Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Характеристика металу Алюміній

У 1827 р. видатний німецький лікар і хімік Фрідріх Велер отримав раніше незнаний метал: він нагрівав алюміній хлорид – відому вже сіль -з калієм. У результаті отримав сірий порошок, який при розтиранні ставав зовсім блискучим. Але
Характеристика металу Алюміній У 1827 р. видатний німецький лікар і хімік Фрідріх Велер отримав раніше Алюміній найпоширеніший у природі металічний елемент. Вміст його у земній корі становить Фізичні властивостіАлюміній – сріблясто-білий легкий метал, дуже пластичний, міцний, добрий провідник теплоти Хімічні властивості1. Взаємодія з киснем. Якщо з алюмінієвого дроту зняти захисну оксидну плівку, Хімічні властивості2. Взаємодія з водою. При звичайних умовах на алюмінієві вироби вода не Хімічні властивості3. Взаємодія з кислотами. Алюміній активно взаємодіє з багатьма кислотами, особливо з Хімічні властивості4. Взаємодія з неметалами. Алюміній реагує з сіркою, галогенами, вуглецем, азотом Хімічні властивості6. Взаємодія з солями. Металічний алюміній легко вступає в реакції з розчинами ДобуванняВ промисловості:Отримання алюмінію включає виробництво глинозему з алюмінієвих руд електролітичне отримання алюмінію. Застосування Основна маса алюмінію йде на виготовлення алюмінієвих сплавів: дюралюміній, силумін для авіаційної Найпоширеніші сполуки з Al.Найважливіші природні сполуки – алюмосилікати,  боксит, корунд та кріоліт. Алюмосилікати, Дякую за увагу!
Слайды презентации

Слайд 2


Слайд 3 У 1827 р. видатний німецький лікар і хімік

У 1827 р. видатний німецький лікар і хімік Фрідріх Велер отримав

Фрідріх Велер отримав раніше незнаний метал: він нагрівав алюміній

хлорид – відому вже сіль -з калієм. У результаті отримав сірий порошок, який при розтиранні ставав зовсім блискучим. Але отримати з цього порошку злиток ніяк не вдавалось. Лише в 1845 р. це вдалося Велеру – він отримав крупинку металу величиною з головку від голки. Тоді було велике здивування, бо цей метал, хоча подібний на срібло, був учетверо легший, і втричі від заліза. Оскільки цей метал був отримати з галунів (по-латині «алюмен») то й назвали метал алюміній. Спочатку метал цінувався дорожче від золота і йшов тільки на прикраси. Цікаво, що імператор Франції Наполеон ІІІ хотів одягти своїх солдатів в алюмінієві доспіхи, але метал був надто дорогим. Так що їх отримала тільки особиста охорона імператора.
Тільки в 1886 р. американський студент Чарльз Хопп і французький інженер П’єр Еру розробили способ виділення А1 електролізом глинозему, розчиненого в розтопленому кріоліті. Але й кріоліт був дефіцитом, тому А1 залишався дефіцитним металом, поки в 1900 р. не був розроблений синтетичний спосіб отримання кріоліту.

Відкриття Аl


Слайд 4 Алюміній найпоширеніший у природі металічний елемент. Вміст його

Алюміній найпоширеніший у природі металічний елемент. Вміст його у земній корі

у земній корі становить 8,05% (за масою). Серед металічний

елементів  за поширенням у земній корі він посідає перше місце, серед інших елементів – третє. Алюміній трапляється у природі лише в складі хімічних сполук. Відомо біля 250 мінералів, які містять цей елемент.

Поширення у природі


Слайд 5 Фізичні властивості
Алюміній – сріблясто-білий легкий метал, дуже пластичний,

Фізичні властивостіАлюміній – сріблясто-білий легкий метал, дуже пластичний, міцний, добрий провідник

міцний, добрий провідник теплоти і електричного струму. Легко піддається

обробці: прокатується у листи і фольгу, витягується в тонкий дріт. Плавиться при 660ºC, тонка фольга плавиться в полум’ї сірника.

Слайд 6 Хімічні властивості
1. Взаємодія з киснем. Якщо з алюмінієвого дроту

Хімічні властивості1. Взаємодія з киснем. Якщо з алюмінієвого дроту зняти захисну оксидну

зняти захисну оксидну плівку, то алюміній починає енергійно взаємодіяти

з киснем.  Порошок алюмінію згоряє, утворюючи оксид:  4Al + 3O2 = 2Al2O3 + Q.

Слайд 7 Хімічні властивості
2. Взаємодія з водою. При звичайних умовах на

Хімічні властивості2. Взаємодія з водою. При звичайних умовах на алюмінієві вироби вода

алюмінієві вироби вода не діє навіть при температурі її

кипіння, тому що алюміній оксид не взаємодіє з водою. Якщо видалити захисну оксидну плівку з поверхні алюмінію, він починає енергійно взаємодіяти з водяною парою повітря, перетворюючись на рихлу масу алюміній гідроксиду з виділенням водню і тепла:  2Al + 6H2O = 2Al(OH)3 + 3H2.

