Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Сучасний період розвитку соціології: друга половина 20 ст. - початок 21 ст

Розвиток соціології в другій половині XX – на початку ХХІ століття Сучасний етап соціології (постфункціоналістський), який почався у 60-х роках ХХ ст., пов’язують з виникненням принципово негативних теорій щодо функціоналізму (теорії конфлікту, символічного інтеракціонізму, англійської феноменологічної
Сучасний період розвитку соціології друга половина 20 ст.-початок 21 ст. Розвиток соціології в другій половині XX – на початку ХХІ століття Сучасний Карл Маркс (марксистська концепція конфлікту) виходить з вчення про суспільне протиріччя як Энтони ГидденсГидденс считается одним из наиболее значительных современных социологов, он автор 34 Пьер Бурдье Общая характеристика научной деятельностиВ социологии Бурдьё можно выделить несколько основных
Слайды презентации

Слайд 2 Розвиток соціології в другій половині XX – на

Розвиток соціології в другій половині XX – на початку ХХІ століття

початку ХХІ століття
Сучасний етап соціології (постфункціоналістський), який почався у

60-х роках ХХ ст., пов’язують з виникненням принципово негативних теорій щодо функціоналізму (теорії конфлікту, символічного інтеракціонізму, англійської феноменологічної соціології й ін.).
На відміну від структурно-функціональної теорії, що дотримується безконфліктної, рівноважної моделі суспільства, теорія соціальних конфліктів розглядає суспільство як динамічну систему, що прагне не до соціального порядку, а до соціальної зміни. Внаслідок цього існування суспільства визначається не процесами інтеграції, а конфліктом, в основі якого лежать конкуренція та експлуатація. У боротьбі за задоволення первинних потреб складається система конкуруючих сил, які постійно підтримують суспільство в стані конфлікту. Конфлікт для представників даної теорії – природний стан суспільства.
Становлення теорії конфлікту в західноєвропейській соціології пов’язано з працями німецьких соціологів Карла Маркса і Георга  Зіммеля

Слайд 3 Карл Маркс (марксистська концепція конфлікту) виходить з вчення

Карл Маркс (марксистська концепція конфлікту) виходить з вчення про суспільне протиріччя

про суспільне протиріччя як головну рушійну силу соціальних змін,

що в умовах класово-антагоністичних формацій реалізується у формах класової боротьби. Отже, основою соціальних конфліктів є боротьба за власність, висуваючи тим самим на передній план пріоритет економічних чинників соціальних конфліктів над політичними.
Г. Зіммель, один з засновників так званої немарксистської орієнтації, вважає, що конфлікт – універсальне явище, яке являє по суті одну з форм розбіжності. Водночас конфлікт – це необхідна передумова розвитку суспільства, що представляє силу, яка соціалізує, об’єднуючи протиборчі сторони і сприяє стабілізації суспільства. Отже, конфлікт – це не дисфункція, а необхідний елемент, передумова розвитку суспільства, тому він є функціональним. Г. Зіммель у праці «Соціологія» (1908 р.) уперше вводить термін «соціологія  конфлікту».
Подальший розвиток теорія конфлікту одержала в працях американських соціологів Льюіса Козера, Кеннета Боулдінга і німецького соціолога Ральфа Дарендорфа.


Слайд 4 Энтони Гидденс
Гидденс считается одним из наиболее значительных современных

Энтони ГидденсГидденс считается одним из наиболее значительных современных социологов, он автор

социологов, он автор 34 книг, изданных на 29 языках.

В 2007 году Гидденс занял пятое место в списке самых цитируемых ученых в гуманитарных науках. Известен своей теорией структурации и целостной оригинальной концепцией современных обществ.
Научную деятельность Гидденса можно разделить на три периода. Первый характеризуется созданием нового видения социологии, в основном в области теории и методологии, основанное на критическом осмыслении классики. Основными работами этого периода являются «Капитализм и современная социальная теория» (1971) и «Новые правила социологического метода» (1976) . На втором этапе Гидденс разработал теорию структурации, синтезировав структурный функционализмНаучную деятельность Гидденса можно разделить на три периода. Первый характеризуется созданием нового видения социологии, в основном в области теории и методологии, основанное на критическом осмыслении классики. Основными работами этого периода являются «Капитализм и современная социальная теория» (1971) и «Новые правила социологического метода» (1976) . На втором этапе Гидденс разработал теорию структурации, синтезировав структурный функционализм и микросоциологию. Книги «Центральные проблемы социальной теории» (1979) и «Устроение общества» (1984, рус. 2003), принесли ему международную научную известность.
Третий период включает в себя интерес Гидденса к проблемам модернитиТретий период включает в себя интерес Гидденса к проблемам модернити, глобализацииТретий период включает в себя интерес Гидденса к проблемам модернити, глобализации и политики, прежде всего влияние модернити на социальную и политическую повседневность. Он критикует постмодернизм и анализирует возможность «третьего пути» в политике. Основные работы этого периода: «Последствия модернити» (1990), «Модернити и самоидентичность» (1991), «Вне левых и правых» (1994) и «Третий путь: обновление социал-демократии» (1998). В данных работах Гидденс пересматривает социальную теорию и подходы к развитию и изменениям модернити. социальную теорию и подходы к развитию и изменениям модернити.



  • Имя файла: suchasniy-perіod-rozvitku-sotsіologії-druga-polovina-20-st-pochatok-21-st.pptx
  • Количество просмотров: 113
  • Количество скачиваний: 0