Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Музичне мистецтво

У реалістичному напрямі розвивалося в Україні на початку XX ст. музичне мистецтво. Значний вплив на його характер справив революційний рух і особливо революція 1905— 1907 pp., внаслідок чого кращі композитори, передусім М. Лисенко, К. Стеценко, Я.
Музичне мистецтво1900-1917 рр. У реалістичному напрямі розвивалося в Україні на початку XX ст. музичне мистецтво. Визначну роль в активізації музичного життя в Україні відіграло створення М. Лисенком Важливе значення мало також виникнення багатьох хорових колективів, у репертуарі яких чільне На початку XX ст. продовжував свою творчу роботу М. Лисенко. Відгукуючись на Ряд творів високого громадянського звучання написали учні й послідовники М. Лисенка.	 К. М. Д. Леонтович (1877—1921) найбільше уславився хоровою обробкою народних («Щедрик», «Дударик», «Ой Видатним композитором, педагогом і музичним діячем був Я. С Степовий (Якименко, На західноукраїнських землях композитором демократичного напряму був С. П. Людкевич (1879—1979). У Активно, як музичний діяч і композитор, працював у Західній Україні А. К. Початок звукозапису Перші грамплатівки зі співом українською мовою були випущені у 1899 році фірмою В Києві у 1909—1911 роках працювала студія звукозапису «Інтернаціональ Екстра-Рекорд», серед перших З 1911 року в Києві працювала фірма грамзапису «Екстрафон», яка вперше Отже, музичне мистецтво в Україні в період 1900-1917 рр. розвивалось з все
Слайды презентации

Слайд 2 У реалістичному напрямі розвивалося в Україні на початку

У реалістичному напрямі розвивалося в Україні на початку XX ст. музичне

XX ст. музичне мистецтво. Значний вплив на його характер

справив революційний рух і особливо революція 1905— 1907 pp., внаслідок чого кращі композитори, передусім М. Лисенко, К. Стеценко, Я. Степовий, С. Людкевич та ін., дедалі ширше у своїх працях розробляли проблеми, сповнені глибокого соціального і громадянського змісту.

Слайд 3 Визначну роль в активізації музичного життя в Україні

Визначну роль в активізації музичного життя в Україні відіграло створення М.

відіграло створення М. Лисенком у 1904 р. в Києві

музично-драматичної школи, яка в 1913 р. була реорганізована в консерваторію, і в 1903 р. у Львові з ініціативи А. Вахнянина Вищого музичного інституту ім. М. В. Лисенка.

Слайд 4 Важливе значення мало також виникнення багатьох хорових колективів,

Важливе значення мало також виникнення багатьох хорових колективів, у репертуарі яких

у репертуарі яких чільне місце займали революційні пісні —

«Інтернаціонал», «Варшав'янка», «Марсельєза» та ін. Для поширення оперної музики багато зробили постійні російські оперні театри, що діяли в Києві, Харкові та Одесі з другої половини XIX ст., та українські драматичні театри, в першу чергу стаціонарний музично-драматичний театр М. Садовського в Києві, в якому поряд з драматичними виставами за період з 1907 по 1915 р. було поставлено близько півтора десятка опер і оперет Світової слави набули видатні українські співаки С. А. Крушельницька і О. П. Мишуга.

Слайд 5 На початку XX ст. продовжував свою творчу роботу

На початку XX ст. продовжував свою творчу роботу М. Лисенко. Відгукуючись

М. Лисенко. Відгукуючись на революційні події, він написав твори,

які мали глибоко громадянське, революційне звучання: хор-гімн «Вічний революціонер» на слова І. Франка, драматичний монолог «В грудях вогонь» на слова М. Старицького, кантату «До 50-х роковин смерті Т. Г. Шевченка» на слова В. Самійленка, опери «Тарас Бульба» за М. Гоголем і «Енеїда» за поемою І. Котляревського та ін.

Слайд 6 Ряд творів високого громадянського звучання написали учні й

Ряд творів високого громадянського звучання написали учні й послідовники М. Лисенка.

послідовники М. Лисенка.

К. Г. Стеценко (1882—1922) написав героїчну оперу

«Кармалюк», музично-вокальні твори на слова Т. Шевченка, І. Франка, П. Грабовського, Лесі Українки, солоспіви «Плавай, плавай, лебедонько», «Вечірня пісня», хори «Бурлака», «Рано-вранці новобранці» та ін.

Слайд 7 М. Д. Леонтович (1877—1921) найбільше уславився хоровою обробкою

М. Д. Леонтович (1877—1921) найбільше уславився хоровою обробкою народних («Щедрик», «Дударик»,

народних («Щедрик», «Дударик», «Ой з-за гори кам'яної», «Козака несуть»

та ін.) і революційних («Інтернаціонал», «Варшав'янка», «Ми ковалі» та ін.) пісень. Організовуючи учнівські й народні хори, керуючи ними, Леонтович багато зробив для розвитку масового хорового мистецтва.

