Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Національний Університет Біоресурсів і Природокористування України

Содержание

Для одержання гусячого м’яса в Україні використовують різні породи гусей, які можна поділити на дві групи: важкий тип — велика сіра, велика біла, тулузька, угорська біла й сіра, ле-гарт; середній та легкий тип — італійська біла,
Національний Університет Біоресурсів і Природокористування УкраїниТема: Породи ГусейВиконала студентка 1-го курсу Факультету Для одержання гусячого м’яса в Україні використовують різні породи гусей, які можна Походження домашніх гусейПредком домашніх гусей є дикий сірий гусак. Дикий сірий гусак Гусей у сільському господарстві використовують переважно для одержання м'яса. Розводять гусей у Холмогорські гусиХолмогорські гуси. Порода виведена в центральній зоні Росії схрещуванням місцевих білих Великі сірі гусиВеликі сірі гуси. Порода виведена в Інституті птахівництва УААН.Застосували метод Горьківські гусиГорьківські гуси. Порода виведена методом схрещування місцевих, китайських і сонцегірських гусей. Італійські білі гусиІталійські білі гуси. Порода виведена на півночі Італії поліпшенням місцевої Рейнські гусиРейнські гуси. Порода виведена в прирейнських областях Німеччини на основі одного Ландешські гусиЛандешські гуси. Порода виведена у Франції з використанням тулузьких гусей. Селекція ЛєгартЛєгарт. Лєгарт - порода гусей, виведених в Данії. Інтенсивна селекція проводилася протягом Китайські гусиКитайські гуси (гергелі). Порода виведена одомашненням диких шишковидних (гулястих) гусей у Роменські гуси Роменські гуси.За кольором оперення спостерігаються білого кольору, сірі, рябі, попелясті, Тулузькі гусиТулузькі гуси. Порода виведена у Франції одомашненням диких сірих місцевих гусей. Дякую за увагу!
Слайды презентации

Слайд 2 Для одержання гусячого м’яса в Україні використовують різні

Для одержання гусячого м’яса в Україні використовують різні породи гусей, які

породи гусей, які можна поділити на дві групи:
важкий

тип — велика сіра, велика біла, тулузька, угорська біла й сіра, ле-гарт;
середній та легкий тип — італійська біла, горківська, ліндовська, кубанська, роменська, рейнська біла.

Слайд 3 Походження домашніх гусей
Предком домашніх гусей є дикий сірий

Походження домашніх гусейПредком домашніх гусей є дикий сірий гусак. Дикий сірий

гусак. Дикий сірий гусак і зараз є в природі.

Це досить великих розмірів птах масою від трьох до чотирьох кілограм. Сірі гуси відрізняються своєю комплекцією від домашніх. У них більш високі ноги і довга шия. Оперення верхньої частини спини у диких сірих гусей бура. Голова, шия і груди попелясто-сірого кольору. Низ живота і хвостові пір'я білого кольору. Сірі гуси гніздяться в Північній Європі і Азії. Проводять зимівлю далеко на півдні, добираючись до Середземномор'я, Китаю, Індії.

Слайд 4 Гусей у сільському господарстві використовують переважно для одержання

Гусей у сільському господарстві використовують переважно для одержання м'яса. Розводять гусей

м'яса. Розводять гусей у всіх районах України. Тулуб гусей

довгий, широкий, глибокий, горизонтально поставлений чи попереду піднятий; голова довга, дзьоб прямий довгий, шия довга, іноді вигнута; груди широкі, опуклі, спина широка, пряма, трохи похила до хвоста; крила сильно розвинуті, ноги невисокі, міцні. З метою отримання м'яса розводять такі породи гусей, як холмогорські, роменські, великі сірі, китайські та ін. В залежності від породи жива маса гусей коливається від 4-5 до 11-12 кг. Забійний вихід напівнутрованих тушок складає 80 %, нутрованих - 60 %.

