Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Курсова роботаз предмету: “Управління бібліотечною справою в Україні”На тему: “Бібліотечнийменеджмент”

Методологічні основи менеджменту бібліотечно-інформаційної діяльності Методологічна проробка інноваційних підходів до управління бібліотечної діяльністю становить важливий етап, оскільки найбільш цілісної концепцією, що відбила перехід на парадигму управління, став бібліотечний менеджмент.
Курсова робота з предмету: “Управління бібліотечною справою в Україні” На тему: “Бібліотечний Методологічні основи менеджменту бібліотечно-інформаційної діяльності      Методологічна проробка Головною особливістю бібліотечного менеджменту є міждисциплінарний Процес менеджменту    Вочевидь, що єдина істотна відмінність між генеральним Бібліотечний менеджмент       Ринкові умови якісно ускладнили Стають дедалі більше високими вимоги до рівня Хто такий бібліотечний менеджер?     Бібліотечний менеджер - не У бібліотеках умовно виділяють рівні управління: вищий, середній, Сучасні моделі бібліотечного менеджменту Менеджмент інформаційно-бібліотечній діяльності може бути творчої інтерпретацією світових моделей управління. Отже, особливу роль відновленні бібліотеки, підвищенні її конкурентоспроможності мають Дякую за увагу!
Слайды презентации

Слайд 2 Методологічні основи менеджменту бібліотечно-інформаційної діяльності

Методологічні основи менеджменту бібліотечно-інформаційної діяльності   Методологічна проробка інноваційних підходів

Методологічна проробка інноваційних підходів до управління бібліотечної

діяльністю становить важливий етап, оскільки найбільш цілісної концепцією, що відбила перехід на парадигму управління, став бібліотечний менеджмент.
Формуючи нову концепцію у категоріях менеджменту, її звертаються до визначень основних понять, які у науці, що підкреслює органічну взаємозв'язок проблематики управління сучасної бібліотекою і технічного менеджменту. Термін "бібліотечний менеджмент" вживається для позначення, як особливої сфери бібліотечної діяльності, і особливої наукової дисципліни, ставить завдання вивчення цієї сфери, і вироблення практичних рекомендацій з її вдосконаленню.


Слайд 3 Головною особливістю

Головною особливістю бібліотечного менеджменту є міждисциплінарний характер, дозволяє

бібліотечного менеджменту є міждисциплінарний характер, дозволяє використовувати як теоретичної

основи широкий комплекс наукових знань і концепцій, розроблених у вітчизняному і зарубіжному бібліотекознавстві, світової теорії та практиці менеджменту, економіці, психології, соціології. Інакше кажучи, в концепції бібліотечного менеджменту немає обмежень ідеологічного чиузкопрофессионального характеру. І це сенсі концепція бібліотечного менеджменту виступає теоретичної підвалинами застосування під управлінням сучасної бібліотекою досягнень багатьох наук.

Слайд 4 Поняття "менеджмент"
Насамперед необхідно

Поняття

визначити що ми розуміємо слово "менеджмент".

Менеджмент - це процес, направлений замінити досягнення цілей організації, у вигляді упорядкування перетворень вихідних субстанцій чи ресурсів (праці, матеріалів, фінансів) у необхідні результати (вироби, послуги)
Цього слова вживається нами у трьох значеннях: генеральний менеджмент, менеджмент лише на рівні відділу (підрозділи), процес менеджменту.


Слайд 5 Процес менеджменту
Вочевидь, що єдина

Процес менеджменту  Вочевидь, що єдина істотна відмінність між генеральним менеджментом

істотна відмінність між генеральним менеджментом і менеджментом лише на

рівні підрозділів залежить від масштабах, межах повноважень, відповідальності держави і ступеня деталізації. Процес менеджменту включає у собі здійснення усіх вищезгаданих функцій і може виконуватися будь-яким членом цієї організації не більше своєї компетенції.

