Чорна металургія - одна з найважлівішіх галузей важкої промісловостіохоплює виробництво чорних металів та спорідненої сировиниДо чорної металургії входить видобуток всіх видів чорних металів
Слайд 2
Чорна металургія - одна з найважлівішіх галузей
важкої промісловості охоплює виробництво чорних металів та спорідненої сировини До чорної
металургії входить видобуток всіх видів чорних металів
Слайд 3
Чорна металургія характеризується високою циклічністю попиту, світовим надвиробництвом,
високими ризиками. Щорічний темп зростання виробництва сталі в середньому
становить 7% на рік. Виходячи із співвідношення ризику та прибутковості інвестицій, частка металургії в капіталізації промисловості розвинених країн постійно зменшується, поступаючись місцем високотехнологічним галузям..
Слайд 4
Сировина
Понад 85 % залізних і марганцевих руд у
світі видобувається відкритим способом, видобуток хромових руд ведеться відкритим
і підземним способами з тенденцією до збільшення останнього. Усі видобуті залізні руди піддаються дробленню і сортуванню. У зв’язку з залученням у видобуток і переробку залізних руд з низьким вмістом заліза (30 – 33 %) безперервно зростає частка руд, що направляються на збагачення (близько 90 %). У марганцеворудній промисловості практично увесь видобутий об’єм руд збагачується. Технологія збагачення залізних і марганцевих руд включає підготовчі операції (дроблення, подрібнення, класифікацію), промивку зі знешламленням, різні види магнітної сепарації, сортування, гравітаційне збагачення, флотацію тонких класів руди, промпродуктів і шламів, випал, вилуговування та ін. Багаті хромові руди з вмістом оксиду хрому понад 45 % піддаються дробленню і сортуванню, бідні направляються на збагачення гравітаційними процесами, магнітною і радіометричною сепарацією.
Слайд 5
Динаміка світового виробництва, споживання сталі та росту сталеплавильних
потужностей
Слайд 6
Тепер поговорим про Україну Чорна металургія України Галузь народного господарства України.
Україна є одним із лідерів країн-виробників металів у світі
і займала до 2008 року 7 місце за обсягом виробництва сталі і 3 місце — за обсягом експорту металопродукції. Країна входить до десятка найбільших виробників і експортерів металу. Частина продукції, яку виробляють металургійні підприємства, становить 30 % загалом у промисловому виробництві і 42 % від загальних обсягів експорту України. Понад 80 % металопродукції експортується до країн Європи, Азії, Близького Сходу, Південної Америки.
Усі металургійні заводи України Придніпровському Донецькому Приазовському
Слайд 7
Споживання сталі в Україні в 1990–2008 рр.