Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Накази УЗ з питань безпеки руху поїздів

Содержание

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспортіЗ метою підвищення рівня БРП встановити обов’язковими до виконання наступні заходи:1 Заступникам Ц, керівникам ГУ і управлінь, заводів та підпорядкованих підпри-ємств УЗ, залізниць, ДН та
Заняття №3НАКАЗИ УЗ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ РУХУ ПОЇЗДІВПЛАН1. Заходи щодо забезпечення БР Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспортіЗ Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті2 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті3 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті6 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті8 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті15 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті18 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті21 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті22 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті25 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті27 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті30 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному транспорті33 Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях УкраїниБР на Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України8 Виконання Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України19 Здійснення Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України24.6 Необмеження Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці1 Апарат БРП і автотранспорту (далі Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці5 Апарат БР залізниці здійснює: 5.1 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці5.8 Підготовку пропозицій щодо поліпшення технавчання Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці6 Апарат БРП і автотранспорту залізниці Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці11 Усі вказівки заступника Н – Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці12.5 Забороняти випуск з ремонту локомотиви
Слайды презентации

Слайд 2 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
З метою підвищення рівня БРП встановити

обов’язковими до виконання наступні заходи:
1 Заступникам Ц, керівникам ГУ і управлінь, заводів та підпорядкованих підпри-ємств УЗ, залізниць, ДН та їх відокремлених підрозділів:
1.1 Постійно забезпечувати підвищення рівня БР, проводити системну роботу щодо своєчасного виявлення й усунення причин, які призводять до порушень БРП. Уста-новити особистий контроль за приведенням РС та елементів інфраструктури заліз-ничного транспорту до вимог ПТЕ залізниць України.
1.2 Упроваджувати дієві форми роботи щодо зміцнення трудової та технологічної дисципліни залізничників, ужиття заходів впливу, спрямованих на підвищення пер-сональної відповідальності керівників і спеціалістів за БР, а працівників – за дотри-мання вимог інструкцій на робочих місцях та за видами виконуваних робіт.
1.3 Систематично організовувати і проводити обстеження РС, техзасобів залізнич-ного транспорту, пристроїв та споруд колійного господарства, сигналізації і зв'язку, електропостачання, вживати заходів стосовно утримання їх у постійній справності відповідно до вимог ПТЕ. Своєчасно вилучати з експлуатації РС та елементи інфра-структури, стан яких не відповідає вимогам ПТЕ.
1.4 Упроваджувати техзасоби, направлені на підвищення стану БР, покращення діаг-ностики РС й інфраструктури та технології виконання ремонтних робіт.
1.5 Особливу увагу приділяти постійному підвищенню рівня техзнань працівників галузі (навчання, підвищення кваліфікації, інструктажі).

Слайд 3 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
2 Начальникам ГУ і управлінь УЗ,

начальникам залізниць, ДН, відокремлених під-розділів та станцій особливу увагу приділяти БРП, у першу чергу, пасажирських, для чого забезпечити:
2.1 Якісний підбір локомотивних бригад для обслуговування пасажирських поїздів із числа найбільш досвідчених та відповідальних машиністів (шляхом тестування або психологічного підбору)
2.2 Не допускати до експлуатації РС із простроченим терміном планових ремонтів.
2.3 Покращення технічного утримання локомотивного, вагонного парку, МВРС та якості їх ремонту.
2.4 Приведення колії, РС, пристроїв електропостачання, СЦБ і зв’язку, інших спо-руд і пристроїв перед введенням швидкісного та прискореного пасажирського руху поїздів у стан, що забезпечує БР таких поїздів з найбільшими установленими швидкостями.
2.5 Дотримання регламенту переговорів причетними працівниками залізниць під час виконання ними своїх посадових обов'язків.
2.6 Подальше обладнання МВРС та локомотивів мікропроцесорним комплексом ав-томатичного їх ведення, електронними пристроями реєстрації параметрів руху та техстану, а також пристроями контролю щільності гальмівної магістралі відповідно до затверджених планів залізниць.
2.7 Проведення щорічних перевірок техпроцесів, ТРА станцій, своєчасний їх пере-гляд та коригування, розробку та впровадження організаційно-технічних заходів щодо забезпечення БРП і, у першу чергу, виключення можливості виходу РС на маршрути прямування пасажирських поїздів.

