Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Годівля ремонтного молодняку свиней

Содержание

НОРМИ ГОДІВЛІ І РАЦІОНИ ДЛЯ РЕМОНТНИХ КНУРЦІВ І СВИНОКБіологічні особливості та потреба в поживних речовинах ремонтного молодняку. В умовах інтенсивного ведення свинарства великого значення набуває організація вирощування ремонтного молодняку, мета якого — своєчасне поповнення основного стада
Тема 31 Годівля ремонтного молодняку свинейГодівля ремонтного молодняку свиней, норми, корми, раціони НОРМИ ГОДІВЛІ І РАЦІОНИ ДЛЯ РЕМОНТНИХ КНУРЦІВ І СВИНОКБіологічні особливості та потреба Продуктивність свиноматок, вирощених  при різних умовах  утримання* в умовах промислової Норми концентрації поживних речовин в 1 кг корму  для ремонтного молодняку * Не більше. ** Вітамін А або каротин. Для ремонту стада при туро-сезонній системі опоросів свинок відбирають із зимових опоросів, Норми годівлі ремонтних кнурців, на голову за добу * Не більше. ** Вітамін А або каротин. Ремонтний молодняк відокремлюють і створюють умови, що забезпечують міцне здоров'я і досягнення Норми годівлі ремонтних свинок, на голову за добу * Не більше. ** Вітамін А або каротин. Концентрацію поживних речовин у сухій речовині раціону для ремонтних свиней наведено в Структура раціонів для ремонтного молодняку, % за поживністю Орієнтовні кормові суміші концентрованих кормів для ремонтного молодняку, % Норми годівлі. Норми годівлі ремонт­ного молодняка залежать від статі, віку та живої Техніка годівлі й утримання ремонт­ного молодняку. На племінних і репродукторних фермах спеціалізованих Орієнтовний склад раціонів для ремонтного молодняку свиней Норми мікроелементів (міді, цинку, кобальту, марганцю, йоду), а також вітамінів групи В забезпечують за рахунок преміксу. Схема годівлі ремонтного молодняку за промисловою технологією типу фірми «Джі-е-Джі» Ремонтний кнур повинен бути за розвитком не нижче першого класу, без вад Вирощування ремонтних свинок та кнурців тільки на комбікормах згідно з нормами годівлі Згідно з схемою годівлі ремонтні свинки в ту чи іншу пору року 3. Фактори впливу на біологічну повноцінність годівлі, ріст і розвиток молодняку свинейСучасна 4. Шляхи і методи практичного забезпечення високої біологічної повноцінності годівлі та інтенсивного
Слайды презентации

Слайд 2 НОРМИ ГОДІВЛІ І РАЦІОНИ ДЛЯ РЕМОНТНИХ КНУРЦІВ І

НОРМИ ГОДІВЛІ І РАЦІОНИ ДЛЯ РЕМОНТНИХ КНУРЦІВ І СВИНОКБіологічні особливості та

СВИНОК
Біологічні особливості та потреба в поживних речовинах ремонтного молодняку.

В умовах інтенсивного ведення свинарства великого значення набуває організація вирощування ремонтного молодняку, мета якого — своєчасне поповнення основного стада свиноматок і кнурів. Тому від якості ремонтного молодняку значною мірою залежить продуктивність свиней як племінного, так і то­варного стада.
У племінних та спеціалізованих гос­подарствах тривалість використання свиноматок становить 3—4 роки, що в основному залежить від його інтенсивності, умов годівлі й утримання. Щорічне вибракування становить 25—30 %. У господарствах промислового типу, де разом з раннім відлученням застосовують цілорічне стійлове й фіксоване в період опоросу і лактації утримання свиноматок, щорічний ремонт маточного стада становить 40 % і більше, а тривалість використання тварин — в середньо­му 2,5 року.

Слайд 3 Продуктивність свиноматок, вирощених при різних умовах утримання
*

Продуктивність свиноматок, вирощених при різних умовах утримання* в умовах промислової технології

в умовах промислової технології утримання без щоденних прогулянок
*

в умовах племінних господарств з щоденними прогулянками

Слайд 4 Норми концентрації поживних речовин в 1 кг корму

Норми концентрації поживних речовин в 1 кг корму для ремонтного молодняку

для ремонтного молодняку


Слайд 5 * Не більше. ** Вітамін А або каротин.

* Не більше. ** Вітамін А або каротин.

