Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Живі топоніми

Добропі́льський райо́нДобропі́льський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у північно-західній частині Донецької області України. Площа — 950 км². Районний центр — місто Добропілля. Населення району становить 16 492 осіб (на 1.08.2013). Район утворено 23 грудня 1966 року. Район межує: на півночі — з Олександрівським, на північному сході — зі Слов'янським, на сході —
Живі топонімиЗ'ясувати,чи впливає географічне положення двох      вибраних Добропі́льський райо́нДобропі́льський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у північно-західній частині Донецької області України. Площа — 950 км². Районний Красноармі́йський райо́нКрасноармі́йський район — територіально-адміністративна одиниця на заході Донецької області. Населення становить 31 765 осіб (на 1.08.2013). Порівняння районів Джерела інформації https://uk.wikipedia.org/wiki/Красноармійський_район  https://uk.wikipedia.org/wiki/Добропільський_район  https://yandex.ua/maps/?source=wizgeo&text=Украина%2C%20Донецкая%20область Карта області
Слайды презентации

Слайд 2 Добропі́льський райо́н
Добропі́льський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у північно-західній частині Донецької

Добропі́льський райо́нДобропі́льський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у північно-західній частині Донецької області України. Площа — 950 км².

області України. Площа — 950 км². Районний центр — місто Добропілля. Населення району становить 16 492

осіб (на 1.08.2013). Район утворено 23 грудня 1966 року. Район межує: на півночі — з Олександрівським, на північному сході — зі Слов'янським, на сході — з Костянтинівстким, на півдні — з Красноармійським районами Донецької області, на заході — з Межівським районом сусідньої Дніпропетровської області.
Площа району 950 км². (95 тис. гектарів). Населення — 19 тис. жителів.
Клімат Добропільського району континентальний. Середня температура січня — 6,5-8,0º С, липня +21º С. За агрокліматичним районуванням Донецької області цей край віднесено до другого помірно-засушливого району, для якого характерні жарке літо і помірно холодна зима. Початок літнього періоду спостерігається в першій декаді травня, зимового — в третій декаді листопада.
Цей край — це степові простори. Ліси, лісосмуги і чагарники займають лише 4% території району. Унікальним явищем є Криворізький ліс, посаджений в степу ще до Жовтневої революції 1917 року.
Серед дерев переважають дуб, ясен, клен, біла акація, тополя, верба, горобина, калина, шипшина, бузина, глід. В царстві трав: 15 видів ковили, типчак, тонконіг, тимофіївка, пирій, очерет. Багато лікарських рослин — спориш, мати-й-мачуха, кульбабка, череда, полин, деревій, ромашка, звіробій, подорожник, аїр болотний та інші.
Тваринний світ: зайці, лисиці, куниці, ховрахи, видри, борсуки, а також занесені до «Червоної Книги України» — косулі, кабани, вовки, журавель, беркут, орлан-білохвіст. Земноводні: сіра та чорна гадюки, жаби (водяні і земляні), черепахи, вужі. В річках і водоймах — окуні, карасі, коропи, щуки, в'юни, раки.
В південно-східній частині району біля села Никанорівка розташоване заповідне урочище Никанорівський ліс.


Слайд 3 Красноармі́йський райо́н
Красноармі́йський район — територіально-адміністративна одиниця на заході Донецької області. Населення становить

Красноармі́йський райо́нКрасноармі́йський район — територіально-адміністративна одиниця на заході Донецької області. Населення становить 31 765 осіб (на

31 765 осіб (на 1.08.2013). Утворено 1963 року. Площа — 1315

км². Протяжність його з півночі на південь — до 40 км, а із заходу на схід — 64 км. Площа району — 1400 км². На півночі межує з Добропільським і Костянтинівським, на півдні — з Великоновоселківським іМар'їнськім, на сході — з Ясинуватським районами, а на заході — з Дніпропетровською областю.
Центр району — місто Красноармійськ, яке розташоване за 76 км на північний захід від Донецька.
Населення району — 37,4 тис. чол. Тут мешкає 44 національності.
Красноармійський район розташований у межах Донецької височини. Поверхня його — хвиляста рівнина, повністю розорана, сильно розрізана балками і ярами.
Найвищі точки рельєфу розташовані на сході і південному сході Красноармійського району — 240 м. Такий рельєф, як і багато інших рис природи району, — це перш за все результати складної і тривалої історії геологічного розвитку. В геологічній будові території беруть участь дислоковані породи карбону.
На території району протікають річки: Солона, Вовча, Солоненька, Гришинка, Казенний Торець, Клебан-Бик, а також є 60 ставів. Одна з найбільших річок — Казенний Торець бере свій початок поблизу села Красний Яр, тече через села Гродівку, Миролюбівку, Новоекономічне. Територія краю багата не тільки надрами (вугіллям). Його поверхня — найцінніші родючі ґрунти. Відповідні кліматичні умови привели до утворення тут на лісовидних материнських породах чорноземів. Найпоширеніші: чорноземи звичайні важкосуглинистого механічного складу средне- і менш гумусні. Також є чорноземи солонцюваті і лужні ґрунти.
Незвичайно красивий ароматний степ весною і на початку літа, якщо на срібному фоні (ковиловому) чітко виділяються білі «пласти» катрана татарського, синім кольором зосереджена шавлія і голубі плями кольорів льону і цикорію. З початком липневої жари барвистість степу різко змінюється і набуває жовтого фону, який восени переходить в жовто-бурий.
На території району поширені чагарники терну, глоду, жостера. На схилах балок, річкових долин збереглися ліси байрачного типу з дуба, ясена, клена, тополі, бересту, дикої груші.
В 1923 року на підставі Постанови ВУЦВК «Про адміністраційно-територіальний поділ Донеччини» був створений Гришинський район, розташований в північно-західній частині Донецької області, який включав в себе території Гришинської, Криворізької, Святогорівської і Сергіївської волостей із центром у селі Гришиному. 1924 року центр району був перенесений до селища Гришиного (сучасний Красноармійськ).

Слайд 4

Порівняння районів

Порівняння районів


Слайд 6 Джерела інформації
https://uk.wikipedia.org/wiki/Красноармійський_район https://uk.wikipedia.org/wiki/Добропільський_район

Джерела інформації https://uk.wikipedia.org/wiki/Красноармійський_район https://uk.wikipedia.org/wiki/Добропільський_район https://yandex.ua/maps/?source=wizgeo&text=Украина%2C%20Донецкая%20область

https://yandex.ua/maps/?source=wizgeo&text=Украина%2C%20Донецкая%20область


Слайд 7 Карта області

Карта області

  • Имя файла: zhivі-toponіmi.pptx
  • Количество просмотров: 72
  • Количество скачиваний: 0