Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Електрика в житті людини

Електрика – явище природи, пов’язане з існуванням, рухом і взаємодією електричних зарядів.Електричні явища лежать в основі сучасних засобів виробництва, транспортування й розподілу енергії, а тому є основою численних застосувань в сучасній технології.Електричні явища були відомі ще
Електрика в житті людиниКерівник: Іваникович Анна ВолодимирівнаТип проекту: інформаційно пошуковіАвтор: Хома АннаПроблема: Електрика – явище природи, пов’язане з існуванням, рухом і взаємодією електричних зарядів.Електричні Так почалися дослідження струмів і були закладені основи поділу матеріалів на провідники Електрична енергія має величезне значення у житті людини. Вона приводить в рух Небезпека електрики в житті людиниНебезпека для життя людини може виникнути як при В користуванні з телевізором потрібно бути дуже обережними, адже в ньому є Для того, щоб цього не трапилось, треба забезпечити добру вентиляцію апарату (не Перші побутові електроприлади з’явились більше ста років тому. За цей час електрика В природі існує два види зарядів: Умови існування струму :наявність вільних (не зв'язаних з атомами) носіїв заряду;наявність електричного
Слайды презентации

Слайд 2 Електрика – явище природи, пов’язане з існуванням, рухом

Електрика – явище природи, пов’язане з існуванням, рухом і взаємодією електричних

і взаємодією електричних зарядів.Електричні явища лежать в основі сучасних

засобів виробництва, транспортування й розподілу енергії, а тому є основою численних застосувань в сучасній технології.
Електричні явища були відомі ще в давнину, давнім грекам, фінікійцям, жителям Межиріччя. Те, що при натиранні бурштин отримує властивість притягати до себе легкі предмети, описував в 600-х роках до н.е. Фалес Мілетський. Фалес, однак, не відрізняв електрики від магнетизму, вважаючи це одним явищем, от тільки бурштин отримує таку дивну властивість при терті, а в магнетита вона постійна.
Новий крок у вивченні електричних явищ здійснив у 1600 році англійський лікар Вільям Ґілберт. Провівши дослідження електричних і магнітних явищ, він опублікував книгу, в якій зробив висновок, що властивості постійного магніта і здатність натертого бурштину притягати предмети — безумовно різні явища. Ґілберт почав застосовувати латинське слово electricus — бурштиноподібний, для опису такої властивості. У своїй книзі Ґілберт також прийшов до висновку, що Земля є магнітом, і саме тому стрілка компаса вказує на полюс.


Постійний магніт — найпростіший приклад магнітного диполя.

Електрика та її історія створення


Слайд 3 Так почалися дослідження струмів і були закладені основи

Так почалися дослідження струмів і були закладені основи поділу матеріалів на

поділу матеріалів на провідники й діелектрики.
Шарль Дюфе відкрив два

різні типи електрики, назвавши їх «скляним» і «смолистим» (тепер їх називають додатніми й від'ємними зарядами), продемонструвавши, що однойменні заряди відштовхуються, а різнойменні притягаються. Дю Фе також поділив речовини на провідники й ізолятори, називаючи їх «електриками» і «неелектриками».
Досліди Бенджаміна Франкліна, проведені в 1752 році, продемонстрували, що блискавка має електричну природу.

Слайд 4 Електрична енергія має величезне значення у житті людини.

Електрична енергія має величезне значення у житті людини. Вона приводить в

Вона приводить в рух трамваї, тролейбуси, електропоїзди. В промисловості

електричне енергія приводить в рух верстати для обробки різних матеріалів, для плавки металу, для керування супутниками та космічними кораблями.







Прибирання квартири – пилосмок; сушіння волосся – електрофен; а ще – електрочайник, електрична плитка, кавомолка, пральна машина, холодильник, телевізор, відеомагнітофон… Навіть уявити важко, як би ми могли без них обійтись ! Будь це суперсучасне житло або одна кімната в хрущовці, не може існувати без електрики — це буде просто необлаштована коробка. Адже електроенергія цілодобово сприяє створенню комфорту і благ, без яких ми вже не мислимо своє життя.