Слайд 6 Для ремонту стада при туро-сезонній системі опоросів свинок

Для ремонту стада при туро-сезонній системі опоросів свинок відбирають із зимових

відбирають із зимових опоросів, а при рівномірно-річній — протягом

року від свиноматок провідної групи в племінних господарствах і від свиноматок племінних репродукторів у спеціалізованих товарних господарствах і комплексах. Попередньо свинок відбирають у 2-місячному віці живою масою 16—18 кг по 150—200 голів на 100 основних свиноматок, при­чому з гнізда беруть 3—4 кращих за розвитком свинок, що мають не менше 12 нормально розвинених і рівномірно розміщених сосків, не нижче І класу, з правильним прикусом і без екстер'єр­них вад. Особливо необхідно стежити, щоб у свинок не було кратероподібних сосків.


Слайд 7 Норми годівлі ремонтних кнурців, на голову за добу

Норми годівлі ремонтних кнурців, на голову за добу

Слайд 8 * Не більше. ** Вітамін А або каротин.

* Не більше. ** Вітамін А або каротин.

Слайд 9 Ремонтний молодняк відокремлюють і створюють умови, що забезпечують

Ремонтний молодняк відокремлюють і створюють умови, що забезпечують міцне здоров'я і

міцне здоров'я і досягнення живої маси у 4 міс

35—36 кг, у 6 міс 60—70 і в 9 міс—120 кг (свинки) і 150 кг (кнурці). Середньодобові прирости повинні становити для свинок 600 г, кнурців 650 г.
Інтенсивний ріст і розвиток ремонтного молодняку можливі тільки при забезпеченні нормованої годівлі біологічно повноцінними раціонами (табл. ). Це сприяє вирощуванню тварин бажаного типу, пристосованих до місцевих умов кормовиробництва і типу годівлі.
У молодому віці у ремонтного молодняку відбувається активний синтез м'язової тканини і відкладання мінеральних речовин. Тому ремонтні свинки й кнурці в цей період повинні одержувати достатню кількість перетравного протеїну незамінних амінокислот, кальцію, фосфору, мікроелементів та вітамінів. При їх дефіциті сповільнюється ріст і розвиток, а при надлишку легкоперетравних вуглеводистих кормів, особливо при утриманні на зернових концентрованих раціонах, відбувається швидке ожиріння тварин.
При цьому важливе значення має активний моціон ремонтних тварин та введення до раціонів зелених і соковитих кормів. В таблиці наведено результати продуктивності свиноматок, ви рощених без прогулянок (перша група) і при щоденних прогулянках двічі на добу протягом 45—60 хв.

Слайд 10 Норми годівлі ремонтних свинок, на голову за добу

Норми годівлі ремонтних свинок, на голову за добу

Слайд 11 * Не більше. ** Вітамін А або каротин.

* Не більше. ** Вітамін А або каротин.

Слайд 12 Концентрацію поживних речовин у сухій речовині раціону для

Концентрацію поживних речовин у сухій речовині раціону для ремонтних свиней наведено

ремонтних свиней наведено в таблиці .
З розрахунку на 100

кг живої маси ремонтним свинкам живою масою від 40 до 80 кг і від 80 до 120 кг необхідно 3,6 і 2,5 кг, кнурцям —4,0 і 2,7 кг сухої речовини. В 1 кг сухої речовини повинно міститися 1,22 і 1,1 корм, од., або 13,5 і 12,5 МДж обмінної енергії відповідно до живої маси 40—80 і 80—120— 150 кг.
Для нормального синтезу м'язової тканини в організмі ремонтного молод­няку в 1 кг сухої речовини раціону повинно бути не менше 174 і 163 г сирого та 130 і 117 г перетравного протеїну, 7,3 і 6,9 г лізину, 4,4 і 4,1 г метіоніну + цистину відповідно до вагової категорії.
Для нормального розвитку кістяка ремонтний молодняк повинен одержувати на 1 кг сухої речовини корму при живій масі 40—80 кг та 80—120—150 кг кухонної солі по 5,8 г, кальцію — 9,3 і 8,7 г, фосфору — 7,6 і 7,2, заліза — 87 і 81 мг, міді — по 12 мг, цинку — 58 і 87 мг, марганцю — по 47 мг, кобальту— по 1,2 мг, йоду — по 0,23 мг, селену 0,3 мг. Концентрація вітамінів незалежно від живої маси повинна становити на 1 кг сухої речовини каротину 7,0 мг або вітаміну А 3,5 тис. MO, D3 — 0,35 тис. МО, Е —41 мг, В1—2,6, В2—7, В3 —23мг, В4— 1,16 г, В5 — 70мг, B12 —29 мкг.
Сирої клітковини в сухій речовині раціону повинно бути в межах до 64 г де 80 кг і 81 г від 80 до 115 кг живої маси.

