Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Ядерний реактор і його робота

Ядерній реакторЯДЕРНИЙ РЕАКТОР -це пристрій, в якому реакція поділу атомного ядра (а іноді - ЯДЕРНИЙ СИНТЕЗ - див ТОКАМАК) використовується для вироблення енергії або для виробництва радіоактивних речовин. 
ЯДЕРНИЙ РЕАКТОРЯдерна ФІЗИКА Ядерній реакторЯДЕРНИЙ РЕАКТОР -це пристрій, в якому реакція поділу атомного ядра (а Паливо для реактораПаливом в ядерному реакторі служать важкі радіоактивні метали: УРАН-235, уран-233 Ланцюгова реакціяЗазвичай при ланцюгових реакціях застосовують речовини, звані сповільнювача, для зменшення швидкості Вироблення електроенергіїТепло, що виробляється ядерною реакцією, поглинається циркулюючим теплоносієм і переміщається в Наприклад, ядерний реактор з киплячою водою і реактор з Реактор з водою під тиском так названий, тому Принцип дії Реактор СВБР-100 ГК «Росатом» Ядерный реактор CROCUS Фактори небезпеки ядерних реакторівФактори небезпеки ядерних реакторів досить численні. Перерахуємо лише деякі з ВисновокЯдерна енергетика – це дуже великий прорив у науці. Не зважаючи на Ядерний реакторПавенко Даниїл11-Б
Слайды презентации

Слайд 2 Ядерній реактор
ЯДЕРНИЙ РЕАКТОР -це пристрій, в якому реакція

Ядерній реакторЯДЕРНИЙ РЕАКТОР -це пристрій, в якому реакція поділу атомного ядра

поділу атомного ядра (а іноді - ЯДЕРНИЙ СИНТЕЗ -

див ТОКАМАК) використовується для вироблення енергії або для виробництва радіоактивних речовин. 

Слайд 3 Паливо для реактора
Паливом в ядерному реакторі служать важкі

Паливо для реактораПаливом в ядерному реакторі служать важкі радіоактивні метали: УРАН-235,

радіоактивні метали: УРАН-235, уран-233 або плутоній-239. Атоми цих металів спонтанно

розщеплюються, піддаючись процесу, званого радіоактивний розпад. Деякі НЕЙТРОНІВ, що вивільняються в цьому процесі, б'ють у ядра паливних атомів, змушуючи їх піддаватися поділу і випромінювати ще більше нейтронів. Ці нейтрони, в свою чергу, вдаряють більше атомів, і таким чином починається ЯДЕРНАЯ ланцюгової реакції.

Слайд 4 Ланцюгова реакція
Зазвичай при ланцюгових реакціях застосовують речовини, звані

Ланцюгова реакціяЗазвичай при ланцюгових реакціях застосовують речовини, звані сповільнювача, для зменшення

сповільнювача, для зменшення швидкості нейтронів до швидкості, на якій

ланцюгова реакція є самопідтримуваної. Цей процес відбувається в активній зоні ядерного реактора. Ланцюгова реакція управляється шляхом вставляння в активну зону реактора регулюючих стрижнів, які містять матеріал, всмоктуючий нейтрони, наприклад, кадмій або бор.

Слайд 5 Вироблення електроенергії
Тепло, що виробляється ядерною реакцією, поглинається циркулюючим

Вироблення електроенергіїТепло, що виробляється ядерною реакцією, поглинається циркулюючим теплоносієм і переміщається

теплоносієм і переміщається в паровий котел, де під впливом

цього тепла утворюється пар. Пар приводить в рух турбіну, що обертає генератор, який в свою чергу виробляє електрику. 

Слайд 6 Наприклад, ядерний реактор з киплячою

Наприклад, ядерний реактор з киплячою водою і реактор з

водою і реактор з водою під тиском - найпоширеніший

на сьогоднішній день тип реактора. Обидва ці реактора використовують воду як теплоносій і сповільнювач. В удосконалених газоохолодженюючихся реакторах в ролі теплоносія виступає газ, зазвичай вуглекислий газ. У швидких реакторах не використовуються сповільнювачі, а поділ атомного ядра викликається швидких нейтронах. Цей вид реактора створює велику температуру, і в якості теплоносія тут використовується рідкий метал, зазвичай рідкий натрій. Такі реактори виробляють більше розщеплює речовини, ніж витрачають, і іноді називаються «реакторами-розмножувачами». Зайві нейтрони, отримані в процесі ділення атомних ядер палива, такого як уран-235, не поглинаються регулюючими стрижнями, а використовуються для бомбардування атомів менш активного урану-238, який при цьому перетворюється в активний ізотоп - плутоній-239. Коли первинне паливо закінчується, плутоній може бути використаний як ядерне паливо для інших реакторів або в атомну зброю.

