Розробляючи текст рекламного звернення, необхідно враховувати й таке . Друковані рекламні звернення мають легко читатись. Для цього в них не може бути задовгих речень, зайвих слів, забагато знаків пунктуації і абзаців. У таких звернень має бути
Слайд 2
Розробляючи текст рекламного звернення, необхідно враховувати й таке
. Друковані рекламні звернення мають легко читатись. Для цього
в них не може бути задовгих речень, зайвих слів, забагато знаків пунктуації і абзаців. У таких звернень має бути заголовок, який щось обіцяє, повідомляє, пропонує, визначає чи підтверджує. У тексті обов’язково вміщується конкурентний, підтверджений фактами заклик, важливий для даної цільової аудиторії. Друковані рекламні звернення треба спрямовувати до певного типу особистості, уникати штампів («кліше»), прислів’їв чи ідіом, оскільки вони можуть бути незрозумілими (особливо іноземцям). Треба спиратись не на емоції, а на факти, передбачати можливість зворотного зв’язку (зазначати номери контактних телефонів,адресу підприємства).
—публічність, гласність) — організація громадської думки, яка сприяє успішному
функціонуванню підприємства, досягненню ним поставлених цілей. Цілями пропаганди є поліпшення престижу і репутації підприємства, формування і підвищення зацікавленості споживачів у його товарах чи послугах, переконання споживачів у тому, що діяльність підприємства націлена на вирішення їхніх проблем, підвищення міри лояльності власного персоналу, суб’єктів ринку і держави до підприємства, поширення комерційно важливих даних через засоби масової інформації, в кінцевому рахунку створення сприятливих умов у навколишньому бізнес - середовищі. Дія пропаганди націлюється на громадськість (споживачів), засоби масової інформації, державні органи, акціонерів, постачальників, посередників,власних робітників і службовців, організації масової сфери, інші підприємства й організації.
Слайд 4
Стимулювання збуту — це використання короткотермінових заходів, розрахованих
на швидке реагування ринку у відповідь на пропонування підприємством
своєї продукції. По суті, це пряме заохочення споживачів придбати продукти чи послуги підприємства, а сфери торгівлі — включити ці товари до свого асортименту для наступного їх продажу (нагадаємо, що реклама чи пропаганда лише популяризують їх або створюють відповідний імідж). Отже, основними завданнями стимулювання збуту є: - забезпечення швидкого зростання обсягів збуту продукції підприємства; - заохочення споживачів попробувати товар чи здійснити повторні закупки; - заохочення системи посередницьких торговельних організацій та працівників власного збутового апарату інтенсифікувати зусилля з реалізації продукції підприємства.
Слайд 5
Основними засобами стимулювання споживачів є такі: -знижки — зменшення
відпускної ціни в разі придбання споживачем великої партії продукції
підприємства; -зниження цін — продаж товарів за цінами, дещо нижчими, ніж у конкурентів; -безоплатні зразки товарів — надання товару споживачам безкоштовно «на пробу»; -купони — спеціальні сертифікати, які надають споживачам право придбати конкретну партію (кількість) товару за низькими цінами; -премії — товари, які пропонуються безкоштовно або за низькими цінами як подарунок за придбання іншого товару; -гарантії — зобов’язання товаровиробника компенсувати витрати споживачів у разі, коли товар не відповідатиме встановленим стандартам або розрекламованим характеристикам; -упаковки — комплекти товарів, які пропонуються споживачам за пільговими цінами; -демонстрації — влаштування спеціальних експертиз для безпосереднього -ознайомлення споживачів з продукцією підприємства; -картки лояльності — спеціальні облікові картки відвідування споживачем конкретного торговельного закладу; відповідна кількість відвідувань,зафіксована в даній картці, дає споживачу право на знижку чи безкоштовн епридбання товарів.