Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Радій

Радій - елемент головної підгрупи другої групи, сьомого періоду періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва, з атомним номером 88,атомною масою 226,0254 гр/моль. Ступіньокиснення +2Позначається символом Ra ( лат. Radium ). Проста речовина радій --- блискучий лужноземельний метал сріблясто-білого кольору. Має високу хімічну активність. Радіоактивний; найбільш стійкий нуклід 226 Ra (період напіврозпаду близько 1600 років).
Радій Радій - елемент головної підгрупи другої групи, сьомого періоду періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва, з атомним Радій невідривно пов'язаний з відкрили його подружжям Кюрі. Тоді, в 1886 році, Радій досить рідкісний. За минулий з моменту його відкриття час - понад Фізичні властивостіАтомна маса для найстійкішого ізотопу 226Ra (період напіврозпаду бл. 1620 років) — 226,0254. Сріблясто-білий ДобуванняРадій виділяють з уранових руд хімічним методом. Металевий радій отримують електролізом розчину RaCl2 на ртутному катоді.Отримати чистий ЗастосуванняНа початку XX  ст. радій вважався не лише безпечним, але й корисним Відомо 25 ізотопів радію. Ізотопи 223Ra, 224Ra, 226Ra, 228Ra зустрічаються в природі і входять до складу радіоактивних
Слайды презентации

Слайд 2 Радій - елемент головної підгрупи другої групи, сьомого періоду періодичної системи хімічних

Радій - елемент головної підгрупи другої групи, сьомого періоду періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва,

елементів Д. І. Менделєєва, з атомним номером 88,атомною масою 226,0254 гр/моль.
Ступіньокиснення

+2
Позначається символом Ra ( лат. Radium ). Проста речовина радій --- блискучий лужноземельний метал сріблясто-білого кольору. Має високу хімічну активність. Радіоактивний; найбільш стійкий нуклід 226 Ra (період напіврозпаду близько 1600 років).


Слайд 3 Радій невідривно пов'язаний з відкрили його подружжям Кюрі.

Радій невідривно пов'язаний з відкрили його подружжям Кюрі. Тоді, в 1886

Тоді, в 1886 році, вченим А. бекерелів були відкриті

так звані «уранові промені». Саме дослідження подружжям Кюрі урану і поклало початок до відкриття радію. Тоді П'єр Кюрі винайшов Нека електрометрії, що допомагає визначити дуже дрібні коливання струму. І завдяки цьому приладу Марія Кюрі виявила якусь закономірність. Вона зауважила, що уран в чистому вигляді і торій не дають стільки вільно виділяється струму, скільки дають його мінерали складаються з цих порід. З цього випливало, що всередині мінералів криється новий, ще більш активний ніж уран елемент, це були радій та полоній.


Слайд 4 Радій досить рідкісний. За минулий з моменту його

Радій досить рідкісний. За минулий з моменту його відкриття час -

відкриття час - понад століття - у всьому світі

вдалося добути всього лише 1,5 кг чистого радію.

Слайд 5 Фізичні властивості
Атомна маса для найстійкішого ізотопу 226Ra (період напіврозпаду бл.

Фізичні властивостіАтомна маса для найстійкішого ізотопу 226Ra (період напіврозпаду бл. 1620 років) — 226,0254.

1620 років) — 226,0254. Сріблясто-білий метал, на повітрі набуває чорного

кольору через утворення нітриду Ra3N2. При спалюванні надає червоного відтінку полум'ю.Густина 5500 кг/м³; tплав 969 °C; tкип бл. 1500 °C.
Хімічні властивості


Реагує з водою з утворенням сильного лугу Ra(OH)2. На повітрі легко окиснюється з утворенням RaO, сполучаючись з N, дає нітрид Ra3N2.


3Ra + N2             Ra3N2

2Ra + O2             2RaO

Ra+2H2O=Ra(ОН) 2+H2↑


Слайд 6 Добування
Радій виділяють з уранових руд хімічним методом. Металевий радій отримують електролізом розчину

ДобуванняРадій виділяють з уранових руд хімічним методом. Металевий радій отримують електролізом розчину RaCl2 на ртутному катоді.Отримати

RaCl2 на ртутному катоді.
Отримати чистий радій на початку ХХ ст.

коштувало величезної праці. Марія Кюрі працювала 12 років, щоб отримати крупинку чистого радію. Щоб отримати всього 1 г чистого радію, потрібно було кілька вагонів уранової руди, 100 вагонів вугілля, 100 цистерн води та 5 вагонів різних хімічних речовин. Тому на початок ХХ ст. в світі не було більш дорогого металу. За 1 г радію потрібно було заплатити більше 200 кг золота.

Слайд 7 Застосування
На початку XX  ст. радій вважався не лише

ЗастосуванняНа початку XX  ст. радій вважався не лише безпечним, але й

безпечним, але й корисним елементом. Його додавали до харчових

продуктів, води, косметики та засобів гігієни.Радій входив до складу радіолюмінесцентної фарби, що наносилася на стрілки та циферблати годинників. Використання фарби без запобіжних заходів спричиняло каліцтво та смерть робітників, що стало причиною звернення до суду деяких жінок, які працювали на фабриці U.S. Radium, Оріндж, Нью-Джерсі (процес «радієвих дівчат»).
Радій застосовується як джерело альфа-частинок для приготування Ra-Be джерел нейтронів, для виготовлення світних фарб, у медицині — для радіотерапії та дефектоскопії, в техніці — для отримання радійберилієвих джерел нейтронів, як джерело гамма-випромінення. Радій також використовується в геохімії як індикатор змішування і циркуляції вод океанів.

Слайд 8 Відомо 25 ізотопів радію. Ізотопи 223Ra, 224Ra, 226Ra, 228Ra зустрічаються в природі і

Відомо 25 ізотопів радію. Ізотопи 223Ra, 224Ra, 226Ra, 228Ra зустрічаються в природі і входять до складу

входять до складу радіоактивних рядів. Решта ізотопів були отримані

штучно. Нижче наведені властивості деяких ізотопів радію:


  • Имя файла: radіy.pptx
  • Количество просмотров: 163
  • Количество скачиваний: 0