Слайд 7 Реактор з водою під

Реактор з водою під тиском так названий, тому що

тиском так названий, тому що перший теплоносій (1), що

проходить по активній зоні ядерного реактора (2), знаходиться під тиском, який оберігає його від скипання. Паливо, уран-235, завантажується в реактор в капсулах («таблетках») (3), поміщених в паливні стрижні (4). Для запобігання ня безконтрольною ланцюгової реакції, паливні стрижні розділені регулюючими стрижнями з графіту (5). Всі стрижні завантажуються в реактор зверху (6). Перший теплоносій нагрівається за кошторисів реакції поділу, яка проходить в паливних стрижнях, і направляється в паровий генератор (7), де він перегріває другий теплоносій. Другий теплоносій (8) залишає захисний посудину (9) і обертає турбіну (10), яка за допомогою генератора (11) виробляє електрику. Третій теплоносій (12) охолоджує другий теплоносій, передаючи тепло в море, річку чи озеро. Зменшення температури другого теплоносія збільшується кість ефективність перенесення тепла від першого до другого теплоносію Додається фото <рафія зображує активну зону ядерного реактора (темна крута зона) в період • зарядки-, коли в активну зону реактора поміщають першому завантаженні палива.


Слайд 8 Принцип дії

Принцип дії

Слайд 9 Реактор СВБР-100 ГК «Росатом»

Реактор СВБР-100 ГК «Росатом»

Слайд 10 Ядерный реактор CROCUS

Ядерный реактор CROCUS

Слайд 11 Фактори небезпеки ядерних реакторів
Фактори небезпеки ядерних реакторів досить

Фактори небезпеки ядерних реакторівФактори небезпеки ядерних реакторів досить численні. Перерахуємо лише деякі

численні. Перерахуємо лише деякі з них. • Можливість аварії з розгоном

реактора. При цьому внаслідок найсильнішого тепловиділення може відбутися розплавлення активної зони реактора і потрапляння радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Якщо в реакторі є вода, то в разі такої аварії вона буде розкладатися на водень і кисень, що призведе до вибуху гримучого газу в реакторі і досить серйозного руйнування не тільки реактора, але і всього енергоблоку з радіоактивним зараженням місцевості. Аварії з розгоном реактора можна запобігти, застосувавши спеціальні технології конструкції реакторів, систем захисту, підготовки персоналу. • Радіоактивні викиди в навколишнє середовище. Їх кількість і характер залежить від конструкції реактора і якості його складання і експлуатації. У РБМК вони найбільші, у реактора з кульової засипанням найменші. Очисні споруди можуть зменшити їх. Втім, у атомної станції, що працює в нормальному режимі, ці викиди менше, ніж, скажімо, у вугільній станції, так як у вугіллі теж містяться радіоактивні речовини, і при його згорянні вони виходять в атмосферу. • Необхідність поховання відпрацьованого реактора. На сьогоднішній день ця проблема не вирішена, хоча є багато розробок у цій галузі. • Радіоактивне опромінення персоналу. Можна запобігти або зменшити застосуванням відповідних заходів радіаційної безпеки в процесі експлуатації атомної станції. Ядерний вибух ні в одному реакторі відбутися в принципі не може.

Слайд 12 Висновок
Ядерна енергетика – це дуже великий прорив у

ВисновокЯдерна енергетика – це дуже великий прорив у науці. Не зважаючи

науці. Не зважаючи на небезпеку, винайдення ядерного реактора призвело

винайдення багатьох інших речей, які потрібні людству.
Ядерний реактор – це дуже велике джерело електроенергії, людство без електроенергії, на даний момент, довго не протягне, тому що технології не стоять на місці вони йдуть у перед, для цього потрібне джерело енергії!

  • Имя файла: yaderniy-reaktor-і-yogo-robota.pptx
  • Количество просмотров: 141
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая