Життя філософаГриго́рій Са́вич Сковорода́ (* 22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.
Слайд 2
Життя філософа Григо́рій Са́вич Сковорода́ (* 22 листопада (3
грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 29 жовтня (9
листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.
Слайд 3
1741 році Григорія забрали до Петербурга для співу
в придворній капелі, звідки він повернувся у 1744-му. Після мандрівки
він повернувся в Україну, працював професором у Переяславі, в Харкові, приватно перекладав Плутарха, писав свої твори. Саме в цей час мислитель зустрічає одного з найвідданіших учнів, Михайла Ковалинського, який після смерті вчителя написав його біографію, докладну, ґрунтовну, на яку посилалися й посилаються всі дослідники творчості великого мудреця.
Слайд 4
Григорій Сковорода народився в сотенному містечку Чорнухи Лубенського
полку, що нині на Полтавщині, у небагатій козацькій родині Навчався
у Києво-Могилянській академії, яке з перервами, тривало до 1753-го. У навчанні був перший, і всі найкращі похвали належали йому. Протягом навчання в Академії вивчив латинську, грецьку, церковнослов'янську, польську, німецьку й інші мови, ознайомився з творами багатьох філософів та письменників, від античних до йому сучасних.
Слайд 5
Під кінець 70-х років XVIII ст., після різних
конфліктів з владою, Григорій Сковорода обрав зовсім новий і
незнаний до того стиль життя, а саме — мандрівку. І ця мандрівка тривала до самої смерті, майже тридцять років. Була вона повна пригод, оповита переказами й легендами. У ній ніколи не розлучався філософ із Біблією, сопілкою або флейтою і своїми писаннями. Слава про нього йшла всюди, і кожний, чи то пан, чи селянин хотів його побачити й почути. Тож аудиторія його була дуже численна і різнорідна, і всі розуміли його — речника великої правди.