свідомості психотравмуючого події. При цьому випробовуваний пацієнтом стрес перевищує
той, який він відчував у момент власне травмуючої події, і часто є надзвичайно інтенсивним переживанням, що викликає думки про суїцид з метою припинити напад. Також характерні повторювані кошмарні сни і флешбеки*.
При цьому пацієнт посилено уникає думок, почуттів або розмов, пов'язаних з травмою, а також дій, місць або людей, які ініціюють ці спогади. Характерна психогенна амнезія, пацієнт не здатний відтворити в пам'яті психотравмирующее подія в подробицях. Має місце також постійна пильність і стан постійного очікування загрози. Стан часто ускладнюється соматичними розладами та захворюваннями - в основному з боку нервової, серцево-судинної, травної та ендокринної систем.
*Флешбек (англ. Flash - спалах, осяяння; back - назад) - зворотний кадр в літературі і кіно, спогади героя. У психології флешбек - мимовільне і непередбачуване повернення до травматичного досвіду через надзвичайно яскраві спогади, відроджувані з патологічною достовірністю і повнотою почуттів в поєднанні з гострим почуттям страху, паніки або агресії. У цей час людина може чути вибухи, падати на землю, намагаючись сховатися від уявних снарядів; може заламати руки близькій людині; без видимих причин напасти на співрозмовника або випадкового перехожого; в найгіршому випадку - навіть когось вбити (часто з подальшим самогубством). Флешбек-епізоди можуть виникати як самі по собі, так і під дією алкоголю або наркотиків