Слайд 8 Хімічні властивості

3. Взаємодія з кислотами. Алюміній активно взаємодіє з

Хімічні властивості3. Взаємодія з кислотами. Алюміній активно взаємодіє з багатьма кислотами, особливо

багатьма кислотами, особливо з хлоридною з виділенням водню:  2Al +

6HCl = 2AlCl3 + 3H2. Концентрована нітратна кислота при звичайних умовах не вступає в реакцію з алюмінієм. Пояснюється це тим, що нітратна кислота як сильний окисник робить оксидну плівку ще міцнішою. Тому цю кислоту можна зберігати і перевозити в алюмінієвому посуді. При звичайній температурі алюміній пасивується концентрованою сульфатною і розбавленою нітратною кислотами. У гарячій сульфатній кислоті алюміній розчиняється:  2Al + 4H2SO4(k) = Al2(SO4)3 + S + 4H2O.

Слайд 9 Хімічні властивості

4. Взаємодія з неметалами. Алюміній реагує з

Хімічні властивості4. Взаємодія з неметалами. Алюміній реагує з сіркою, галогенами, вуглецем,

сіркою, галогенами, вуглецем, азотом та всіма неметалами. Для початку

реакції необхідне нагрівання.  Далі реакція відбувається з виділенням  великої кількості тепла. З воднем алюміній не взаємодіє.

5. Взаємодія з оксидами. Алюміній взаємодіє з оксидами більшості металів. Реакція проходить з виділенням великої кількості теплоти:  Cr2O3 + 2Al = 2Cr + Al2O3 + Q;  3Fe3O4 + 8Al = 4Al2O3 + 9Fe + Q.
Процес відновлення металів з їх оксидів називається алюмінотермією. Цей метод використовується у металургії для добування тугоплавких металів (титану, вольфраму, молібдену, ванадію, цирконію).


Слайд 10 Хімічні властивості
6. Взаємодія з солями. Металічний алюміній легко вступає

Хімічні властивості6. Взаємодія з солями. Металічний алюміній легко вступає в реакції з

в реакції з розчинами солей: 2Al + 3CuCl2 = 3Cu

+ 2AlCl3.


7. Взаємодія з лугами. На відміну від багатьох металів на алюміній дуже сильно діють розчини лугів, тому в алюмінієвому посуді не можна зберігати луги та лужні розчини. 2Al + 2NaOH + 2H2O = 2NaAlO2 + 3H2

Слайд 11 Добування
В промисловості:
Отримання алюмінію включає виробництво глинозему з алюмінієвих

ДобуванняВ промисловості:Отримання алюмінію включає виробництво глинозему з алюмінієвих руд електролітичне отримання

руд електролітичне отримання алюмінію. Електроліз проводять в апарат катодом

в яких служить дно ванни, анодом – попередньо обпаленні вугільні блоки або самообпалюючі електроди, поміщені в розплавлений електроліт. У розплаві відбуваються такі реакції:

Na3[AlF6] ↔ 3Na+ + 2F− + AlF−4
AlF−4 ↔ F− + AlF3
AlF3 ↔ F− + AlF+2
AlF+2 ↔ F− + AlF2+
AlF2+ ↔ F− + Al3+
Al2O3 ↔ AlO+ + AlO−2,      AlO−2 ↔ Al3+ + 2O2−
AlO+ ↔ Al3+ + O2−,      Al3+ + 3e → Al
2O2− — 4e → O2


Слайд 12 Застосування
 Основна маса алюмінію йде на виготовлення алюмінієвих сплавів:

Застосування Основна маса алюмінію йде на виготовлення алюмінієвих сплавів: дюралюміній, силумін для

дюралюміній, силумін для авіаційної та космічної техніки, водного і

наземного транспорту. З алюмінію виготовляють електричні дроти, освітлювальні ракети, посуд, застосовують для добування металів. Порошок алюмінію є пігментом для фарби («срібнянки»), яка захищає залізо від корозії. Алюмінієву фольгу використовують у радіотехніці для виготовлення конденсаторів, як обгортковий матеріал — у харчовій промисловості

Слайд 13 Найпоширеніші сполуки з Al.
Найважливіші природні сполуки – алюмосилікати, 

Найпоширеніші сполуки з Al.Найважливіші природні сполуки – алюмосилікати,  боксит, корунд та

боксит, корунд та кріоліт. Алюмосилікати, до складу яких входять Алюміній,

Силіцій і Оксиген, становлять основну масу земної кори. До них належить  польовий шпат K2O•3Al2O3•6SiO2•2H2O; нефелін – Na2O•Al2O3•2SiO2, продукт їх вивітрювання – глина (каолініт) – Al2O3•2SiO2•2H2O. Боксити – Al2O3•хH2O – гірська порода, що складається переважно з оксиду алюмінію та оксидів феруму, які надають їм червоного кольору. Кріоліт – мінерал складу AlF3•3NaF. Корунд – Al2O3

  • Имя файла: harakteristika-metalu-alyumіnіy.pptx
  • Количество просмотров: 119
  • Количество скачиваний: 0