Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Вид і його критерії.Видоутворення

Вид (англ. species) — одна з головних одиниць біологічної класифікації, таксономічна категорія. Зазвичай вид є якісно відокремленою формою живих істот, основною одиницею еволюційного процесу. У випадку організмів, що розмножуються статевим шляхом, вид зазвичай визначається як група організмів, що здатні до продукування життєздатного і
Вид і його критерії.Видоутворення Вид (англ. species) — одна з головних одиниць біологічної класифікації, таксономічна категорія. Зазвичай вид є якісно відокремленою Концепції виду Фактично всі головні концепції виду розроблені для організмів зі статевим Становлення терміна До кінця 17 століття відбулося накопичення відомостей про різноманіття форм Становлення термінаЛінней об'єднав близькі види вроди, а подібні роди — в ряди і класи, Властивості виду:Здатних до схрещування з утворенням плідного потомстваТаких, що населяють чітко визначений ареалТаких, Види, які не розрізняються за загальноприйнятими в діагностиці певної систематичної групи макроморфологічними Характеристика: а)Основною структурною одиницею в системі живих істотб)Якісним етапом в біологічній еволюціїв)Основною таксономічною одиницею в біологічній класифікації Основні таксономічні ранги (категорії) обов'язково присутні в класифікації будь-якого організму, і є
Слайды презентации

Слайд 2 Вид (англ. species) — одна з головних одиниць біологічної класифікації, таксономічна категорія. Зазвичай

Вид (англ. species) — одна з головних одиниць біологічної класифікації, таксономічна категорія. Зазвичай вид є якісно

вид є якісно відокремленою формою живих істот, основною одиницею еволюційного

процесу. У випадку організмів, що розмножуються статевим шляхом, вид зазвичай визначається як група організмів, що здатні до продукування життєздатного і плодючого потомства при схрещуванні. У організмів з безстатевим розмноженням ситуація з визначенням цього поняття ускладнюється, і вид визначають на підставі схожості фенотипових ознак та гомології геномів.

Слайд 3 Концепції виду
Фактично всі головні концепції виду розроблені для

Концепції виду Фактично всі головні концепції виду розроблені для організмів зі

організмів зі статевим розмноженням (насамперед, хребетні тварини і квіткові

рослини), і поза цими групами концепції виду є надзвичайно хиткими і вимагають окремих групоспецифічних тлумачень (а таких груп — до 90% наявного різноманіття живих організмів). Проте, у кожному разі видове різноманіття є основим рівнем диференціації живого.
У зв'язку з різноманіттям форм диференціації живого та різноманіттям підходів до аналізу цього різноманіття розрізняють низку різних концепцій виду, серед яких можна назвати морфологічну, біологічну, філогенетичну, ампліфікаційну, розпізнавальну, генетичну та інші. Найпопулярнішою, хоча й найбільш суперечливою, є біологічна концепція, яку ще називають репродуктивною (формування генетично диференційованих і репродуктивно ізольованих популяцій, що здатні до симпатрії і вільно схрещуються тільки всередині себе).

Слайд 4 Становлення терміна
До кінця 17 століття відбулося накопичення відомостей

Становлення терміна До кінця 17 століття відбулося накопичення відомостей про різноманіття

про різноманіття форм тварин і рослин. Це призвело до

уявлення про вид як про цілком реальну групу особин, схожих одна на одну приблизно так само, як походять один на одного члени однієї сім'ї, і відмітних від інших таких самих груп особин. Видом вважалися, наприклад, вовк,лисиця, ворона, галка, дуб, береза, пшениця, овес тощо. Зростання числа описуваних видів вимагало стандартизації їх назв і побудови ієрархічної системи і більш великихсистематичних одиниць. Основна робота в цьому напрямку — «Система природи» (1735) шведського натуралістаКарла Ліннея, в цій праці закладені основи сучасної систематики тварин і рослин.

Слайд 5 Становлення терміна
Лінней об'єднав близькі види вроди, а подібні

Становлення термінаЛінней об'єднав близькі види вроди, а подібні роди — в ряди

роди — в ряди і класи, запровадив для позначення виду подвійну

латинську номенклатуру (так звану,бінарну номенклатуру), в якій кожен вид позначається назвою роду і наступною за нею видовою назвою. Наприкінці 18 століття систему Ліннея прийняли більшість біологів у світі.
У першій половині 19 століття французький науковець Жорж Леопольд Кюв'є розробив поняття типів будови, після чого тип як вищий таксон, тобто вища систематична категорія, був введений в «ліннеївську» систему. У цей самий час почали складатися уявлення про зміну виду в процесі розвитку живої природи. У результаті з'явиласяеволюційна теорія Чарлза Дарвіна, викладена у його роботі «Походження видів шляхом природного добору» (див. також дарвінізм), яка показала необхідність при побудови природної філогенетичної системи, необхідність виходити зі спадкоємності генетичного зв'язку між формами живих організмів.

Слайд 7 Властивості виду:
Здатних до схрещування з утворенням плідного потомства
Таких,

Властивості виду:Здатних до схрещування з утворенням плідного потомстваТаких, що населяють чітко

що населяють чітко визначений ареал
Таких, яким притаманний ряд спільних морфологічних та фізіологічних ознак та

типів взаємовідношень з біотичним та абіотичним середовищем
Відділена від інших аналогічних груп практично повною відсутністю гібридних форм.

Слайд 8 Види, які не розрізняються за загальноприйнятими в діагностиці

Види, які не розрізняються за загальноприйнятими в діагностиці певної систематичної групи

певної систематичної групи макроморфологічними критеріями, проте відрізняються за всіма

іншими критеріями, відносяться до видів-двійників

Слайд 9 Характеристика:
а)Основною структурною одиницею в системі живих істот
б)Якісним етапом

Характеристика: а)Основною структурною одиницею в системі живих істотб)Якісним етапом в біологічній еволюціїв)Основною таксономічною одиницею в біологічній класифікації

в біологічній еволюції
в)Основною таксономічною одиницею в біологічній класифікації


  • Имя файла: vid-і-yogo-kriterіїvidoutvorennya.pptx
  • Количество просмотров: 111
  • Количество скачиваний: 0