Слайд 4 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
3 Керівникам усіх підрозділів залізничного транспорту

вживати рішучих заходів щодо попередження аварійності та усунення причин, що призво-дять до випадків порушень БР в поїзній та маневровій роботі, приділяю-чи особливу увагу (для інших господарств окремо):
у господарствах: локомотивному і приміських пасажирських переве-зень – проведенню єдиної технічної та нормативної політики з питань утримання та розвитку ТРС і МВРС, застосуванню передових форм ор-ганізації праці, упровадженню електронно-обчислювальної техніки та прогресивних технологій для забезпечення БР, дотриманню вимог ПТЕ щодо професійного відбору, виконанню локомотивними бригадами правил водіння поїздів та виконання маневрової роботи за безумовно-го забезпечення БР, підвищенню якості всіх видів ремонту РС, недопу-щенню експлуатації локомотивів і МВРС з несправностями, що загрожу-ють БР, та простроченими термінами періодичних оглядів і планових ремонтів.
у вагонному, пасажирському, локомотивному господарствах та в гос-подарстві приміських пасажирських перевезень – підвищенню якості підготовки поїздів у рейс, своєчасному виявленню та усуненню не-справностей буксових вузлів, автогальм, автозчепів. Обладнанню це-хів, відділень депо та ПТО механізмами, інструментом, засобами діаг-ностування та дефектоскопії, запчастинами для забезпечення якісного ремонту згідно з вимогами нормативно-технічної документації.

Слайд 5 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
6 Начальникам ГУ: локомотивного та приміських

пасажирських перевезень, Н, ке-рівникам підприємств та відокремлених підрозділів локомотивного господарства та приміських пасажирських перевезень:
6.1 Організовувати приймання ТРС, перехідного обладнання і запчастин до нього та здійснювати вхідний контроль за якістю продукції, яка надходить для підпри-ємств локомотивного господарства та приміських пасажирських перевезень.
6.2 Розглядати питання розроблення та виготовлення нового ТРС, обладнання до нього, забезпечувати підготовку угод на їх поставку та контролювати виконання.
6.3 Проводити роботи щодо розроблення технічних вимог на модернізацію ТРС, що експлуатується, погоджувати зміни до конструкцій основних вузлів та агрегатів прийнятого до експлуатації РС.
6.4 Спільно з причетними ГУ здійснювати розроблення перспективних планів пере-ведення на нові види тяги дільниць мережі залізниць України.
6.5 Організовувати проведення атестації та акредитації ремонтних підприємств та цехів експлуатації локомотивного та господарства приміських пасажирських пере-везень залізниць на відповідність діючим вимогам нормативних актів.
6.6 Забезпечити своєчасний перегляд нормативної документації, яка регламентує вимоги до техстану й експлуатації ТРС та МВРС та окремих його вузлів, у частині підвищення якості ремонту.
6.7 Організувати належний контроль за розробленням та дотриманням режимних карт водіння поїздів.
6.8 Організовувати та проводити цільові курси підвищення кваліфікації машиністів-інструкторів локомотивних бригад.

Слайд 6 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
8 Начальникам ГУ локомотивного та вагонного

господарств, приміських пасажирських перевезень, пасажирського, автоматики, телемеханіки та зв'язку, Н, відокремлених підрозділів здійснити комплекс організаційних і техзаходів щодо усунення недоліків, що мають місце під час експлуатації, ремонту та діагностики стану буксових вузлів на роликових та касетних підшипниках, у тому числі:
8.1 Установити порядок комісійних перевірок колісно-роликових цехів де-по і заводів з особистою відповідальністю голів комісій за усунення ви-явлених недоліків.
8.2 Щорічно, установлювати, модернізовувати та забезпечувати експлуа-тацію у справному стані засобів автоконтролю техстану РС під час руху поїздів та пристроїв контролю порушення нижнього габариту РС.
8.3 Узагальнювати і розповсюджувати досвід виявлення несправностей буксового вузла на роликових і касетних підшипниках, візків, гальмівного обладнання та автозчепного пристрою вагонів.
8.4 Спільно з ЦКАДРом щорічно організовувати курси підготовки і підви-щення кваліфікації майстрів, бригадирів і слюсарів, які проводять ремонт буксових вузлів, автогальмівного обладнання та автозчепів.
8.5 Забезпечити розробку систем контролю техстану РС, які повною мі-рою захищені від впливу сонячного опромінення.

Слайд 7 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
15 Начальникам ГУ УЗ продовжити роботи

із сертифікації техзасобів, які комплекс-но забезпечують БР, згідно із затвердженими планами.
16 Начальнику ЦКАДР УЗ, разом з причетними ГУ та управліннями, начальникам дортехшкіл підвищити рівень підготовки спеціалістів та працівників з питань за-безпечення БР. Організовувати періодичне про-ведення курсів підвищення квалі-фікації ревізорів з БР та машиністів-інструкторів.
17 Начальнику ЦРБ УЗ, головним ревізорам з БРП і автотранспорту залізниць, дільниць залізниць:
17.1 Забезпечити якісну організацію нагляду з питань БР, глибоко вивчати та аналі-зувати стан справ у господарствах на місцях, розкривати та систематизувати недо-ліки в організації профілактичної роботи з питань БР, забезпечувати якісне розслі-дування транспортних подій, встановлювати причини та передумови їх скоєння, всіляко попереджувати факти необ'єктивного розслідування порушень БР.
17.2 Вимагати усунення виявлених недоліків у забезпеченні безаварійної роботи, повною мірою використовувати надані працівникам ревізорського апарату права, контролювати якість проведення усіма керівниками профілактичної роботи з пи-тань БР. Не залишати жодної перевірки щодо безпеки руху без вимогливого аналі-зу і контролю за розробкою заходів стосовно усунення порушень.
17.3 Широко розповсюджувати досвід безаварійної роботи відокремлених підроз-ділів, організовувати проведення конференцій, семінарів, видання плакатів, ста-тей, фільмів, через які відображати впровадження технічних засобів та позитивної організації профілактичної роботи БР.
17.4 Забезпечити організацію навчання і перевірки рівня знань посадових осіб, що здійснюють нагляд контроль за забезпеченням БР.
17.5 Забезпечити якісний розгляд і погодження нормативних документів з питань БР й екологічної безпеки.

Слайд 8 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
18 Начальникам ГУ і управлінь УЗ,

Н, ДН, керівникам підприємств, безпо-середньо підпорядкованих УЗ та відокремлених підрозділів постійно ана-лізувати діяльність працівників, що здійснюють контроль техстану та якості робіт (в тому числі і машиністів-інструкторів).
19 Начальникам залізниць, начальникам ДН:
19.1 Організувати своєчасне проведення ремонтів вантажопідіймальних кранів, тягової техніки та РС відбудовних поїздів та аварійно-польових команд (АПК).
19.2 Забезпечити утримання техзасобів відбудовних поїздів та АПК у справному стані і постійній рівень готовності до виконання відновлю-вальних робіт.
19.3 Уживати необхідних заходів щодо оновлення вантажопідіймальних кранів, тягової техніки, РС відбудовних поїздів та АПК.
19.4 Забезпечити відбудовні поїзди автомобілями для підвозу працівни-ків до місця збору в неробочий час.
20 Начальникам Н, ДН, відокремлених підрозділів установити контроль за дотриманням БР шляхом організації систематичних перевірок виконання вимог ПТЕ та посадових інструкцій працівниками, пов'язаними з рухом поїздів.

Слайд 9 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
21 Профілактична робота посадових осіб щодо

забезпечення БР повинна проводи-тися відповідно до річних (квартальних) планів роботи. До планів робіт відповідно до посад мають бути включені такі заходи.
21.5 Для заступника Н по РС і матеріально-технічному постачанню:
• заслуховування звітів керівників служб щодо стану БР, виконання програми ремонтів РС, пла-нів-заходів з БР, наказів і вказівок УЗ, залізниці в підпорядкованих господарствах;
• заслуховування звітів керівників служб і депо з викликом керівників тих депо, де допущено погіршення стану справ у забезпеченні БР через низьку якість ремонту, наявність РС з пере-пробігами із вжиттям відповідних заходів;
• розгляд результатів та ходу усунення недоліків, виявлених під час технічних ревізій підпо-рядкованих служб, проведених комісіями ЦРБ, РБ залізниць;
• проведення перевірок структурних підрозділів підпорядкованих господарств;
• проведення селекторних нарад з питань БР в підпорядкованих господарствах;
• розгляд виконання планів проведення модернізації ТРС та МВРС: встановлення додаткових пристроїв БР, радіостанцій, системи гальмування секцій локомотивів під час їх роз’єднання, обладнання ЕПГ вантажних локомотивів, що обслуговують пасажирські поїзди;
• розгляд стану організації праці і відпочинку локомотивних бригад, вжиття заходів щодо усу-нення причин, що призводять до порушення трудового законодавства;
• розгляд випадків відправлення пасажирських поїздів із непрацюючими та відсутніми ЕПГ;
• заслуховування звітів керівників підпорядкованих служб щодо забезпечення відокремлених підрозділів запасними частинами, обладнанням та інвентарем для проведення ремонту РС, пристроїв та споруд, які забезпечують або контролюють стан БР, відповідно до затвердже-них планів залізниці.
• проведення в депо нарад з локомотивними бригадами стосовно розгляду аналізу виконаного графіка руху, використання ТРС, стану трудової та технологічної дисципліни, причин і обста-вин допущених транспортних подій;
• розгляд результатів комісійних оглядів ТРС.

