення на ринок будівельних матеріалів нової товарної групи.