Тріска стає статевозрілої в 8-10 років і більше. Всі
тріскові по досягненні статевої зрілості беруть участь у розмноженні протягом декількох років підряд. Плідність тріскових коливається в дуже великих межах — від декількох тисяч ікринок у наваги до 9,3 млн у тріски й 60 млн ікринок у мольви.
В основному тріскові холодолюбні; ряд видів живе й розмножується при температурі, близької до 0° С та навіть нижче (наприклад, навага й сайка), більшість видів, однак, віддає перевагу помірковано холодним водам. Личинки й мальки живуть у товщі води й у багатьох видів плинами несуться з нерестовищ, що сприяє їхньому широкому розселенню в перші ж місяці життя. Мальки багатьох видів, особливо пікші, мерланга, почасти також тріски, ховаються під дзвоном медуз.
Нерест тріскових відбувається переважно в холодну пору року, головним чином узимку й на початку весни. Ікра майже у всіх тріскових пелагічна, тільки в наваги й тихоокеанської тріски донна. Розмножуються вони звичайно при океанічній солоності близько 33—35% або трохи нижче. Але тріска атлантична, наприклад, розмножується при солоності від 11 до 18%, і одиничні особини тріски випадково заходять іноді навіть у ріки, а чорноморські тріскові (мерланка, морський минь) розмножуються при 17—19%. Значні опріснення переносять північні представники тріскових — навага, сайка, арктична тріска, що заходять у низов'я рік або тримаються в нижньої поверхні плавучих льодів.
Розмноження