Слайд 10 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
22 Профілактична робота щодо забезпечення БР

для начальників служб, керівників ДН, заступника головного ревізора залізниці – головного ревізор з БРП і автотранс-порту дільниці залізниці проводиться відповідно до переліку заходів, затвердже-них Н.
23 Перелік обов’язків щодо забезпечення БР керівників на всіх рівнях управління повинні бути включені до посадових інструкцій.
24 Перевірки стану БР на залізницях здійснювати в такому порядку:
24.1 Ц та його заступники здійснюють перевірки залізниць за індивідуальними планами.
24.2 Начальники ГУ та управлінь УЗ перевіряють залізниці, ДН, відокремлені під-розділи, підвідомчі заводи та підприємства за річними або квартальними планами, погодженими ЦРБ і затвердженими заступниками Ц за підпорядкуванням.
24.3 Н огляд і перевірку роботи підрозділів залізниць проводять згідно з вимогами пункту 8.2 ПТЕ з розглядом результатів огляду та розробленням заходів щодо усу-нення недоліків, які мали місце.
24.4 Начальники служб залізниць перевіряють відокремлені підрозділи, підприєм-ства по господарствах за квартальними (місячними) планами, затвердженими зас-тупниками Н згідно з розподілом обов’язків.
24.5 Начальники ДН огляд і перевірку роботи оперативно підпорядкованих струк-турних підрозділів проводять двічі на рік: у березні-квітні і серпні-вересні з розгля-дом результатів огляду та розробленням заходів щодо усунення недоліків, які ма-ли місце.
24.6 Керівники відокремлених підрозділів здійснюють перевірки згідно з кварталь-ними або місячними планами робіт, затвердженими керівниками відповідних служб та у відповідності до вимог діючих нормативних документів.

Слайд 11 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
25 Начальникам ГУ та управлінь УЗ,

Н, ДН і структурних підрозді-лів, керівникам підприємств безпосередньо підпорядкованих УЗ, під час перевірки роботи підприємств та господарств в обов'язко-вому порядку перевіряти питання забезпечення БР, якості ремон-ту і ТО основних засобів. Результати перевірок повинні бути роз-глянуті з причетними працівниками підприємств та відокремлених підрозділів, на оперативних нарадах на підприємствах, у ДН і службах залізниць, у процесі розгляду планувати заходи і терміни усунення виявлених недоліків та вживати конкретних заходів що-до покращення роботи з питань БР.
26 Планові та позапланові заходи нагляду здійснюються ревізор-ськими апаратами залізниць та ЦРБ шляхом проведення переві-рок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій, що не суперечать ви-могам нормативних актів. Усі суб'єкти господарювання, що підля-гають нагляду (контролю), належать до одного з трьох ступенів ризику: високий, середній та низький. Періодичність проведення планових або позапланових заходів нагляду визначається залеж-но від ступеня ризику.

Слайд 12 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
27 Періодичність здійснення планових ревізій господарств

із питань БРП здійснюють у тако-му порядку:
• залізниць — один раз на рік ЦРБ;
• підприємств прямого підпорядкування УЗ — один раз на півтора року ЦРБ;
• служб залізниць — один раз на рік ревізорським апаратом БРП і автотранспорту залізниці;
• структурних підрозділів залізниць — один раз на рік ревізорським апаратом БРП і автотранспорту залізниці за участю ревізорського апарату БРП і автотранспорту дільниці залізниці;
• ДН – один раз на рік апаратом з БРП і автотранспорту залізниці за участю ревізорського апарату БРП і авто-транспорту дільниці залізниці;
• станцій позакласних та першого класу – один раз на рік апаратами БРП і автотранспорту дільниць заліз-ниць за участю дорожніх ревізорів апарату з БРП і автотранспорту залізниці;
• станцій, роз’їздів віднесених до другого – п’ятого класів вибірково під час проведення планових заходів (ревізії) ДН, але не менше 10% від загальної кількості – один раз на рік апаратом з БРП і автотранспорту заліз-ниці за участю ревізорського апарату БРП і автотранспорту дільниці залізниці, та один раз на рік ревізором руху (спеціалістом) відділу перевезень (станцій) (ДНЧ);
• відбудовних поїздів – один раз на рік апаратом з БРП і автотранспорту залізниці під час проведення плано-вих заходів (ревізії) ДН;
• підприємства з виробництва продукції та надання послуг, що безпосередньо підпорядковані УЗ, – один раз на п’ять років ЦРБ;
• підприємства залізничного транспорту, що провадять науково-дослідну, проектно-конструкторську та про-ектно-вишукувальну діяльність або здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації персо-налу, характеризуються відповідним рівнем якості робіт та послуг, підготовки персоналу, технічного осна-щення виробництва, функціонування системи керування безпекою на залізничному транспорті та техосна-щення навчального процесу – один раз на п’ять років ревізорським апаратом з БРП і автотранспорту заліз-ниці або ЦРБ УЗ;
• структурних підрозділів УЗ, які характеризуються високим рівнем якості робіт та послуг, підготовки персо-налу, техоснащення виробництва та функціонування системи керування безпекою на залізничному транс-порті – один раз на півтора роки ЦРБ.