Слайд 6 Бібліотечний менеджмент
Ринкові

Бібліотечний менеджмент    Ринкові умови якісно ускладнили бібліотечну діяльність,

умови якісно ускладнили бібліотечну діяльність, націлили в гнучкість, адаптованість

до середовища, структурі попиту й пропозиції на інформаційному ринку. Це своє чергу, загострило проблеми компетентності персоналу бібліотеки, її менеджерів до роботи на нових, швидко мінливих, ринкових умов, ускладнило завдання підготовки й підвищення кваліфікації бібліотекарів.


Слайд 7 Стають дедалі більше

Стають дедалі більше високими вимоги до рівня професійної

високими вимоги до рівня професійної освіти бібліотечного фахівця, оскільки

досвід дедалі менше може бути керівництвом майбутньої. Усе більшою мірою потрібні постійно оновлювані знання і набутий інтуїція.
Особливу роль відновленні бібліотеки, підвищенні її конкурентоспроможності мають відігравати бібліотечні менеджери, котрим професійно значимими стають здатність знаходити рішення з урахуванням аналізу та синтезу які впливають на бібліотеку чинників, мобільність лідера в освоєнні нових технологій…


Слайд 8 Хто такий бібліотечний менеджер?

Хто такий бібліотечний менеджер?   Бібліотечний менеджер - не обов'язково

Бібліотечний менеджер - не обов'язково керівник, може і зовсім

мати підлеглих. Його робить менеджером скоріш відповідальність за самостійний внесок у досягнуті бібліотекою результати, ніж відповідальність до праці інших.
Керівник бібліотеки як бібліотечний менеджер - це керівник підприємницького стилю, який більшою мері здатний до великим задумам, гнучкості, обгрунтованого ризику, цінує незалежність, можливість творчо працювати, розраховує на достойна матеріальна винагорода свою діяльність.

Слайд 9 У бібліотеках умовно виділяють

У бібліотеках умовно виділяють рівні управління: вищий, середній, нижчий.

рівні управління: вищий, середній, нижчий. Відповідно, до управлінському персоналу

в бібліотеках відносять три категорії працівників:
адміністративно-управлінський персонал (дирекція), виконує функції адміністрування, загального керівництва діяльністю бібліотеки;
функціональні керівники (завідувачі відділами), за своєю посадою виконують підготовку й обгрунтування управлінські рішення, переважно по виробничим процесам;
лінійні керівники (завідувачі секторами, головні бібліотекарі), управлінці, в посадових функціях яких переважають відносини "людина - людина".


Слайд 10 Сучасні моделі бібліотечного менеджменту

Сучасні моделі бібліотечного менеджменту   Сучасний світ змінюється

Сучасний світ змінюється з лякаючою швидкістю, породжуючи як нові

можливості, і нові загрози.
Стала чітко виявлятися обмеженість традиційної моделі "раціонального управління". Воно пов'язується, передусім, із можливістю гранично впорядкувати й регламентувати організацію бібліотеки, які у ній процеси, досягти стабільності і стійкості діяльності структурних підрозділів.

Слайд 11
Менеджмент інформаційно-бібліотечній діяльності може

Менеджмент інформаційно-бібліотечній діяльності може бути творчої інтерпретацією світових моделей управління.

бути творчої інтерпретацією світових моделей управління.


Слайд 12 Отже, особливу роль відновленні бібліотеки,

Отже, особливу роль відновленні бібліотеки, підвищенні її конкурентоспроможності мають

підвищенні її конкурентоспроможності мають відігравати бібліотечні менеджери, котрим професійно

значимими стають здатність знаходити рішення з урахуванням аналізу та синтезу які впливають на бібліотеку чинників, мобільність лідера в освоєнні нових технологій.


  • Имя файла: kursova-robotaz-predmetu-“upravlіnnya-bіblіotechnoyu-spravoyu-v-ukraїnі”na-temu-“bіblіotechniymenedzhment”.pptx
  • Количество просмотров: 84
  • Количество скачиваний: 0