Слайд 5 Холмогорські гуси
Холмогорські гуси. Порода виведена в центральній зоні

Холмогорські гусиХолмогорські гуси. Порода виведена в центральній зоні Росії схрещуванням місцевих

Росії схрещуванням місцевих білих гусей (комогори) з китайськими білими

гусьми. Це одна із найдавніших руських порід. За кольором оперення розрізняють білих і сірих гусей. Вони мають широкий тулуб, велику голову з наростом ("шишкою") на лобі, під дзьобом - "гаманець", жирові складки на животі. Жива маса гусаків - 7-8 кг (найбільша - до 10-12 кг), гусок - 6-7 кг. Несучість - 25-40 яєць на рік (кращих гусок - до 90 яєць), маса яйця - 140-200 г, вивід гусенят - 50-55 %. Гуси пристосовані до місцевих умов, добре відгодовуються. Гусенята у 60-добовому віці важать 4-4,2 кг.

Слайд 6 Великі сірі гуси
Великі сірі гуси. Порода виведена в

Великі сірі гусиВеликі сірі гуси. Порода виведена в Інституті птахівництва УААН.Застосували

Інституті птахівництва УААН.Застосували метод схрещування роменських гусей з тулузькими.

Для них характерні міцна будова тіла, велика рухливість; тулуб глибокий, широкий, добре розвинуті грудні м'язи, дві жирові складки на животі. Жива маса гусаків 6,5-8 кг, гусок - 5,5-6,5 кг, несучість 35-60 яєць на рік, маса яйця - 160-180 г, вивід гусенят - 55-58 %. Гусенята у 60-добовому віці досягають живої маси 4-4,5 кг. Гуси витривалі, добре насиджують яйця, ефективно використовують корми пасовищ.

Слайд 7 Горьківські гуси
Горьківські гуси. Порода виведена методом схрещування місцевих,

Горьківські гусиГорьківські гуси. Порода виведена методом схрещування місцевих, китайських і сонцегірських

китайських і сонцегірських гусей. За екстер'єром горьківські гуси схожі

на холмогорських - мають ґулю на лобі, біле або сіре оперення. Маса гусаків - 7-8 кг, гусок - 6-7 кг. Несучість - 50-60 яєць, маса яйця - 125-140 г. М'ясо цих гусей ніжне, смачне. Горьківські гуси менш охочі до насиджування яєць, ніж гуси інших порід. Гібриди, одержані схрещуванням горьківських гусей з італійськими білими, мають несучість 80-85 яєць на рік.

Слайд 8 Італійські білі гуси
Італійські білі гуси. Порода виведена на

Італійські білі гусиІталійські білі гуси. Порода виведена на півночі Італії поліпшенням

півночі Італії поліпшенням місцевої породи з використанням білих китайських

гусей. Італійські білі гуси мають компактний тулуб, широкі груди. Маса гусаків - 6-7 кг, гусок - 5-6 кг. Несучість - 45-50 яєць (за два цикли - 70-80), маса яйця - 140-170 г, вивід гусенят - 65-70 %. Гуски несуться протягом шести-семи років, гусаки зберігають від-творювальну здатність дев'ять років. Гусенята у 60-добовому віці важать 4,5-5 кг. Гуски здатні насиджувати і доглядати гусенят. Італійських гусей відгодовують, насамперед, для одержання печінки, маса якої досягає 600-700 г.

Слайд 9 Рейнські гуси
Рейнські гуси. Порода виведена в прирейнських областях

Рейнські гусиРейнські гуси. Порода виведена в прирейнських областях Німеччини на основі

Німеччини на основі одного з різновидів місцевих емденських гусей.

Рейнські гуси мають біле оперення. Несучість за один цикл 4050 яєць, за два - 65-80, маса яйця - 160-180 г, вивід гусенят - 65-70 %. У 63-добовому віці маса гусенят досягає 3,8-4 кг. Інстинкт насиджування пригнічений. Гусенят відгодовують для одержання печінки, маса якої досягає 350-400 г. Рейнських гусей схрещують з італійськими. М'ясо цих гібридів має високі смакові якості.

Слайд 10 Ландешські гуси
Ландешські гуси. Порода виведена у Франції з

Ландешські гусиЛандешські гуси. Порода виведена у Франції з використанням тулузьких гусей.