Слайд 13 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
30 Перевірка ГУ перевезень, приміських пасажирських

перевезень, авто-матики, телемеханіки та зв’язку, електрифікації та електропостачання, бу-дівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, локомотивного, вагонного, колійного, пасажирського, комерційного із питань БРП проводиться один раз у півтора року ЦРБ.
31 Позапланові заходи здійснюються на визначеному об’єкті, підприєм-стві, організації, як правило, протягом одного дня в присутності керівника об’єкта, що перевіряється. Результати заходів контролю відокремлених підрозділів не пізніше одного місяця з дати закінчення мають бути розгля-нуті з причетними працівниками цих підрозділів та у службах залізниці; служб – заступниками Н у разі потреби. Результати технічної ревізії заліз-ниці розглядає особисто Н.
32 Роботу щодо забезпечення БР здійснювати:
32.1 У ГУ та управліннях УЗ, управліннях і службах залізниць, ДН, апара-тах БРП і автотранспорту заліз-ниць – відповідно до річних планів, скла-дених на основі аналізу справ на місцях і особистої участі кожного керів-ника у вирішенні питань забезпечення БР.
32.2 У відокремлених підрозділах залізниць – відповідно до річних планів, узгоджених із планами відповідних служб і відділів, щоквартального ана-лізу стану та причин порушень БР, які були допущені на підприємстві чи станції, та вимог наказів і вказівок з БР УЗ та залізниці, а також особистої участі кожного керівника у вирішенні питань забезпечення БР.

Слайд 14 Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій

Заходи щодо забезпечення БР в поїзній та маневровій роботі на залізничному

роботі на залізничному транспорті
33 Начальникам Н, ДН та відокремлених

підрозділів:
33.1 Всебічно розвивати й удосконалювати форми взаємного контролю за станом колії, РС та іншими техзасобами.
33.2 Надавати особливого значення своєчасному усуненню недоліків, виявлених локомотивни-ми бригадами та занесених до Книги зауважень машиністів.
33.3 Уживати заходів щодо зміцнення кадрів ревізорського складу з БР, призначаючи на ці по-сади компетентних, принципових та здібних спеціалістів, постійно підвищувати їхню кваліфіка-цію.
33.4 Створювати належні умови для роботи, забезпечити доступ ревізорам з БР апаратів БРП і автотранспорту залізниці (РБ) та дільниці залізниці (УРБ) до діючих автоматизованих робочих місць (АРМ), пов`язаних з БР, експлуатацією РС та об’єктів інфраструктури.
33.5 Вживати заходи дисциплінарного впливу до працівників ревізорського складу, які здій-снюють контроль за станом БР і не вживають активних заходів щодо усунення недоліків.
33.6 Під час кадрових змін своєчасно організовувати цільове навчання призначених працівни-ків, переглядати та затверджувати перелік конкретних працівників, відповідальних за організа-цію навчання і інструктаж робітників, безпосередньо пов’язаних з перевезенням пасажирів, не-безпечних та негабаритних вантажів.
33.7 Систематично здійснювати перевірки дотримання вимог до РС, що подається під наванта-ження небезпечних та негабаритних вантажів, виконання правил маневрової роботи і закріп-лення вагонів із цими вантажами, утримання у справному стані станційних колій та інших спо-руд, призначених для РС із небезпечними вантажами.
34 Керівникам засобів масової інформації галузі постійно висвітлювати стан справ із БРП, ви-падки несанкціонованих втручань у діяльність залізничного транспорту, що мають серйозні наслідки, розкриваючи обставини й причини порушень, які допускаються. Всебічно пропагу-вати досвід безаварійної роботи.

