Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Василь КонстянтиновичЛипківський(1864 – 1937)

В. Липківський - український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ'я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927
Василь Констянтинович Липківський (1864 – 1937)Томільця Ігоря 10 - Б В. Липківський - український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник Походження та ранні роки митрополит Василь Липківський народився 19 березня (7 березня Освіта і початок служіння Початкову освіту Василь Липківський здобув в Уманському духовному 18 листопада 1889 року Липківського призначили законовчителем однокласного та двокласного міського училища 16 лютого 1892 року переведений на посаду настоятеля собору в місто Липовці З початком демократичної революції 1905–1907 рр. отець Василь (Липківський) активно включився в Цілком закономірно, що 21 жовтня протоієрей отець Василь (Липківський) таємним голосуванням майже У віці 73 років розстріляний за вироком «трійки» НКВС. Точне місце поховання
Слайды презентации

Слайд 2 В. Липківський - український релігійний діяч, церковний реформатор,

В. Липківський - український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист,

проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію

українського православ'я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження.

Слайд 3 Походження та ранні роки
митрополит Василь Липківський народився

Походження та ранні роки митрополит Василь Липківський народився 19 березня (7

19 березня (7 березня за старим стилем) 1864 року

в селі Попудні Київської губернії (нині — Черкаська область) у родині сільського священика.

Слайд 4 Освіта і початок служіння
Початкову освіту Василь Липківський здобув

Освіта і початок служіння Початкову освіту Василь Липківський здобув в Уманському

в Уманському духовному училищі, де навчався у 1873–1879 роках.

Згодом, у 1879–1884 роках, навчався у Київській духовній семінарії, після закінчення якої його як кращого учня направили до Київської духовної академії, яку він закінчив 1889 року з ученим ступенем кандидата богослів'я, захистивши дисертацію про боротьбу Маккавеїв із сирійськими царями, її причини та значення в історії іудеїв

Слайд 5 18 листопада 1889 року Липківського призначили законовчителем однокласного

18 листопада 1889 року Липківського призначили законовчителем однокласного та двокласного міського

та двокласного міського училища в місті Шпола. Від 27

травня 1890 року працював у Черкасах законовчителем спочатку двокласного міського училища, а потім (з 27 жовтня цього ж року) — чоловічої прогімназії. 20 жовтня 1891 року висвячений на священика. Від 28 жовтня цього ж року — член Черкаського повітового відділення єпархіальної училищної ради. Був понадштатним священиком Черкаського собору.

Слайд 6 16 лютого 1892 року переведений на посаду настоятеля

16 лютого 1892 року переведений на посаду настоятеля собору в місто

собору в місто Липовці Київської губернії (нині місто Вінницької

області). Цього ж року 8 березня став головою Липовецького відділення єпархіальної училищної ради, а з 5 травня призначений благочинним церков Липовця та довколишніх сіл. Від 26 серпня 1896 року виконував також обов'язки повітового інспектора 1903 року отець Василь (Липківський) отримав сан протоієрея. Того ж року шкільна рада при Священному Синоді призначила молодого богослова на посаду директора нововідкритої Київської церковно-вчительської школи — навчального закладу, що готував кадри для церковнопарафіяльних шкіл.

Слайд 7 З початком демократичної революції 1905–1907 рр. отець Василь

З початком демократичної революції 1905–1907 рр. отець Василь (Липківський) активно включився

(Липківський) активно включився в український культурно-релігійний рух. За активної

участі «Братства» у листопаді 1917 року прихильники автокефалії сформували Оргкомітет для скликання Всеукраїнського Церковного Собору. За рішенням ВПЦР Собор мав відбутися 7 січня 1918 року, на Різдво, проте цьому завадила українсько-радянська війна. Згодом дату скликання Собору ще кілька разів переносили. Загалом, 1918 та 1919 роки видалися дуже нелегкими для української церкви.

Слайд 8 Цілком закономірно, що 21 жовтня протоієрей отець Василь

Цілком закономірно, що 21 жовтня протоієрей отець Василь (Липківський) таємним голосуванням

(Липківський) таємним голосуванням майже одноголосно був обраний на посаду

єпископа-митрополита.

Всеукраїнський церковний собор, за практикою стародавньої Александрійської церкви — покладанням рук усього духовенства — висвятив свого першого єпископа Василя (Липківського) й обрав його главою Української автокефальної православної церкви — Митрополитом Київським і всієї України.

  • Имя файла: vasil-konstyantinovichlipkіvskiy1864-–-1937.pptx
  • Количество просмотров: 127
  • Количество скачиваний: 0