Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Годівля ремонтного і відгодівельного молодняку великої рогатої худоби

Содержание

1. Особливості годівлі при вирощуванні і відгодівлі молодняку та відгодівля дорослої худобиОсновною метою інтенсивного вирощування і відгодівлі молодняку великої рогатої худоби повинно бути досягнення середньодобових приростів 800-1200 г, живої маси 500-550-600 кг у 18-20-місячному віці при
Тема 25 Годівля ремонтного і відгодівельного молодняку великої рогатої худобиЗакон Чирвинського-Молігонова та 1. Особливості годівлі при вирощуванні і відгодівлі молодняку та відгодівля дорослої худобиОсновною Основною біологічною закономірністю росту, розвитку і формування м’ясної продуктивності молодняку великої рогатої Хімічний склад тіла великої рогатої худоби різного віку, % Основним фактором формування маси тіла і м’ясної продуктивності молодняку є рівень живлення Хімічний склад і вміст енергії в 1 кг приросту маси тіла у Із збільшенням живої маси вміст жиру в 1 кг приросту збільшується в Нова концепція стабільно інтенсивного вирощування від народження до забою в оптимальному віці Нова концентрація стабільно інтенсивного вирощування бичків від народження до забою в оптимальному Деталізовані норми годівлі за 24-28 показниками (табл..  )Норми згодовування кормів, сухої Основні види і типи відгодівліОсновні види і типи відгодівлі молодняку залежать від Відгодівля на силосіНайбільше значення і поширення має відгодівля на кукурудзяному силосі. Силос Рекомендовані раціони для бичків при відгодівлі на кукурудзяному силосі, кг Відгодівля на жоміОсобливістю хімічного складу жому є високий вміст вуглеводів (БЕР і Раціони для бичків в період підготовки до жомової відгодівлі  та при інтенсивній жомовій відгодівлі Відгодівля на сінажіХарактерною особливістю сінажу, як корму – є його висока і Програма годівлі при інтенсивному вирощуванні і відгодівлі бичків з використанням сінажу Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід  при інтенсивному вирощуванні Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід при інтенсивному вирощуванні від народження до 6-місячного віку Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід при інтенсивному вирощуванні (середньодобові Норми згодовування кормів, сухої речовини, обмінної енергії, кормових одиниць, протеїну, інших поживних Концентрація обмінної енергії, поживних і біологічно активних речовин в 1 кг сухої Біологічно повноцінні раціони для інтенсивного вирощування бичків симентальської породи по періодах росту Рецептура біологічно повноцінних кормосумішей для інтенсивного вирощування бичків симентальської, лебединської, чорно-рябої порід Рецепт білково-вітамінно-мінеральної добавки (БВМД) для бичків при інтенсивному вирощуванні, кг* термічно оброблені (екструзія, прожарювання). Рецепт преміксу для телят 1-6-місячного віку при інтенсивному вирощуванні з використанням кормового лізину (на 1 т) Відгодівля на силосно–сінажно–концентратних раціонахОптимальним варіантом в більшості господарств є комбінований силосно-сінажно-концентратний тип Фактори впливу на повноцінність годівлі та ефективність інтенсивного вирощування і відгодівлі молоднякуВибір Шляхи і методи підвищення поживності і продуктивної дії раціонів для інтенсивного вирощування
Слайды презентации

Слайд 2 1. Особливості годівлі при вирощуванні і відгодівлі молодняку

1. Особливості годівлі при вирощуванні і відгодівлі молодняку та відгодівля дорослої

та відгодівля дорослої худоби
Основною метою інтенсивного вирощування і відгодівлі

молодняку великої рогатої худоби повинно бути досягнення середньодобових приростів 800-1200 г, живої маси 500-550-600 кг у 18-20-місячному віці при економних витратах кормів на рівні 7-8 корм. одиниць (75-85 МДж обмінної енергії) на 1 кг приросту в основному за рахунок дешевих вегетативних, грубих, соковитих, зелених кормів (60-70% за поживністю).
Вирощувати і відгодовувати бичків, як основний м’ясний контингент, необхідно до оптимально високих вагових кондицій, які залежать від породи, а саме:

Слайд 3 Основною біологічною закономірністю росту, розвитку і формування м’ясної

Основною біологічною закономірністю росту, розвитку і формування м’ясної продуктивності молодняку великої

продуктивності молодняку великої рогатої худоби в онтогенезі є зменшення

вмісту білка і збільшення жиру і енергії в 1 кг приросту із зростанням віку і живої маси (табл.. )

Слайд 4 Хімічний склад тіла великої рогатої худоби різного віку,

Хімічний склад тіла великої рогатої худоби різного віку, %

Слайд 5 Основним фактором формування маси тіла і м’ясної продуктивності

Основним фактором формування маси тіла і м’ясної продуктивності молодняку є рівень

молодняку є рівень живлення При підвищенні рівня енергії в

раціоні і концентрації енергії в кг сухої речовини зростають середньодобові прирости і ефективність використання енергії кормів на одиницю приросту. Оптимальною концентрацією обмінної енергії в 1 кг сухої речовини для одержання середньодобових приростів 0,8-1,0 кг є 10-10,5 МДж або 0,85-0,9 корм. од., що досягається рівнем концентратів 30-40% за поживністю, високою якістю основних кормів (силос, сінаж, сіно, жом) і балансуванням раціонів за фосфором, кальцієм, кухонною сіллю, мікроелементами (цинк, кобальт, мідь, марганець, селен), вітаміном Д, Є.

Слайд 6 Хімічний склад і вміст енергії в 1 кг

Хімічний склад і вміст енергії в 1 кг приросту маси тіла

приросту маси тіла у бичків при вирощуванні та відгодівлі

(за Б. Піатковським, 1978)

Слайд 7 Із збільшенням живої маси вміст жиру в 1

Із збільшенням живої маси вміст жиру в 1 кг приросту збільшується

кг приросту збільшується в 4,7-6,7 разів, вміст води зменшується

в 1,5-2,6 рази, енергонасиченість зростає в 2,5-3,5 рази при відносно стабільному вмісті білка на рівні 159-169 г в 1 кг приросту живої маси.
Для досягнення породного потенціалу необхідно виконувати такі головні технологічні вимоги, що розроблені в ХДЗВА і ІТ УААН (професор Кандиба В.М.)

Слайд 8 Нова концепція стабільно інтенсивного вирощування від народження до

Нова концепція стабільно інтенсивного вирощування від народження до забою в оптимальному

забою в оптимальному віці 18-21 міс. і досягнення живої

маси 500-650 кг в залежності від породи замість існуючої концепції дорощування та інтенсивної заключної відгодівлі.
Стабільне забезпечення молодняку у всіх періодах онтогенезу (молочний, післямолочний, передзабійний) обмінною енергією, повноцінним протеїном, іншими поживними речовинами, макро- і мікроелементами, вітамінами згідно деталізованих норм годівлі за 24-28 показниками поживності (обмінна енергія, суха речовина, крохмаль, жир, кухонна сіль, кальцій, фосфор, магній, сірка, цинк, мідь, кобальт, марганець, залізо, йод, селен, каротин, вітамін Д, вітамін Є).
Забезпечення достатньо високої концентрації обмінної енергії в 1 кг сухої речовини раціонів на рівні 10-10,5 МДж та перетравного протеїну на рівні 100 г на 1 корм. од. або 9-10% від сухої речовини.
Підтримання оптимального рівня сирої клітковини в раціонах в межах 18-20% для молодняку від 6 до 15 міс. віку, цукрово-протеїнового відношення 1,8-2 : 1
Згодовування всіх видів кормів у подрібненому, змішаному виді мобільними кормороздавачами-змішувачами.

Слайд 9 Нова концентрація стабільно інтенсивного вирощування бичків від народження

Нова концентрація стабільно інтенсивного вирощування бичків від народження до забою в

до забою в оптимальному віці при досягненні живої маси

500-650 кг передбачає раннє інтенсивне вирощування телят від 1 до 6 міс. на рівні середньодобових приростів 900-1000 г, продовження інтенсивного вирощування від 6 до 12 міс. при середньодобових приростах 1000-1100 г, в 12-18 міс. 950-1000 г, в 12-18 міс. 950-1000 г, 18-21 – 700-800 г. Як відомо, існуюча тенденція вирощування, дорощування та заключної інтенсивної відгодівлі включає помірне вирощування телят на рівні середньодобових приростів 600-700 г, потім їх дорощування від 7 до 13-14 місяців при середньодобових приростах 700-800 г і заключну відгодівлю від 14 до 20-21 міс. при рвні приростів 900-1000 г. Традиційна концепція гальмує реалізацію генетичного потенціалу росту в молочний і післямолочний періоди, не дозволяє одержувати пісної, високобілкової яловичини і вирощувати бичків з масою туш 300-350 кг у молодняку 18-21-місячному віці.
Для досягнення генетичного потенціалу м’ясної продуктивності бичків молочних і комбінованих порід необхідно організувати в господарстві систему повноцінної годівлі від народження до забою, що повинна охоплювати:

Слайд 10 Деталізовані норми годівлі за 24-28 показниками (табл..

Деталізовані норми годівлі за 24-28 показниками (табл.. )Норми згодовування кормів, сухої

)
Норми згодовування кормів, сухої речовини, обмінної енергії, протеїну, клітковини,

крохмалю, цукру, натрію, хлору, кальцію, фосфору, магнію, калію, сірки, цинку, міді, заліза, кобальту, йоду, каротину, вітаміну Д3, вітаміну А, вітаміну Є (табл. )
Біологічно-повноцінні раціони по періодах росту, збалансовані за 24-28 показниками поживності (табл. )
Оптимальну концентрацію обмінної енергії, поживних і біологічно активних речовин в 1 кг сухої речовини раціонів (табл. )
Найбільш ефективну технологію приготування і згодовування всіх видів кормів і балансуючих добавок у вигляді повнораціонних кормосумішок, рецепти яких наведено в табл. Основними компонентами кормосумішок є силос, сінаж, сіно, комбікорм, солома, зелені корми (в літній період). Економічно найбільш ефективним є приготування і роздавання кормосумішок на кормові столи мобільними кормами-змішувачами типу Самурай – 3 плюс, Секо, Бульдог та ін. модифікацій.
Згодовування кормосумішок підвищує середньодобові прирости бичків на 18-20% і зменшує витрати сукупної енергії (пального, і ін.) на 30-35% на 1 ц приросту живої маси в порівнянні із окремим роздаванням кормів 5-6 і більше разів на добу.

Слайд 11 Основні види і типи відгодівлі
Основні види і типи

Основні види і типи відгодівліОсновні види і типи відгодівлі молодняку залежать

відгодівлі молодняку залежать від основного корму, що буде в

раціоні і підрозділяються на 1) відгодівлю на силосі; 2) відгодівлю з використанням сінажу; 3) комбіновану годівлю на силосі і сінажі; 4) відгодівля на буряковому жомі; 5) відгодівля на зелених кормах і пасовищах; 6) відгодівля з використанням барди; 7) відгодівля концентратного типу.

Слайд 12 Відгодівля на силосі
Найбільше значення і поширення має відгодівля

Відгодівля на силосіНайбільше значення і поширення має відгодівля на кукурудзяному силосі.

на кукурудзяному силосі. Силос має високу енергетичну цінність: в

1 кг міститься 0,20-0,25 корм. од., 10-11 МДж обмінної енергії в 1 кг сухої речовини, але в силосі недостатньо протеїну, фосфору, а його каротин лише наполовину засвоюється в організмі. Тому в силосні раціони необхідно вводити високоякісне бобове сіно (люцерна, еспарцету) до 10% за поживністю, комбікорм до 30-40%, який містить фосфорні добавки, вітаміни А, Д та дефіцитні мікроелементи (цинк, кобальт, мідь, марганець, селен) у складі преміксів.
Для одержання середньодобових приростів 800-1000 г в структурі раціонів при відгодівлі на силосі повинно бути: силосу кукурудзяного 40-50% за поживністю, концентратів (комбікорму 30-40%), сіна 10-12%, соломи 5-6%, кормових буряків 2-5%.