Слайд 8 Видатним композитором, педагогом і музичним діячем був Я.

Видатним композитором, педагогом і музичним діячем був Я. С Степовий

С Степовий (Якименко, 1883—1921). У ряді його творів —

вокальному циклі «Барвінки», фортепіанному «Прелюдія пам'яті Т. Г, Шевченка» та ін. — відображено наростання революційного руху, могутність і велич народу, що піднімається на боротьбу за своє визволення.

Слайд 9 На західноукраїнських землях композитором демократичного напряму був С.

На західноукраїнських землях композитором демократичного напряму був С. П. Людкевич (1879—1979).

П. Людкевич (1879—1979). У своїх творах — «Хор підземних

ковалів», кантатах «Ой вигострю товариша» і «Останній бій», кантаті-симфонії «Кавказ» (на слова Т. Шевченка) — Людкевич оспівував революційних борців, створив образ нескореного народу, закликаючи його на боротьбу.

Слайд 10 Активно, як музичний діяч і композитор, працював у

Активно, як музичний діяч і композитор, працював у Західній Україні А.

Західній Україні А. К. Вахнянин (1841—1908). Він написав оперу

«Купало», створив багато хорових і сольних вокальних творів, обробляв народні пісні, брав участь у створенні музичних товариств, був організатором і першим директором Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка у Львові. Пісня на музику «Хору норманнів» (до трагедії «Ярополк») стала відомою революційною піснею «Шалійте, шалійте, скажені кати».


Слайд 11
Початок звукозапису

Початок звукозапису

Слайд 12 Перші грамплатівки зі співом українською мовою були випущені

Перші грамплатівки зі співом українською мовою були випущені у 1899 році

у 1899 році фірмою «Еміль Берлінер» в Лондоні. Записи зроблені

під час гастролей російського хору С. Медвєдєвої. Один запис мав назву «Чорнохмари», вірогідно, це був дует Оксани і Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм», інша платівка — пісня «Сонце низенько». На теперішній час ці записи невідомі. У 1900 році «Еміль Берлінер» записав ще сім українських платівок. У Львові у 1904—1905 роках зроблено записи українських пісень у виконанні Г. А. Крушельницької, а у 1909 році — Ф. М. Лопатинської.


Слайд 13 В Києві у 1909—1911 роках працювала студія звукозапису

В Києві у 1909—1911 роках працювала студія звукозапису «Інтернаціональ Екстра-Рекорд», серед

«Інтернаціональ Екстра-Рекорд», серед перших записів якої (липень 1909) був П.

І. Цесевич, вірогідно й інші українські виконавці (каталоги студії не зберіглися). Особливо цікаві 11 записів сопрано О. Д. Петляш у фортепіанному супроводі М. В. Лисенка. Три платівки з цієї серії були знайдені та нині знаходяться у фондах будинка-музею М. В. Лисенка, на них записані пісні «Гандзя» — «Лугом іду, коня веду», «Віють вітри» — «Карі очі» та «Ой казала мені мати» — «Не вернувся з походу». У Києві працювала тільки студія, а виготовлялися ці платівки в Берліні.


Слайд 14 З 1911 року в Києві працювала фірма

З 1911 року в Києві працювала фірма грамзапису «Екстрафон», яка

грамзапису «Екстрафон», яка вперше на території України почала виготовляти

грамплатівки на місці. Першими українськими платівками, виготовленими в Києві були записи хору М. А. Надєждинського з піснями «Гуляв чумак на риночку», «Ой, летіла горлиця», ²Ой, ходила дівчина, «Закувала та сива зозуля» та іншими, усього 7 пісень; тенору І. Є. Гриценко — «Сонце низенько», «У гаю, гаю» на слова Т. Г. Шевченка,« Дивлюсь я на небо та інші», усього 6 пісень; 6 пісень О. Д. Петляш. Ці записи зроблені були раніше, студією «Інтернаціональ Екстра-Рекорд». У 1912 році «Екстрафоном» випущені 10 українських пісень у виконанні хору Я. А. Шкредковського та Н. Нємчинова, 11 — у виконанні квартету Б. П. Гірняка; у 1914 році, до ювілею Т. Г. Шевченка — платівки з піснями на слова поета у виконанні Цесевича, Гриценка, Карлашова, Петляш та хору Надєждинського. Записані були такі твори, як «Реве та стогне Дніпр широкий...», «І широку долину...», «Якби мені черевички», «Огні горять, музика грає», «Тече вода в синє море», «Минали літа молодії»



  • Имя файла: muzichne-mistetstvo.pptx
  • Количество просмотров: 89
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая Ю. Кузнецов