Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Техника безопасности в профессиональной деятельности

Содержание

1. Аналіз умов праці у галузі за показниками шкідливості та небезпечності чинників виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу 2. Загальні вимоги безпеки в галузі до виробничого обладнання та технологічних процесів 3. Медичний огляд працівників певних
1. Аналіз умов праці у галузі за показниками шкідливості та небезпечності чинників Повне чи часткове припинення енергопостачання з наступним його відновленням, а також пошкодження До факторів, що визначають умови праці, відносяться також раціональні методи технології і До осіб, які допущені до участі у виробничому процесі, ставляться вимоги щодо В Україні суттєво загострилась проблема професійної захворюваності. За даними Держкомстату, майже кожен З метою зниження рівня професійної захворюваності, збереження здоров'я працюючих ст. 17 Закону У ст. 17 Закону «Про охорону праці» зазначено, що роботодавець зобов'язаний за Роботодавець укладає договір з лікувально-профілактичним закладом і за рахунок коштів підприємства організує Вимоги безпеки праці під час експлуатації систем вентиляції, опалення і кондиціювання повітряМетоди Глобальний — «безвідходні» і передові технології, нові види палива й енергії, нові типи Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин регламентована НПАОП 0.00-1.31-99.«Площа, виділена для Вимоги цього пункту щодо відстані між бічними поверхнями відеотерміналів та відстані між Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дає таке визначення: «Забруднення повітря має місце Гігієнічне нормування шкідливих речовинЗалежно від ступеня токсичності, фізико-хімічних властивостей, шляхів проникнення в Організація безпечної роботи електроустановокПерсонал, обслуговуючий електрообладнання, може потрапити під напругу внаслідок несправності, Струмопровідна підлога (металева, цегляна, бетонна), на якій стоїть людина, різко зменшує опір ЛІТЕРАТУРА:1. Закон України «Про охорону праці».2. Винокурова Л.Е., Васильчук М.В., Гаман М.В.
Слайды презентации

Слайд 2 1. Аналіз умов праці у галузі за показниками

1. Аналіз умов праці у галузі за показниками шкідливості та небезпечності

шкідливості та небезпечності чинників виробничого середовища, важкості та напруженості

трудового процесу 2. Загальні вимоги безпеки в галузі до виробничого обладнання та технологічних процесів 3. Медичний огляд працівників певних категорій 4. Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин 5. Нормування шкідливих речовин в повітрі робочої зони 6. Організація безпечної роботи електроустановок

ПЛАН:


Слайд 15 Повне чи часткове припинення енергопостачання з наступним його

Повне чи часткове припинення енергопостачання з наступним його відновленням, а також

відновленням, а також пошкодження мережі управління енергопостачанням не повинно

призводити до виникнення небезпечних ситуацій.


Засоби захисту, що входять в конструкцію виробничого обладнання, повинні: забезпечувати можливість контролю їх функціонування; виконувати своє призначення безперервно в процесі роботи обладнання; діяти до повної нормалізації відповідного небезпечного чи шкідливого фактора, що спричинив спрацювання захисту; зберігати функціонування при виході із ладу інших засобів захисту. За необхідності включення засобів захисту до початку роботи виробничого обладнання, схемою управління повинні передбачатись відповідні блокування тощо.


Слайд 17 До факторів, що визначають умови праці, відносяться також

До факторів, що визначають умови праці, відносяться також раціональні методи технології

раціональні методи технології і організації виробництва. Зокрема, велику роль

відіграє зміст праці, форми побудови трудових процесів, ступінь спеціалізації працюючих при виконанні виробничих процесів, вибір режимів праці та відпочинку, дисципліна праці, психологічний клімат у колективі, організація санітарного й побутового забезпечення працюючих відповідно до СНиП ІІ-92 — 76. У формуванні безпечних умов праці велике значення має врахування медичних протипоказань до використання персоналу у окремих технологічних процесах, а також навчання й інструктаж з безпечних методів проведення робіт.

Слайд 18 До осіб, які допущені до участі у виробничому

До осіб, які допущені до участі у виробничому процесі, ставляться вимоги

процесі, ставляться вимоги щодо відповідності їх фізичних, психофізичних і,

в окремих випадках, антропометричних даних характеру роботи. Перевірка стану здоров'я працюючих має проводитися як при допуску їх до роботи, так і періодично згідно з чинними нормативами. Періодичність контролю за станом їх здоров'я повинна визначатися залежно від небезпечних та шкідливих факторів виробничого процесу в порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я

Особи, які допускаються до участі у виробничому процесі, повинні мати професійну підготовку (у тому числі з безпеки праці), що відповідає характеру робіт. Навчання працюючих із безпеки праці проводять на всіх підприємствах і в організаціях незалежно від характеру та ступеня небезпеки виробництва відповідно до НПАОП 0.00-4.12-05.