Слайд 15 Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР

Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях УкраїниБР

на залізницях України
БР на залізничному транспорті забезпечується шляхом здійснення

ком-плексу профілактичних заходів, які передбачають:
1 Управління БРП на підприємствах УЗ безпосередньо керівником підпри-ємства.
2 Дотримання основних принципів організації роботи з управління БРП: системності; випередження; колективізму; інформованості; виявлення та усунення причин; супутніх факторів і передумов; упровадження коригу-вальних та запобіжних заходів; адекватності; відповідальності.
3 Організацію контролю за дотриманням працівниками норм, правил тех-нічної, безпечної і комерційної експлуатації, а також експлуатації машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, виконанням робіт відповідно до вимог чинних нормативних актів з БР.
4 Організацію збирання інформації про фактичний стан БР, її облік, аналіз та оцінку за прийнятими показниками.
5 Систематичне інформування працівників про передумови та причини транспортних подій.
6 Використання засобів обчислювальної техніки, ведення баз даних стану БР для підвищення ефективності праці керівників і спеціалістів.
7 Ужиття заходів впливу, спрямованих на підвищення персональної від-повідальності керівників і спеціалістів за забезпечення БР, а працівників – за дотримання вимог інструкцій на робочих місцях і інструкцій за вида-ми виконуваних робіт.

Слайд 16 Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР

Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України8

на залізницях України
8 Виконання посадових обов’язків у частині проведення

заходів щодо зміцнення дисципліни і забезпечення БР керівниками всіх рівнів галузі.
9 Профпідбір і розстановку кадрів відповідно до нормативів чисельності і профви-мог, особливо на посади, пов'язані з рухом поїздів.
10 Зміцнення трудової і технологічної дисципліни, вирішення соціальних питань, матеріальне та моральне заохочення безаварійної роботи.
11 Організацію технавчання кадрів і підвищення їх кваліфікації, відпрацювання практичних дій у випадках виникнення нестандартних ситуацій.
12 Періодичну перевірку знань у працівників, робота яких пов'язана з рухом поїз-дів, вимог ПТЕ, інших нормативних актів та посадових інструкцій.
13 Систематичний аналіз стану БР, виявлення недоліків та негативних тенденцій, розроблення і здійснення заходів щодо їх усунення.
14 Регулярне проведення перевірок виконання посадових обов'язків працівниками, робота яких пов'язана з рухом поїздів.
15 Проведення планових та позапланових заходів нагляду контролю служб, ДН та структурних підрозділів залізниць.
16 Розслідування кожного випадку порушення БР з розглядом передумов, причин та наслідків у встановленому порядку.
17 Забезпечення якості ремонту і утримання колії, штучних споруд, локомотивів, вагонів, пристроїв СЦБ та зв’язку, електропостачання, залізничних переїздів, авто-транспортних засобів та інших техзасобів залізничного транспорту у відповідності до вимог чинних нормативних документів.
18 Утримання у справному стані й ефективне використання засобів дефектоскопії і систем діагностики, удосконалення і поліпшення якості метрологічного контролю.

Слайд 17 Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР

Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України19

на залізницях України
19 Здійснення постійного контролю за станом та

надійною експлуатацією пристроїв і приладів БР (АЛСН, ПОНАБ, ДИСК-Б, КТСМ, АСДК-Б, СКНБ, ПКПНГ, засобів вимірювання і дефектоскопії, радіозв'язку та ін.), ужиття заходів щодо забезпечення надійної їх роботи.
20 Проведення постійної роботи зі створення і впровадження нових прис-троїв, приладів безпеки та систем діагностики.
21 Розгляд результатів весняного і осіннього оглядів та визначення рівня готовності до планових перевезень.
24 Здійснення комплексу організаційно-технічних заходів щодо поперед-ження особливо небезпечних порушень, і в першу чергу:
24.1 Проїздів заборонних сигналів або граничних стовпчиків.
24.2 Порушень порядку закріплення РС від самовільного його виходу, рег-ламенту дій при прийманні, відправленні і прямуванні поїздів, особливо пасажирських та з вагонами, завантаженими небезпечними вантажами.
24.3 Відправлення поїздів із перекритими кінцевими кранами гальмової магістралі, запобігання саморозчеплень і падіння деталей РС.
24.4 Відправлення вагонів, завантажених понад установлену вантажопід-йомність та з порушеннями техумов навантаження.
24.5 Недотримання діючих норм утримання безстикової колії і неогород-ження сигналами небезпечного місця для руху поїздів при виконанні робіт.