Слайд 13 Структура раціонів для ремонтного молодняку, % за поживністю

Структура раціонів для ремонтного молодняку, % за поживністю

Слайд 14 Орієнтовні кормові суміші концентрованих кормів для ремонтного молодняку,

Орієнтовні кормові суміші концентрованих кормів для ремонтного молодняку, %

Слайд 15 Норми годівлі. Норми годівлі ремонт­ного молодняка залежать від

Норми годівлі. Норми годівлі ремонт­ного молодняка залежать від статі, віку та

статі, віку та живої маси тварин. Норми годівлі для

ремонтних кнурців та свинок наведено в таблицях:
Склад і структура раціонів. Раціони для ремонтного молодняку складають згідно з нормами годівлі, а також типу годівлі. Орієнтовну структуру раціонів наведено в таблиці. В концентратну частину раціону (70—80 % за поживніс­тю) вводять такі основні зернові корми, як ячмінь 30—40 %, овес 10—15, пшеницю 10—15, висівки 20—25, зернобобові (го­рох, соя, люпин) 10—15, шроти (соєвий, соняшниковий, лляний та ін.) 5, корми тваринного походження (рибне, м'ясо-кісткове борошно, сухе молоко) 2—3 %.
Орієнтовний склад кормосумішей для ремонтного молодняку наведено в таблиці, а раціони годівлі—в таблиці.

Слайд 16 Техніка годівлі й утримання ремонт­ного молодняку. На племінних

Техніка годівлі й утримання ремонт­ного молодняку. На племінних і репродукторних фермах

і репродукторних фермах спеціалізованих гос­подарств ремонтний молодняк годують зволоженими

(1 : 1) кормовими сумішами двічі на добу, напувають без обмеження. Обов'язково ремонтному молодняку слід надавати активний моціон, влітку його необхідно утримувати в літніх таборах з випасом.
На великих промислових комплексах ремонтний молодняк вирощують без прогулянок в таких же умовах, що й молодняк на відгодівлі. Годують його повноцінним комбікормом СК-3 при розведенні водою І : 3 (1 частина води і 3 частини комбікорму). Різниця лише в тому, що для ремонтних свинок підвищують норму протеїну і знижують рівень приросту. Досвід комплексів показує, що краще ремонтний молодняк для поповнення стада вирощувати на племінних фермах при комплексах, де молодняк одержує до 15 % за поживністю зеленої маси влітку і трав'яного борошна взимку з вільно-вигульним утриманням. Осіменяють чи парують свинок вперше у віці 9—10 міс при живій масі не менше 120 кг. Утримують групами до 6 міс окремо від кнурців, а пізніше — візуально поруч з ними, що прискорює настання у них охоти.
Ремонт основного стада кнурів у товарних господарствах проводять за до­помогою завезених молодих кнурців з племзаводів та племгоспів у 6—7-місячному віці. Завозять їх в 1,5—2 рази більше, ніж налічується основних кнурів, які щороку вибувають з стада. При відборі кнурців необхідно звертати увагу на їх здоров'я, міцність конституції, екстер'єр та походження.

Слайд 17 Орієнтовний склад раціонів для ремонтного молодняку свиней

Орієнтовний склад раціонів для ремонтного молодняку свиней

Слайд 18 Норми мікроелементів (міді, цинку, кобальту, марганцю, йоду),
а

Норми мікроелементів (міді, цинку, кобальту, марганцю, йоду), а також вітамінів групи В забезпечують за рахунок преміксу.

також вітамінів групи В забезпечують за рахунок преміксу.


Слайд 19 Схема годівлі ремонтного молодняку за промисловою технологією типу

Схема годівлі ремонтного молодняку за промисловою технологією типу фірми «Джі-е-Джі»

фірми «Джі-е-Джі»


Слайд 20 Ремонтний кнур повинен бути за розвитком не нижче

Ремонтний кнур повинен бути за розвитком не нижче першого класу, без

першого класу, без вад екстер'єру (слабий кістяк, провисла спина,

перехват за лопатками, мопсовидність, недорозвинені сім'яники, кратероподібні соски тощо). Молодих кнурців можна використовувати для парування в 10— 12-місячному віці при досягненні живої маси 140—150 кг.
Особливості вирощування ремонтного молодняку на комплексах. Відтворення стада та постійне підвищення його продуктивності значною мірою залежать від високоякісного ремонтного молодняку, яким замінюють вибракуваних кнурів-плідників та свиноматок. Тому відбору та вирощуванню племінного молодняку з високою резистентністю та доб­рою відтворною здатністю треба приділяти якнайбільше уваги. Адже в гос­подарствах промислового типу та на великих комплексах застосовують цілорічне стійлове, фіксоване, безвигульне утримання свиноматок. Щорічний ремонт маточного поголів'я становить 40 %, а тривалість використання свиноматок в середньому 2—2,5 року, де за цей період від них одержують не менше 50—55 поросят.