Слайд 13 Рекомендовані раціони для бичків при відгодівлі на кукурудзяному

Рекомендовані раціони для бичків при відгодівлі на кукурудзяному силосі, кг

силосі, кг


Слайд 14 Відгодівля на жомі
Особливістю хімічного складу жому є високий

Відгодівля на жоміОсобливістю хімічного складу жому є високий вміст вуглеводів (БЕР

вміст вуглеводів (БЕР і клітковина) і недостача в ньому

протеїну, фосфору і вітамінів (каротин, вітамін Д). Така незбалансованість жому є причиною того, що уже через 2-3 місяці відгодівлі на жомі худоба втрачає апетит, знижуються середньодобові прирости, тварини захворюють остеомаляцію, «падають» на ноги і передчасно, з низькою живою масою вибраковуються на м’ясокомбінат. Щоб цього не допускати необхідно жомові раціони збалансувати за протеїном фосфором і вітамінами за рахунок бобового сіна і комбікорму, в якому є фосфорні добавки, солі дефіцитних в жомі мікроелементів, зокрема цинку та вітаміни А,Д,Є. Ефективність жомової відгодівлі залежить від правильної програми інтенсивної відгодівлі на жомі. В період підготовки до жомової відгодівлі бичків живою масою 150-180 кг вирощують до 250-300 кг при рівні середньодобових приростів 800 г на раціонах, що містять сіно, кукурудзяний силос, мелясу, невелику кількість жому (10-15 кг на голову), комбікорм, сіль, премікс (табл. ). Потім бичків живою масою 300-350 кг інтенсивно відгодовують на жомі (45-50 кг на голову) до здавальної живої маси 450-500 кг. В раціонах ( ) крім жому згодовують по 3-3,5 кг комбікорму, 3 кг соломи або сіна, 1-1,5 меляси, 40-60 г діамонійфосфату, 50-60 г кухонної солі, 90-100 г мінерального преміксу, 0,8 г вітаміну Д, 0,1-0,3 г вітаміну А із вмістом 300 тис. МО вітаміну А в 1 г сухого стабілізованого концентрату вітаміну А.

Слайд 15 Раціони для бичків в період підготовки до жомової

Раціони для бичків в період підготовки до жомової відгодівлі та при інтенсивній жомовій відгодівлі

відгодівлі та при інтенсивній жомовій відгодівлі


Слайд 16 Відгодівля на сінажі
Характерною особливістю сінажу, як корму –

Відгодівля на сінажіХарактерною особливістю сінажу, як корму – є його висока

є його висока і універсальна поживність, як джерела і

протеїну, і мікро-макроелементів і частково енергії. Цінність сінажного типу відгодівлі полягає в можливості одержання більш високих, ніж при силосній відгодівлі приростів, але з меншими витратами зернових концентратів. Концентрати необхідні в сінажних раціонах лише як додаткове джерело енергії, половину яких можна замінити сухим жомом, або кормовими буряками за поживністю.
В раціонах при сінажній відгодівлі бичків 60-65 і 70-80% міститься сінажу і 20-30% концентратів, що забезпечує одержання середньодобових приростів 900-1000 г при меншій собівартості 1 ц приросту у порівнянні із силосним типом відгодівлі та зменшеним в 1,5-2 рази витрачанням зернових концентратів.
В 1 кг сінажу повинно бути 0,35 корм. од., 40-50 г перетравного протеїну і 2,1-2,2 МДж чистої (продуктивної) енергії, тобто сінаж повинен бути високоякісним і відповідати вимогам стандарту І класу.
Програма годівлі при інтенсивному вирощуванні і відгодівлі бичків з використанням сінажу наведена в табл. (за А. Хеннігом, 1972)

Слайд 17 Програма годівлі при інтенсивному вирощуванні і відгодівлі бичків

Програма годівлі при інтенсивному вирощуванні і відгодівлі бичків з використанням сінажу

з використанням сінажу


Слайд 18 Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід

Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід при інтенсивному вирощуванні від народження до 6-місячного віку

при інтенсивному вирощуванні від народження до 6-місячного віку


Слайд 19 Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід

Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід при інтенсивному вирощуванні від народження до 6-місячного віку


при інтенсивному вирощуванні від народження до 6-місячного віку


Слайд 20 Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід

Норми годівлі бичків симентальської, лебединської і чорно-рябої порід при інтенсивному вирощуванні

