Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Марко Вовчок

ЗмістДитинство і роки навчанняМарко Вовчок на УкраїніМарко Вовчок — письменницяПисьменниця за кордономМарко Вовчок у ПетербурзіОстанні роки життяТворча спадщина
Марко Вовчок         Робота ЗмістДитинство і роки навчанняМарко Вовчок на УкраїніМарко Вовчок — письменницяПисьменниця за кордономМарко Марко Вовчок — Марія Олександрівна Вілінська (22.12.1833–28.07.1907)Господь пославТебе нам, кроткого пророкаІ обличителя Дитинство і роки навчання22 грудня 1833 року народилася Марія Вілінська, що ввійшла Марко Вовчок на УкраїніТітка взяла Марію до себе як виховательку своїх дітей Марко Вовчок — письменницяМолода, вразлива, чула жінка прислухалась до голосу народу. Доля Письменниця за кордономНаприкінці березня 1859 р. Марія Олександрівна з сином Богданом (так Марко Вовчок у ПетербурзіУ лютому 1867 року письменниця повертається в Петербург. Усією Останні роки життяНа своєму віку Марко Вовчок зазнала багато доброго і злого, Творча спадщинаСпадщина Марка Вовчка налічує дві книги «Народних оповідань», романи й повісті:
Слайды презентации

Слайд 2 Зміст
Дитинство і роки навчання
Марко Вовчок на Україні
Марко Вовчок

ЗмістДитинство і роки навчанняМарко Вовчок на УкраїніМарко Вовчок — письменницяПисьменниця за

— письменниця
Письменниця за кордоном
Марко Вовчок у Петербурзі
Останні роки життя
Творча

спадщина






Слайд 3 Марко Вовчок — Марія Олександрівна Вілінська (22.12.1833–28.07.1907)
Господь послав
Тебе

Марко Вовчок — Марія Олександрівна Вілінська (22.12.1833–28.07.1907)Господь пославТебе нам, кроткого пророкаІ

нам, кроткого пророка
І обличителя жестоких
Людей неситих.
Т. Шевченко про Марка

Вовчка

Слайд 4 Дитинство і роки навчання
22 грудня 1833 року народилася

Дитинство і роки навчання22 грудня 1833 року народилася Марія Вілінська, що

Марія Вілінська, що ввійшла в літературу під псевдонімом Марко

Вовчок. Перші роки дитинства Марія провела в умовах поміщицького маєтку.
Її батько, капітан у відставці Віленський, був, як і мати, завжди лагідним, привітним, веселим. Раннє дитинство майбутньої письменниці проходило в селі Єкатерининське на Орловщині. Коли Марії минав усього сьомий рочок, а двоє менших братиків були ще зовсім маленькі — помер батько. Мати одружилася з поміщиком-гультяєм, який, граючи в карти, промарнував маєток, брутально ставився до кріпаків, за що ті хотіли його вбити. Звідси йдуть перші зародки критичного ставлення майбутньої письменниці до сваволі поміщиків. Щоб уберегти дочку від тяжких вражень, мати часто відвозила її до своєї двоюрідної сестри Писарєвої. Два роки дівчина жила і вчилася у приватному пансіоні в місті Єльці, а потім її віддали в другий клас одного з пансіонів у Харкові, де термін навчання тривав чотири роки.
У харківському пансіоні викладалися різні науки, але найбільше уваги приділялося французькій мові, музиці, танцям, вихованню світських манер і вмінню поводитися в шляхетному товаристві. Віленська ставилася до науки серйозно, вчилася старанно, багато читала. Закінчила вона пансіон 1848 року, після чого поселилася в Орлі у тітки Мордовіної.

Слайд 5 Марко Вовчок на Україні
Тітка взяла Марію до себе

Марко Вовчок на УкраїніТітка взяла Марію до себе як виховательку своїх

як виховательку своїх дітей — хлопчика шести й дівчинки

п’яти років. Увесь вільний час майбутня письменниця проводила в бібліотеці Мордовіних за читанням творів Пушкіна, Гоголя, Лермонтова, Некрасова, Тургенєва, зарубіжних письменників. У будинку Мордовіної проводилися літературні вечори, де були представники прогресивної інтелігенції. Серед учасників цього гуртка був і засланий в Орел за діяльність у Кирило-Мефодіївському товаристві студент Київського університету Панас Маркович. Одружившись із ним 1851 року, Марія Олександрівна виїхала на Україну.
Спочатку подружжя оселилося в Чернігові, де Панас Маркович співробітничав у редакції місцевої газети та збирав різні матеріали з народного життя. Марія Олександрівна допомагала своєму чоловікові. У збірці «Народные южнорусские песни», виданій А. Метлицьким у 1854 році, вміщені деякі пісні, записані Марком Вовчком.