Електрика в житті людини


Слайд 5 Небезпека електрики в житті людини
Небезпека для життя людини

Небезпека електрики в житті людиниНебезпека для життя людини може виникнути як

може виникнути як при надзвичайних ситуаціях, так і при

звичних умовах буття, а саме, при неправильному поводженні з електрикою. Адже кожного дня доводиться користуватися електричними приладами. А тому давайте поговоримо про таку потрібну і разом з тим небезпечну електрику. Передусім, повернімося в історію і згадаймо, як винайшли електрику.

Слайд 6 В користуванні з телевізором потрібно бути дуже обережними,

В користуванні з телевізором потрібно бути дуже обережними, адже в ньому

адже в ньому є небезпечна для життя висока напруга.

Дітям потрібно пояснити, що не можна вмикати телевізор, якщо в нього попала рідина або він був в умовах високої вологості. Особлива обережність має бути з кінескопом: його потрібно оберігати від удару і подряпин. Старайтесь не залишати увімкненим телевізор без нагляду. Якщо ви вийшли з кімнати, то вимкніть з розетки телевізор. Якщо ви дивитесь телевізор, а екран згас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може зайнятися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути. Якщо щось потрапило до працюючого телевізора, треба в першу чергу його вимкнути і тільки тоді діставати сторонній предмет. Ні в якому разі не дозволяється лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли він увімкнений. Трапляється й таке, що стається вибух телевізора. Майже завжди до цього приводить перегрівання його, що веде до пожежі всередині апарату. Для того, щоб цього не трапилось, треба забезпечити добру вентиляцію апарату (не можна закривати отвір на задній панелі телевізора), вимикати його при перших же ознаках несправності: посилення яскравості, збільшення числа перешкод, викривлення картинки. А потріскування і поява синього диму вказує, що розрив оболонки електронно-променевої трубки телевізора неминучий. В тому разі, коли телевізор загорівся і горить навіть тоді, коли ви вимкнули його, то накрийте його ковдрою так, щоб перекрити доступ повітря в нижню частину корпуса телевізора. У випадку сильної пожежі, щоб не допустити сильного отруєння, необхідно залишити приміщення. Не рекомендується вмикати всі ваші прилади в одну розетку: через її перевантаження може виникнути пожежа

Слайд 7 Для того, щоб цього не трапилось, треба забезпечити

Для того, щоб цього не трапилось, треба забезпечити добру вентиляцію апарату

добру вентиляцію апарату (не можна закривати отвір на задній

панелі телевізора), вимикати його при перших же ознаках несправності: посилення яскравості, збільшення числа перешкод, викривлення картинки. А потріскування і поява синього диму вказує, що розрив оболонки електронно-променевої трубки телевізора неминучий. В тому разі, коли телевізор загорівся і горить навіть тоді, коли ви вимкнули його, то накрийте його ковдрою так, щоб перекрити доступ повітря в нижню частину корпуса телевізора. У випадку сильної пожежі, щоб не допустити сильного отруєння, необхідно залишити приміщення. Не рекомендується вмикати всі ваші прилади в одну розетку: через її перевантаження може виникнути пожежа.

Слайд 8 Перші побутові електроприлади з’явились більше ста років тому.

Перші побутові електроприлади з’явились більше ста років тому. За цей час

За цей час електрика змінила все життя людства. Дійсно,

мало що в оселі робиться без електроприладів. Прибирання квартири – пилосмок; сушіння волосся – електрофен; а ще – електрочайник, електрична плитка, кавомолка, пральна машина, холодильник тощо. А телевізори, відеомагнітофони, відеокамери… Навіть уявити важко, як би ми могли без них обійтись! Але в користуванні з цими приладами потрібно бути дуже обережними. І почнемо з телевізора, адже з ним ми стикаємося чи не найчастіше.


Слайд 9 В природі існує два види зарядів:
"+" - позитивний
"-"

В природі існує два види зарядів:

- негативний
Різнойменні - притягуються.
Однойменні - відштовхуються
q - електричний

заряд, він характеризує властивість тіл вступати в електричну взаємодію.







Закон Кулона - закон взаємодій двох зарядів :
сила взаємодії заряджених тіл, розмірами яких можна знехтувати, порівняно з відстанню між ними, прямо пропорційна значенню добутку їх зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними.



  • Имя файла: elektrika-v-zhittі-lyudini.pptx
  • Количество просмотров: 204
  • Количество скачиваний: 0