Слайд 22 В Україні суттєво загострилась проблема професійної захворюваності. За

В Україні суттєво загострилась проблема професійної захворюваності. За даними Держкомстату, майже

даними Держкомстату, майже кожен четвертий робітник працює в умовах,

що не відповідають санітарним нормам за параметрами шкідливих та небезпечних виробничих факторів. На оплату пільг і компенсацій за несприятливі умови праці щорічно витрачається понад 900 млн. грн. (дані Міністерства праці та соціальної політики).
Як і раніше, найнебезпечнішими є умови праці у вугільній, металургійній, машинобудівній, нафтодобувній, хімічній, нафтохімічній галузях та у сільському господарстві.
Найвищий рівень професійної захворюваності у вугільній (до 80 % усіх потерпілих) та металургійній промисловості (до 12 %), що пов'язано із комплексом несприятливих виробничих факторів — пил, шум, вібрація тощо.

Слайд 24 З метою зниження рівня професійної захворюваності, збереження здоров'я

З метою зниження рівня професійної захворюваності, збереження здоров'я працюючих ст. 17

працюючих ст. 17 Закону «Про охорону праці» та ст.

26 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачено обов'язкове проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працюючих.

Слайд 25 У ст. 17 Закону «Про охорону праці» зазначено,

У ст. 17 Закону «Про охорону праці» зазначено, що роботодавець зобов'язаний

що роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та

організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення оздоровчих заходів. Медичні огляди проводять відповідні заклади охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров'я працівника. Порядок проведення медичних оглядів визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

Слайд 30 Роботодавець укладає договір з лікувально-профілактичним закладом і за

Роботодавець укладає договір з лікувально-профілактичним закладом і за рахунок коштів підприємства

рахунок коштів підприємства організує проведення медичних оглядів.
Періодичні медичні огляди

можуть проводитись у період перебування працівника в стаціонарі або у тих випадках, коли він звернувся по медичну допомогу. Результати проведення об­стеження передаються лікувально-профілактичному закладу, який обслуговує підприємство.
Лікувально-профілактичний заклад (медико-санітарна частина, поліклініка, лікарня) за наявності списку робітників, які підлягають медичним оглядам, складає календарний план цієї роботи і видає наказ про створення комісії для проведення медоглядів з визначенням часу, місця проведення, переліку лікарів-спеціалістів, клінічних та інших досліджень. Очолює комісію заступник головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, який має підготовку з професійної патології. Календарний план (план-графік) узгоджується з роботодавцем і санепідстанцією. Таке планування роботи лікувально-профілактичного закладу дає змогу спланувати виробничу діяльність підприємства таким чином, що відсутність працівників на деяких робочих місцях на період проходжен­ня медогляду не порушує ритмічності роботи підрозділів підприємства. Медичний огляд може проводитись і на території підприємства, організації, якщо є можливість створити відповідні умови для його проведення.


Слайд 35 Вимоги безпеки праці під час експлуатації систем вентиляції,

Вимоги безпеки праці під час експлуатації систем вентиляції, опалення і кондиціювання

опалення і кондиціювання повітря

Методи регулювання параметрів повітряного середовища є

невід'ємною частиною загальнодержавного підходу до керування навколишнім середовищем відповідно до стандарту ДСТУ ІSO 14001-97

Слайд 37 Глобальний — «безвідходні» і передові технології, нові види палива

Глобальний — «безвідходні» і передові технології, нові види палива й енергії, нові

й енергії, нові типи двигунів , міжнародне квотування викидів

різних інгредієнтів, міжнародні угоди в галузі екологічного аудиту й ін.; 
Регіональний — організаційно-планувальні (вибір території і розташування промислових об'єктів); організаційно- економічні (ліцензування діяльності, регіональне квотування викидів, установлення плати за викиди, штрафні санкції, страхування екологічних ризиків, пільги); нормативно-правові (установлення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у повітряному середовищі, установлення гранично допустимих викидів на джерелах викидів, нормування технологічних викидів, вимоги по інвентаризації викидів); вибір технологій, палива, застосування ефективних методів очищення й уловлювання забруднюючих речовин;
Підприємства – зниження викидів у джерелі утворення (технологічні методи, вибір устаткування і рівень його обслуговування, автоматизація технологічних процесів, придушення шкідливих речовин у зоні утворення, герметизація устаткування, уловлювання забрудненого повітря й ефективне очищення його, вентиляція, контроль якості повітряного середовища, відбір персоналу і контроль стану його здоров'я);
На робочому місці – герметизація (локалізація) робочого місця і створення в ній нормальних параметрів повітряного середовища , застосування засобів індивідуального захисту, організаційні методи роботи.

