Слайд 2
Королівський Шекспірівський театр (англ. The Royal Shakespeare Theatre)
- англійський драматичний театр. Знаходиться під управлінням Королівської шекспірівської
компанії, репертуар якої складають п'єси британського драматурга і поета Вільяма Шекспіра. Знаходиться на Батьківщині Шекспіра в місті Стратфорд-апон-Ейвон, регіон Мідлендс, на річці Ейвон. Королівський Шекспірівський театр і Лебединий театр було відкрито після реконструкції в листопаді 2010 року. Сцена театру висунута в зал для глядачів, розрахований на 1040+ місць.
Слайд 4
Історія
Королівський Шекспірівський театр був заснований в 1932 році
на території старого Шекспірівського меморіального театру (відкритого 19 квітня
1879 року), зруйнованого в результаті пожежі 6 березня 1926 року. Новий театр мав назву таку ж як і старий. Архітектором проекту була Елізабет Скотт. Театр став першим в Англії важливим архітектурним проектом, реалізованим під керівництвом жінки. У 1961 році, через рік після створення Королівської шекспірівської компанії, театр був перейменований в Королівський шекспірівський театр.
У будівлі театру, спроектованому Е. Скотт, була італійська сцена коробка, а місткість залу для глядачів становить 1400 місць, розташованих в трьох ярусах (партер, бельетаж і балкон). Два яруси були пізніше додані по боках, сцена була висунута за просценіум, за допомогою додаткового майданчика. На місця на балконі можна було потрапити тільки за спеціальною додатковою сходах. В архітектурі театру можна помітити кілька елементів в стилі Ар-деко, наприклад, сходи і коридори по обидва боки залу для глядачів. Будівля театру включено в список будівель Grade II (історичні будівлі особливого інтересу). [4]
Королівський Шекспірівський театр і Лебединий театр розташовуються на західному березі річки Ейвон біля садів Бенкрофт, звідки відкривається мальовничий вид на річку. З ресторану і бару, розташованих на даху, можна насолодитися видом на річку і сади Банкрофт.
Слайд 6
Реконструкція
Реконструкція Королівського Шекспірівського театру обійшлася Королівській шекспірівській компанії
в 112,8 млн доларів. Проект реконструкції включав в себе
створення нового залу для глядачів на 1040 місць, сцени, висунутої в зал для глядачів, яка дозволяє глядачам бути більш залученими в театральне дійство, відстань до останнього місця скоротилося з 27 до 15 метрів. У проекті реконструкції також планувалося вдосконалити Лебединий театр, створити цілий ряд нових громадських майданчиків, в тому числі нове кафе на березі річки і ресторан на даху, оглядову вежу висотою 36 метрів, а також поліпшити закулісні умови для акторів і персоналу. [2] Новий театр також став більш доступним для людей з обмеженими можливостями.
Це «однокімнатний» театр, що дозволяє акторам і глядачам перебувати в одному просторі, як це було за часів перших постановок шекспірівських п'єс. Сцена висунута в зал, так що глядачі розташовуються за трьома сторонам сцени. Така особливість театру створює більш традиційну обстановку для перегляду шекспірівських п'єс, і дозволяє глядачам стати ближче до акторів і бути більшою мірою залученими в театральне дійство.
Слайд 8
Новий театр відкрився після реконструкції в листопаді 2010
року. Театр почав показ шекспірівських п'єс з репертуару Королівської
шекспірівської компанії в лютому 2011 року, до цього часу можна було потрапити на попередній закритий показ вистав. Показ перших нових постановок за творами, написаними спеціально для сцени Королівського шекспірівського театру почався з квітня 2011 року, разом з показом вистави «Макбет» Майкла Бойда, в рамках святкування 50-го ювілею Королівської шекспірівської компанії, який проходив з квітня по грудень 2011 року.
Королівський Шекспірівський театр був офіційно відкритий 4 березня 2011 року Королевою Великобританії Єлизаветою II і Принцом Філіпом, які взяли участь у виставі і зіграли сцену на балконі з «Ромео і Джульєтти».
Слайд 10
Послуги
У театрі відкрилися нові ресторан і бар на
даху, звідки відкривається вид на річку Ейвон, також є
кафе і тераса, розташовані на березі річки, Колонада, що зв'язує Королівський Шекспірівський театр і Лебединий театр, виставковий зал PACCAR, а також вежа висотою 36 метрів з оглядовим майданчиком, розташованим на рівні 32 метрів, з якої відкривається вид на місто і його околиці. Також тут є набережна, яка йде від садів Банкрофт, повз театр, до Церкви Святої Трійці.
Зараз вперше вся будівля є для відвідувачів, артистів і співробітників з обмеженими можливостями. У новому залі для глядачів Королівського Шекспірівського театру в три рази більше спеціальних місць для інвалідних колясок в порівнянні з попереднім залом, а також з'явилися нові ліфти (до реконструкції в будівлі не було передбачено громадських ліфтів), туалети на всіх поверхах театру, а на набережній, яка раніше була багаторівневою, прибрали ступені.