використанням тулузьких гусей. Селекція була спрямована на зниження загальної

маси, підтримання на певному рівні відгодівельних якостей та маси печінки. В Угорщині племінна робота з ландешськими гусьми тривала протягом 22 років і тепер вони вважаються новою угорською породою. Гуси мають масивний, широкий тулуб, темно-сіре або сіро-коричневе оперення на шиї та спині, біле - на животі. Маса гусаків 7-8 кг, гусок - 6-7 кг. Несучість - 35-40 яєць на рік, маса яйця - 180-200 г. За три обскубування ця птиця дає по 350-450 г пір'я та пуху. При відгодівлі мають печінку масою 600-800 г (іноді - 1000 г). Для одержання великої печінки найкраще схрещувати гусаків ландешської породи з гусаками італійської та рейнської. У гусок пригнічений інстинкт насиджування.

Слайд 12 Лєгарт
Лєгарт. Лєгарт - порода гусей, виведених в Данії.

ЛєгартЛєгарт. Лєгарт - порода гусей, виведених в Данії. Інтенсивна селекція проводилася

Інтенсивна селекція проводилася протягом 20 років. Особливо високі вимоги

ставили до стану здоров'я птиці. У гусей широкі груди, оперення - біле. За даними фірми, несучість у перший рік яйцекладки становить 47 яєць, у наступні чотири роки - в середньому до 64 яєць. Жива маса гусенят у 60-добовому віці - 6,3 кг, у 98-добовому - 7,2 кг.

Слайд 13 Китайські гуси
Китайські гуси (гергелі). Порода виведена одомашненням диких

Китайські гусиКитайські гуси (гергелі). Порода виведена одомашненням диких шишковидних (гулястих) гусей

шишковидних (гулястих) гусей у Маньчжурії, Північному Китаї та Сибіру.

Тулуб у цих гусей трохи піднятий спереду, голова з великим наростом ("шишкою") біля основи дзьоба, шия довга, лебединоподібна, оперення біле та буре, на голові та шиї сіро-коричнева смуга. Маса гусаків - 5-6 кг, гусок - 4-4,5 кг, несучість - 30-50 (до 100) яєць на рік, маса яйця - 150-170 г. Китайських гусей схрещують з іншими породами з метою підвищення несучості та живої маси.

Слайд 14 Роменські гуси
Роменські гуси.За кольором оперення спостерігаються білого кольору,

Роменські гуси Роменські гуси.За кольором оперення спостерігаються білого кольору, сірі, рябі,

сірі, рябі, попелясті, жовтуваті степові українські гуси. У великої

кількості гусей присутній складка на животі, в окремих особин - «гаманець». Середня несучість гусок дорівнює 9,8 яйця з коливаннями від 3,4 до 18,6 яйця. Середня жива маса гусок - 4,6 кілограма, найбільша - до 7 кг; гусей - 5,4 кілограма, найбільша - до 8 кілограм. Жива маса молодняку в 5-місячної віковій групі дорівнює 4,6 - 5,7 кілограма.


Слайд 15 Тулузькі гуси
Тулузькі гуси. Порода виведена у Франції одомашненням

Тулузькі гусиТулузькі гуси. Порода виведена у Франції одомашненням диких сірих місцевих

диких сірих місцевих гусей. Назву одержала від м. Тулузи.

Гуси мають масивний тулуб, велику голову, товсту шию, короткі ноги, "гаманець" під дзьобом, великі жирові складки на животі, оперення в них на спині темно-сіре, на грудях світло-сіре, на животі - біле. Жива маса гусаків 10-13 (до 16) кг, гусок 6-10 (до 12) кг. Несучість - 30-40 яєць, маса яйця 170-200 г, вивід гусенят - 55-60 %. Гуси придатні до сальної відгодівлі, їх використовують для підвищення м'ясних якостей інших порід. Крім згаданих порід, населення розводить у присадибних господарствах гусей місцевих порід (роменські, переяславські, степові українські і т. ін.).

  • Имя файла: natsіonalniy-unіversitet-bіoresursіv-і-prirodokoristuvannya-ukraїni.pptx
  • Количество просмотров: 97
  • Количество скачиваний: 0