Слайд 18 Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР

Основні напрямки системи профілактичної роботи з питань БР на залізницях України24.6

на залізницях України
24.6 Необмеження швидкості руху поїздів на ділянках,

що не гарантують за станом колії їх безпечний пропуск з установленими швидкостями руху.
24.7 Зламів осі або диска колісної пари та інших елементів ходових час-тин вагонів, локомотивів, МВРС, СРС та залізнично-будівельних машин.
24.8 Переведення стрілки під поїздом або маневровим складом.
24.9 Створення штучних кіл підживлення колійних, сигнальних та інших реле, які забезпечують БР.
24.10 Виникнення пожеж у службово-технічних приміщеннях постів ЕЦ та будинків зв’язку, що призводять до значних затримок у русі поїздів та погіршують стан БР у період відновлення дії пристроїв СЦБ та зв`язку.
24.11 Зіткнень з автотранспортом на залізничних переїздах.
24.12 Приймання до перевезень вагонів із порушеннями Техумов наванта-ження та кріплення вантажів.
25 Періодичне медобстеження працівників, робота яких пов'язана з рухом поїздів, а також передрейсовий та післярейсовий контроль за станом здо-ров'я локомотивних бригад, бригад ССРС та водіїв автотранспорту.
26 Узагальнення й поширення досвіду безаварійної роботи колективів структурних підрозділів галузі.
27 Централізоване забезпечення наочним приладдям, альбомами, відео-фільмами, плакатами, інструкціями, спеціальною технічною літературою з питань БРП та безпеки дорожнього руху.

Слайд 19 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці
1 Апарат

Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці1 Апарат БРП і автотранспорту

БРП і автотранспорту (далі – апарат БР) залізниці є

струк-турним підрозділом управління залізниці і безпосередньо підпо-рядковується Н.
2 Основними завданнями апарату БР залізниці є: контроль за ор-ганізацією роботи щодо забезпечення БРП і автотранспорту на всіх підрозділах залізниці; нагляд за організацією технавчання працівників залізниці, які пов'язані з рухом поїздів та автотранс-порту ПТЕ, ІРП, ІСИ залізниць України та інших нормативних актів з БР; розгляд та узгодження розроблених на залізниці правил, ін-струкцій, техпроцесів, техумов та інших нормативних документів, які регламентують вимоги з БР до техстану РС, пристроїв та об-ладнання, а також виконання робіт, пов'язаних із рухом поїздів.
3 Апарат БР у своїй діяльності керується чинним законодавством України та нормативними актами УЗ, управління залізниці. Роботу з контролю за забезпеченням БРП і автотранспорту апарат БР ко-ординує з місцевими органами влади, ДАІ МВС, прокуратури та СБУ.
4 Усі нормативні акти і документи, що розробляються в управлінні залізниці з питань БР, мають бути обов'язково погоджені в апараті БР залізниці.

Слайд 20 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці
5 Апарат

Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці5 Апарат БР залізниці здійснює:

БР залізниці здійснює:
5.1 Нагляд за виконанням заступниками Н,

керівниками служб, ДН, станцій, струк-турних підрозділів залізниці ПТЕ, інструкцій, Закону України "Про дорожній рух", наказів, вказівок МІУ, УЗ та управління залізниці з питань забезпечення БРП і авто-транспорту.
5.2 Аналіз стану БР, як поточний – щоденний, так і періодичний – тижневий, за мі-сяць, квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік, із наступним розробленням причет-ними службами і підприємствами основних організаційних і техзаходів щодо запо-бігання причин порушень БР і ДТП на залізничному транспорті.
5.3 Контроль за своєчасним і якісним розслідуванням причин транспортних подій, ДТП, правильністю їх класифікації та обліку і доведенням причин їх скоєння до всіх причетних працівників для запобігання подібних у майбутньому.
5.4 Нагляд за якістю профпідготовки та технавчання працівників залізниці, пов'яза-них із забезпеченням БРП і автотранспорту.
5.5 Проведення планових та позапланових заходів нагляду служб, ДН, структурних підрозділів, суб’єктів перевізного процесу, що здійснюють перевезення небезпеч-них вантажів із вжиттям заходів щодо усунення виявлених недоліків і притягнення винних до відповідальності, контроль за усуненням виявлених порушень і причин, що їм сприяли, та станом техзасобів на відповідність їх ПТЕ.
5.6 Контроль за готовністю та мобільністю відбудовних засобів для ліквідації нас-лідків транспортних подій, упровадженням прогресивних технологій щодо підви-щення ефективності їх роботи.
5.7 Проведення планових та позапланових заходів відомчого контролю за органі-зацією забезпечення безпеки дорожнього руху.