Слайд 38 Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин регламентована

Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин регламентована НПАОП 0.00-1.31-99.«Площа, виділена

НПАОП 0.00-1.31-99.
«Площа, виділена для одного робочого місця з відео­терміналом

або персональною ЕОМ, повинна складати не менше 6 кв. м, а обсяг – не менше 20 куб. м». «При розміщенні робочих місць з відеотерміналами та персональними ЕОМ необхідно дотримуватись таких вимог:
 робочі місця з відеотерміналами та персональними ЕОМ розміщуються на відстані не менше 1 м від стін зі світловими прорізами;
 відстань між бічними поверхнями відеотерміналів має бути не меншою за 1,2 м;
 відстань між тильною поверхнею одного відеотермінала та екраном іншого не повинна бути меншою 2,5 м;
 прохід між рядами робочих місць має бути не меншим 1 м.

Слайд 39 Вимоги цього пункту щодо відстані між бічними поверхнями

Вимоги цього пункту щодо відстані між бічними поверхнями відеотерміналів та відстані

відеотерміналів та відстані між тильною поверхнею одного відеотермінала та

екраном іншого враховуються також при розміщенні робочих місць з відеотерміналами та персональними ЕОМ в суміжних приміщеннях, з урахуванням конструктивних особливостей стін та перегородок».
«Усі працівники, які виконують роботи, пов’язані з експлуатацією, обслуговуванням, налагодженням та ремонтом ЕОМ, підлягають обов’язковому медичному огляду – попередньому під час оформлення на роботу та періодичному протягом трудової діяльності – в порядку, з періодичністю та медичними протипоказаннями відповідно до Положення про медичний огляд працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 року № 45 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.94 за № 136/345, та ДСанПіН 3.3.2-007-98».


Слайд 41 Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку

Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань

знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах

та організаціях України і Переліком посад, при призначенні на які особи зобов’язані проходити навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, та порядком її організації, затвердженими наказом МВС України від 17.11.94 № 628, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.12.94 за № 307/517».


Слайд 45 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дає таке визначення:

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дає таке визначення: «Забруднення повітря має

«Забруднення повітря має місце в такому випадку, коли забруднююча

повітря речовина або декілька речовин присутні в атмосфері в такій кількості і протягом такого часу, що спричиняють шкоду або можуть сприяти шкоді людям, тваринам, рослинам та майну, або можуть призвести до погіршення здоров’я людини або стану майна, які не піддаються обліку».


Слайд 46 Гігієнічне нормування шкідливих речовин
Залежно від ступеня токсичності, фізико-хімічних

Гігієнічне нормування шкідливих речовинЗалежно від ступеня токсичності, фізико-хімічних властивостей, шляхів проникнення

властивостей, шляхів проникнення в організм, санітарні норми встановлюють гранично

допустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин у повітрі робочої зони виробничих приміщень, перевищення яких неприпустиме.
Гранично допустимимою концентрацією (ГДК) шкідливої речовини в повітрі робочої зони вважається така концентрація, вплив якої на людину в разі її щоденної регламентованої тривалості не призводить до зниження працездатності чи захворювання в період трудової діяльності та у наступний період життя, а також не справляє негативного впливу на здоров’я нащадків. Робочою зоною вважається простір заввишки 2 м над рівнем підлоги або робочої площини, на якій розташовані місця постійного або тимчасового перебування працюючих.


Слайд 55 Організація безпечної роботи електроустановок
Персонал, обслуговуючий електрообладнання, може потрапити

Організація безпечної роботи електроустановокПерсонал, обслуговуючий електрообладнання, може потрапити під напругу внаслідок

під напругу внаслідок несправності, аварії або своїх помилкових дій.

Безпека обслуговування електрообладнання залежить від його робочої напруги, умов експлуатації і характеру середовища приміщення, в якому воно встановлене.
Електропристрої, що стосуються заходів безпеки підрозділяються на установки з робочою напругою до 1 кВ включно і вище 1 кВ.
Значною мірою безпека обслуговування електрообладнання залежить від умов середовища приміщення, в якому воно встановлене, бо ці умови впливають на стан ізоляції і опір шкіри людини. Волога, їдкі пари або гази, струмопровідний пил і висока температура знижують опір ізоляції і руйнують її. Крім того, шкіра людини під впливом вологи і високої температури стає провідною, що зменшує опір тіла людини і підвищує небезпеку ураження електричним струмом.


Слайд 56 Струмопровідна підлога (металева, цегляна, бетонна), на якій стоїть

Струмопровідна підлога (металева, цегляна, бетонна), на якій стоїть людина, різко зменшує

людина, різко зменшує опір його кола і підвищує небезпеку

дотику до струмопровідних частин, що знаходяться під напругою. Провідний пил осідає на проводах і утворює провідне коло, внаслідок чого можливі замикання на землю і між фазами. Їдкі пари або гази (хімічно активне середовище) руйнують ізоляцію і зменшують її опір.

  • Имя файла: tehnika-bezopasnosti-v-professionalnoy-deyatelnosti.pptx
  • Количество просмотров: 87
  • Количество скачиваний: 0