Селище Меджибіж знаходиться в Летичівському районі Хмельницької області України в 30 км від міста Хмельницький. Розташоване на пагорбі, який з південного боку обтікає річка Буг, а з північної річка Бужок, що і визначило назву — Меджибіж.
Слайд 4
Будівлі замку зосереджені у східному куті, там же
розташована Офіцерська вежа. П'ятигранна двоповерхова нарізна Лицарська вежа з
амбразурами знаходиться на північному заході. Біля неї - в'їзд до замку. З цього боку був глибокий рів, через який вів міст. У тупому куті замку - північна восьмикутна вежа. Башта триповерхова. Від неї з двох сторін ведуть комори. Посеред двору зведена замкова церква. Спочатку це був костел. Побудував його син Миколи Сенявського Рафал на місці більш давнього. Від першого храму збереглася крипта під підлогою костелу.
Слайд 5
4 жовтня 1846 року під час археологічної експедиції
в Меджибожі перебував видатний український поет, художник та мислитель
Тарас Шевченко. Про це в наш час свідчить меморіальна дошка на стіні Лицарської вежі
Слайд 6
З 1848 р. в Меджибізькому замку розміщувалися різні
військові установи. У цей час фортеця і всі її
будівлі істотно перебудовувалися. Стіни всіх споруд та фортечні стіни покрили білою штукатуркою.Саме тому в XIX столітті Меджибізький замок називали Білим лебедем.
Слайд 8
Сьогодення У 2001 році замок отримав статус державного історико-культурного
заповідника. На сьогоднійшній день в службових приміщеннях замку розташований
краєзнавчий музей; З 2004 року в замку проходить Всеукраїнський історичний фестиваль «Стародавній Меджибіж». У фестивальні дні замок переповнений туристами, лицарями, лучниками, принцесами та міфічними героями. Реконструктори історичних подій з усієї України приїздять сюди, щоб взяти участь у боях, стрілецьких турнірах, конкурсах костюмів та менестрелей (середньовічних співців і музикантів).