Слайд 10
Аплікація З ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШОК
З пластикових пляшок всіх кольорів
можна заготовлювати мозаїчні деталі для корисної дитячої гри. Необхідно
нарізати пластик квадратиками, трикутниками і прямокутниками. Назбиравши достатню кількість квітів можна приступати до викладання мозаїки. Фон можна зробити з пластиліну, рівномірно розмазавши його по поверхні картону потрібного розміру. «Наступний крок - викладання самої мозаїки. Красиво вийде, якщо мозаїку викласти рівними рядами, щільно один до одного. Можна просто насипати її на певне місце, а потім притиснути пальчиком - це справа смаку, терпіння і вміння. Результат вийде все одно чудовий
Слайд 12
МАЛЮВАННЯ СІЛЛЮ
Отже, для творчості вам знадобляться
- підфарбована вода
в різні кольори дитячими фарбами (або харчовими барвниками)
- пензлик
-
білий клей в тюбику з вузьким носиком
- сіль
- папір (як варіант кольоровий, на темному дуже добре виглядають яскраві кольори)
На аркуші паперу за допомогою клею намалюйте те, що дитині буде завгодно (малюнок або просто абстрактний хитромудрий візерунок).
Потім щедро посипте лист з намальованими клеєм малюнком сіллю. Так солі не шкодуйте! Вона повинна покрити всі ділянки клею. Потім струсіть надлишки в приготований заздалегідь посудину (дуже добре підходить для цього деко для випічки)
Тепер починається найцікавіше! Занурте кисть в підготовлену, підфарбовану в різні кольори фарбу, і нанесіть її на малюнок.
При цьому не потрібно намагатися зафарбувати всі ділянки солі, досить крапнути в деяких місцях і потім насолоджуватися тим, що відбувається дивом! Фарба почне сама поширюватися уздовж сольових ліній.
Якщо ви використовуєте підфарбовану харчовими барвниками воду, можна замінити пензлик піпеткою.
У подібному малюванні дуже захоплює саме процес. Хоча і результат виходить дуже яскравий і барвистий. Діти як загіпнотизовані спостерігають за подорожами фарби уздовж ліній солі.
У цей момент дуже цікаво поміркувати на тему того, як довго буде «рухатися» фарба і зустрінеться вона врешті-решт з іншим кольором. А якщо зустрінеться, то що з цього вийде.
Слайд 16
Акварельна картина з використанням солі і прозорого клею
Для
роботи нам буде потрібно сіль, полотно, акварельні фарби і
клей. Покриваємо полотно акварельними фарбами, кольору вибираємо за смаком, поки фарби не висохли, додаємо кілька крапель прозорого клею і посипаємо нашу картину кам'яною сіллю. Сіль створює неймовірний ефект, вбираючи пігмент з фарби при висиханні.
Слайд 19
Аплікації із відбитків долоньок
Слайд 22
Акварельні ефекти. Шпаргалка по використанню різних матеріалів для
створення акварельних текстур.
1. Алкоголь дає розлучення
2. Сіль створює піщаний
ефект
3. Серветка на підсохшу акварель - розмитість
4. Використання фігур з клейкою плівки
5. Наждачний папір по висохлої поверхні - потертості
6. Восковий крейда або свічка - місце нанесення залишиться незабарвленим.
Слайд 24
Різні ефекти в малюванні
Використовуючи різноманітні матеріали під час
малювання, можна домогтися цікавих ефектів:
1. щоб отримати розмиті контури,
капає водою (або горілкою) на лист, покритий аквареллю. Таким способом добре виходить зобразити небо, затягнуте хмарами;
2. ефект "пластівців", сніжинок, "крижаної кірки" можна отримати, посипавши сіллю на нанесене акварельне зображення;
3. хаотичне нерівномірне ретушування виходить завдяки зім'ятою папері;
4. малювання з трафаретом має безліч варіантів. Спробуйте прикласти вирізану фігурку до аркушу паперу і покрити їх аквареллю. Тепер приберіть трафарет, давши можливість фарбі розтектися. Контури трафаретного зображення вийдуть розмитими, а колір буде посилюватися від центру фігури до периферії;
5. цікавою фактурності можна домогтися за допомогою наждачного паперу;
6. виявляється "другий" шар можливий при багатошаровому зображенні. Намалюйте крейдою або свічкою що-небудь на аркуші паперу і покрийте акварельними фарбами. На ті місця, де намальовано щось дрібне або свічкою, фарба не буде лягати рівно, і з-під неї буде проглядатися зображення;