при інтенсивному вирощуванні (середньодобові прирости 1000 г) до високих

вагових кондицій



Слайд 22 Норми згодовування кормів, сухої речовини, обмінної енергії, кормових

Норми згодовування кормів, сухої речовини, обмінної енергії, кормових одиниць, протеїну, інших

одиниць,
протеїну, інших поживних речовин, макро- і мікроелементів, вітамінів


на 1 симентальського бичка на повний технологічний цикл вирощування
та в середньому на рік для одержання живої маси 648 кг в 21-місячному віці

Слайд 23 Концентрація обмінної енергії, поживних і біологічно активних речовин

Концентрація обмінної енергії, поживних і біологічно активних речовин в 1 кг

в 1 кг сухої речовини (СР) кормів у раціонах

бичків чорно-рябої породи по періодах вирощування

Слайд 24 Біологічно повноцінні раціони для інтенсивного вирощування бичків симентальської

Біологічно повноцінні раціони для інтенсивного вирощування бичків симентальської породи по періодах росту

породи по періодах росту


Слайд 25 Рецептура біологічно повноцінних кормосумішей для інтенсивного
вирощування бичків

Рецептура біологічно повноцінних кормосумішей для інтенсивного вирощування бичків симентальської, лебединської, чорно-рябої

симентальської, лебединської, чорно-рябої порід по періодах росту
(на 1

т готового до згодовування продукту)

Слайд 26 Рецепт білково-вітамінно-мінеральної добавки (БВМД) для бичків
при інтенсивному

Рецепт білково-вітамінно-мінеральної добавки (БВМД) для бичків при інтенсивному вирощуванні, кг* термічно оброблені (екструзія, прожарювання).

вирощуванні, кг

* термічно оброблені (екструзія, прожарювання).


Слайд 27 Рецепт преміксу для телят 1-6-місячного віку при інтенсивному

Рецепт преміксу для телят 1-6-місячного віку при інтенсивному вирощуванні з використанням кормового лізину (на 1 т)

вирощуванні з використанням кормового лізину (на 1 т)


Слайд 28 Відгодівля на силосно–сінажно–концентратних раціонах
Оптимальним варіантом в більшості господарств

Відгодівля на силосно–сінажно–концентратних раціонахОптимальним варіантом в більшості господарств є комбінований силосно-сінажно-концентратний

є комбінований силосно-сінажно-концентратний тип відгодівлі бичків, що поєднує перевагу

силосу, як енергетичного корму, сінажу, як протеїново–вітамінно–мікроелементного корму і концентратів в складі комбікормів.
Використання силосно–сінажно–концентрат них раціонів, в структурі яких 40-50% займає силос кукурудзяний, 25-30% сінаж бобових, 5-10%, сіно злаково-бобове, 30-35% комбікорм, забезпечує одержання середньодобових приростів на вирощування та відгодівлі 0,8-1,0 кг і передзабійної живої маси бичків симентальської, чорно-рябої, червоно-степової 550-600 кг у 18-21-місячному віці. Склад таких біологічно повноцінних раціонів силосно–сінажно–концентратного типу, що розроблено в ІТ УААН (Кандиба В.М., Михальченко С.А. в 1995-2000 роках) наведено в таблиці.
Найбільш ефективно силосно-сінажно-концентратні раціони при відгодівлі бичків використовуються в складі повнораціонних кормосумішок, рецепти яких наведено в таблиці В процентах за вагою в сумішах 50-60% займає силос кукурудзяний, 28-32% сінаж бобових, 3-5% сіно, 8-10% комбікорми, 3-5%, буряки (при наявності).

Слайд 29 Фактори впливу на повноцінність годівлі та ефективність інтенсивного

Фактори впливу на повноцінність годівлі та ефективність інтенсивного вирощування і відгодівлі

вирощування і відгодівлі молодняку
Вибір ефективної системи нормування годівлі
Контроль якості

кормів і збалансованості раціонів
Вибір технології годівлі і утримання молодняку

  • Имя файла: godіvlya-remontnogo-і-vіdgodіvelnogo-molodnyaku-velikoї-rogatoї-hudobi.pptx
  • Количество просмотров: 97
  • Количество скачиваний: 0