Слайд 6 Марко Вовчок — письменниця
Молода, вразлива, чула жінка прислухалась

Марко Вовчок — письменницяМолода, вразлива, чула жінка прислухалась до голосу народу.

до голосу народу. Доля народу, трагедія жінки-кріпачки будили творчу

думку. Усе це впливало на формування демократичного світогляду письменниці. Вивчати життя трудового народу, збирати його усні твори продовжувала Марко Вовчок і пізніше, переїхавши з чоловіком до Києва, а потім до Немирова. У повсякденних розмовах з народом, у його піснях і казках вона знайшла багатющий матеріал для своєї літературної творчості, унаслідок чого в 1857 році вийшла збірка її творів «Народні оповідання» під псевдонімом Марко Вовчок.

Слайд 7 Письменниця за кордоном
Наприкінці березня 1859 р. Марія Олександрівна

Письменниця за кордономНаприкінці березня 1859 р. Марія Олександрівна з сином Богданом

з сином Богданом (так вона назвала його на честь

Хмельницького) виїхалаза кордон. Вона мала намір підлікуватися і ознайомитися з життям людей, які не знали кріпацтва. За кордоном письменниця жила до 1867 року. Побувала вона в Німеччині, Англії, Італії, Франції. Лікуючись у Німеччині, Марко Вовчок познайомилась із російськими вченими, які перебували тоді за кордоном,— Сєченовим, Менделєєвим та композитором Бородіним. Живучи за кордоном, письменниця співробітничала в журналі «Современник» та в ін. виданнях.
У цей час були написані української мовою «Ледащиця», «Лимерівна», «Три долі», російською «Глухой городок», «Червонный король», «Тюлевая баба» тощо; багато перекладено зарубіжних авторів — Жуля Верна, В. Гюго, Г. К. Андерсена, Дж. Грінвуда й ін. Деякі твори Марка Вовчка, перекладені нею на французьку, були надруковані в Парижі. Особливим успіхом користувалася повість «Маруся». Перебуваючи за кордоном, Марко Вовчок не поривала з батьківщиною: пильно стежила за розвитком антикріпосницького руху, ходом підготовки реформи, літературним життям.

Слайд 8 Марко Вовчок у Петербурзі
У лютому 1867 року письменниця

Марко Вовчок у ПетербурзіУ лютому 1867 року письменниця повертається в Петербург.

повертається в Петербург. Усією душею рветься в Україну, але

обставини складалися так, що ця мрія не могла здійснитися. Смерть чоловіка дуже вразила Марію Вілінську. За десять наступних років Марко Вовчок переклала кілька десятків творів зарубіжних письменників і вважалася одним із кращих російських перекладачів ХІХ ст. Письменниця усе своє свідоме життя була одним із активних і мужніх борців за емансипацію жінок, за рівність їх з чоловіками. Вона гостро виступала проти забобону про жінку як істоту нібито нижчу в розумовому і фізичному відношеннях, створену тільки для домашнього вогнища. Вважаючи письменницю «політично неблагонадійною», чиновники Третього відділу імператорської канцелярії завели на неї справу.

Слайд 9 Останні роки життя
На своєму віку Марко Вовчок зазнала

Останні роки життяНа своєму віку Марко Вовчок зазнала багато доброго і

багато доброго і злого, радості й смутку, відданості й

зрад, успіхів і поразок, захоплень і розчарувань. На її долю випали люті нападки, мстиві наклепи, незаслужені образи заздрісників та недоброзичливців, зокрематих «братів і сестер по перу», які вважали, що вона «вкрала» їхню славу. Як і кожній людині, їй були притаманні болючі переживання, обурення й ненависть, скорбота й туга, але вона цього ніколи не показувала, не вступала в суперечки, не намагалася захистити себе, ні за яких обставин не поступалася своїми принципами. Живучи в Україні (на Київщині в Богуславі та селі Хохітві), вона збирає фольклорні матеріали. У ній прокинулася колишня Марко Вовчок — вона знову береться за перо. Але з переїздом до Нальчика веде замкнений спосіб життя. Серцева хвороба дедалі загострювалася, з’явилася задишка. 10 серпня 1907 року письменниця померла в Нальчику; похована в саду на власній садибі, яка пізніше стала легендарним музеєм-заповідником.

  • Имя файла: marko-vovchok.pptx
  • Количество просмотров: 132
  • Количество скачиваний: 0