Слайд 21 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці
5.8 Підготовку

Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці5.8 Підготовку пропозицій щодо поліпшення

пропозицій щодо поліпшення технавчання персоналу, пов'язаного з рухом поїздів,

і обладнання техкабінетів у структурних підрозділах.
5.9 Нагляд за своєчасним проведенням іспитів у службах і ДН, у структурних підрозділах і підприємствах залізничного транспорту, контроль за позачерговими перевірками знань і на-вичок працівників, які допустили порушення ПТЕ та інструкцій.
5.10 Вивчення, узагальнення та розповсюдження досвіду безаварійної роботи, видання ін-формаційних листків і публікації у пресі, проведення шкіл та семінарів.
5.11 Розробку пропозицій щодо підвищення надійності та поліпшення утримання техзасобів залізничного транспорту.
5.12 Розробку методичних вказівок із ревізорської роботи та їх періодичне коригування, пере-вірку роботи ревізорів руху відділів перевезень ДН, проведення семінарів із вивчення дос-віду роботи кращих ревізорів із БРП і автотранспорту.
5.13 Нагляд за якістю ремонту техзасобів (колії, РС, контактної мережі, СЦБ і зв'язку) і вжиття заходів щодо його поліпшення.
5.14 Підготовку пропозицій щодо внесення змін до діючих правил та інструкцій із БР.
5.15 Участь в експертизі проектів і у роботі комісій з прийому в експлуатацію об'єктів, що пов'язані з рухом поїздів і автотранспорту, та розслідування скоєних випадків порушень БР.
5.16 Контроль за виконанням вимог посадових інструкцій командного складу залізниці в про-веденні заходів, спрямованих на підвищенні рівня БР.
5.17 Контроль за технічним переоснащенням, модернізацією і ремонтом техзасобів відбудов-них засобів, заміною застарілої техніки, машин і механізмів.
5.18 Контроль за проведенням техзанять і полігонних навчань з особовим складом відбудов-них поїздів із вивчення техніки і способів якнайшвидшої ліквідації наслідків сходжень, зіт-кнень РС, правил та інструкцій з охорони праці та техніки безпеки.

Слайд 22 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці
6 Апарат

Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці6 Апарат БРП і автотранспорту

БРП і автотранспорту залізниці надає ревізорські вказівки, згід-но з

чинним Положенням про порядок ведення Книги ревізорських вказі-вок (форма РБУ-8), приписи щодо усунення виявлених порушень БР, за-борони експлуатації техзасобів чи виконання робіт відповідно до чинного порядку та вжиття заходів, спрямованих на зміцнення трудової і техноло-гічної дисципліни, поліпшення стану техзасобів.
7 Апарат БР залізниці має круглу печатку із зазначенням свого наймену-вання.
8 Очолює апарат БРП і автотранспорту заступник Н – головний ревізор з БРП і автотранспорту.
9 Заступник Н – головний ревізор з БРП і автотранспорту керує діяльніс-тю апарату на основі єдиноначальності і має право:
9.1 Приймати, у межах компетенції, остаточні рішення з усіх питань БРП і автотранспорту, вносити про-позиції щодо відповідальності осіб, які не виконують нормативні акти з БРП і автотранспорту.
9.2 Представляти залізницю в усіх організаціях та установах з питань, що входять до компетенції апарату БР залізниці.
10 Заступник Н – головний ревізор з БРП і автотранспорту є головою ко-місії в управлінні залізниці щодо перевірки знань ПТЕ, інструкцій та інших нормативних актів з БР.

Слайд 23 Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці
11 Усі

Положення про апарат БРП і автотранспорту залізниці11 Усі вказівки заступника Н

вказівки заступника Н – головного ревізора з БРП і

автотранспорту з питань БР обов'язкові для виконання заступниками Н, керівниками служб, начальниками ДН, структурних підрозділів, установ та організацій залізниці і можуть бути відмінені лише начальником ЦРБ чи Н.
12 Заступник Н – головний ревізор з БРП і автотранспорту, його заступ-ники, ревізори апарату БР залізниці мають право:
12.1 Безперешкодно відвідувати і перевіряти з питань БР служби управ-ління залізниці, структурні підрозділи, підприємства та об'єкти залізниці.
12.2 Користуватися службовими і спеціальними вагонами та автомобіля-ми, фото- і відеотехнікою в період перевірки стану техзасобів, виконання ПТЕ і інструкцій, Закону України "Про дорожній рух", розслідування пору-шень БР.
12.3 Вимагати від посадових осіб суворого дотримання вимог ПТЕ, інс-трукцій та наказів, давати їм обов'язкові вказівки, приписи та письмові пропозиції щодо усунення виявлених порушень і недоліків з питань БР.
12.4 Забороняти рух несправними коліями, експлуатацію техзасобів, вико-нання робіт, обмежувати швидкість руху по коліях, що мають несправнос-ті, які загрожують БРП, вносити в установленому порядку пропозиції про відсторонення від роботи працівників, якщо в їхніх діях є загроза БРП і автотранспорту, життю та здоров'ю людей.

  • Имя файла: nakazi-uz-z-pitan-bezpeki-ruhu-poїzdіv.pptx
  • Количество просмотров: 120
  • Количество скачиваний: 0