Слайд 21 Вирощування ремонтних свинок та кнурців тільки на комбікормах

Вирощування ремонтних свинок та кнурців тільки на комбікормах згідно з нормами

згідно з нормами годівлі за технологією фірми «Джі-є-Джі» (табл.

156) негативно впливає на формування у ремонтного молодняку міцної конституції та доброї відтворної здатності, без яких неможливо в умовах закритого утримання щорічно підтримувати високу продуктивність.
У практиці годівлі ремонтного молодняку необхідно уважно стежити за тим, щоб не допустити ожиріння тварин, особливо при концентратному типі годівлі та обмеженому русі, а також відставання їх у рості. Як затримка в рості, так і ожиріння негативно впливають на здоров'я та продуктивність тварин. При цьому затримується статева зрілість, настання охоти, а також знижується заплідненість, зменшується кількість та якість поросят в опоросі. А тому ремонтний молодняк потрібно году­вати так, щоб не тільки одержувати максимальні прирости, а й виростити здорових, добре розвинених тварин, здатних до високої репродукції та продуктивності в умовах великих промислових комплексів. Добрі результати одержують при годівлі молодняку за раціонами помірно-концентратного типу, в яких концентровані корми не перевищують 75—80 %, а в умовах племінних репродукторів, коли до комбікорму типу СК-1-СК-5 додають ще зелені та соковиті корми до 10—15 % за поживністю.

Слайд 22 Згідно з схемою годівлі ремонтні свинки в ту

Згідно з схемою годівлі ремонтні свинки в ту чи іншу пору

чи іншу пору року повинні одержувати один з трьох

раціонів, які мають однакову поживність і складаються з комбікорму та зелених кормів або комбінованого силосу, соковитих кормів і коренеплодів. Період вирощування триває 140 днів. Жива маса їх за цей період досягає 120 кг, що відповідає класу еліта при середньодобовому прирості за період вирощування 571 г і витратах на 1 кг приросту 47,99 МДж, або 2,32 кормової одиниці. Тварини від народження до кінця вирощування будуть мати середньодобо­вий приріст 458 г. Загальна витрата комбікорму за період вирощування — 29,40—29,45 кг, а середньодобове споживання комбікорму в цьому віковому проміжку — 2,1 кг. Соковиті та зелені корми в раціоні становитимуть 14,74—-14,79 % за поживністю або в середньому за добу 2,08 кг зеленої маси бобових трав, або 1,47 кг комбінованого силосу чи 2,38 кг соковитих кормів та коренеплодів.
Кнурці для досягнення виробничого використання повинні вирощуватися до живої маси 150 кг при вищому рівні годівлі та інтенсивності росту.
Схемою вирощування ремонтних кнурців передбачено одержання за період від 120 до 300 днів 611 г середньодобового приросту при витраті 50,82 МДж обмінної енергії на 1 кг приросту або 4,57 кг кормових одиниць. В їх раціонах повинен бути комбікорм, соковиті та зелені корми (14,92—14,99 % за поживністю). Загальна поживність раціонів за цей період повинна становити 31,05 МДж, за 180 днів вирощування витрата комбікорму становить 433,8—434,2 кг або 2,41 на добу, який повинен згодовуватися в суміші з 2,39 кг зеленої маси, або 1,7 кг комбінованого силосу, або 2,74 кг соковитих кормів та коренеплодів. Вимоги за поживністю комбікормів по періодах ті, що й для ремонтних свинок.

Слайд 23 3. Фактори впливу на біологічну повноцінність годівлі, ріст

3. Фактори впливу на біологічну повноцінність годівлі, ріст і розвиток молодняку

і розвиток молодняку свиней
Сучасна система нормування годівлі і балансування

раціонів
Наявність повноцінних комбікормів
Якість кормів
Моніторинг фактичного хімічного складу кормів і поживності раціонів
Контроль за кормовими стресами

  • Имя файла: godіvlya-remontnogo-molodnyaku-sviney.pptx
  • Количество просмотров: 81
  • Количество скачиваний: 0