FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Переглянемо також історію парових суден
Багато зробили для розвитку суднобудування фінікійці, що населяли східне узбережжя Середземного моря. Вони були не тільки гарними мореплавцями, а й чудовими суднобудівниками. Фінікійські дерев'яні суду відрізнялися великою кількістю різних візерунків. На носі судна часто зображували кінську голову - емблему фінікійського народу. Винайдений китайцями магнітний компас сприяв розвитку судноплавства, а отже і суднобудування, як у самому Китаї, так і в інших країнах. Першими запозичили цей винахід араби, чиї дерев'яні (з негниючої у воді тикового дерева), суду - доу - з успіхом робили тривалі переходи в басейні Індійського океану.
В епоху Великих географічних відкриттів найбільше поширення отримали каравели - трьох-або чотирьохщогловий суду з дуже високою кормою, низьким носом і складною системою вітрил.
Етап у розвитку російського суднобудування почався в XVII ст. В. 1669 р. на верфі в Дедінове (на р.. Оці) був побудований перший російський військовий корабель "Орел". У 1696 р. Боярська дума прийняла рішення - "морським судам бути" .. Визначну роль у створенні російської військово-морського флоту зіграв Петро I. Під його керівництвом починається на будівництво суднобудівних верфей Епоха вітрильного флоту закінчилася на початку XIX ст. Першим паровим судном, що перетнув Атлантичний океан в 1819 р., був американський трищогловий колісний пароплав "Саванна" водотоннажністю 350 т, що мав і повну вітрильну оснастку (до речі, свій перший рейс через Атлантичний океан "Саванна" зробила в основному під вітрилами).