Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Субкультури: хіпі та панк

Хі́пі— міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан- Франциско у контексті лібералізації і демократизації традиційного суспільства, один з найяскравіших проявів контркультури, мав пацифістське забарвлення, склав великий вплив на мистецтво, особливо рок-музику, з ним пов'язані
Субкультури: хіпі та панк. Хі́пі— міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан- Франциско у В наш час досить складно знайти прихильників Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: так звана Волоссю хіпі надавали неабиякого значення. В одному з найвідоміших маніфестів хіпі - Окрім розкішних патлів на голові. Хіпі мали і інші форми відзнак, найвідомішою Окрім зовнішніх прикрас і яскравого одягу, дуже часто хіпі асоціюються у людей Але все має своє закінчення. З середини 70-х рух хіпі занепадає. Більшість Па́нки — молодіжна субкультура, покоління молодих людей на рок-естраді (середина 70-х рр. Писати про панк завжди складно. І для цього є дві цілком об'єктивні Грубо кажучи, є два типи панків:  1) люди належать до цього Серед самих представників цього руху існує красива легенда про те, що панками У більшості людей існує хибна думка, що панк обов'язково повинен бути саме Так що панки - це оригінальне і широке поняття. В Україні є
Слайды презентации

Слайд 2 Хі́пі— міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році

Хі́пі— міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан- Франциско

у Сан- Франциско у контексті лібералізації і демократизації традиційного

суспільства, один з найяскравіших проявів контркультури, мав пацифістське забарвлення, склав великий вплив на мистецтво, особливо рок-музику, з ним пов'язані таке поняття, як психоделічнареволюція. Занепав на початку 1970-их років, перетворившись на одну з субкультур. Був одним із символів епохи. Його учасники називали себе «Поколінням квітів, Дітьми квітів, Love Generation».

Слайд 3 В наш час досить складно знайти прихильників "хіпізму",

В наш час досить складно знайти прихильників

які б свідомо називали себе "хіпі". Натомість люди, які

зараховують себе до цієї категорії, воліють називати себе "я патлатий", "піпл", "системна людина" і навіть "людина". При цьому вони усвідомлюють, що оточення сприймає їх саме як "хіпі", але самі не бажають потрапляти під це визначення. Найочевидніше, що це відбувається через старомодність самого слова "хіпі", та через усі асоціації, які пов'язалися з цим терміном починаючи з його виникнення у другій половині 60-х років 20-го століття.

Слайд 4 Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: так

Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: так звана

звана "стара система" та "нова система". "Стара система" складається

з людей старшого віку , для яких "хіпізм" - це все їхнє життя. Найчастіше ці люди не мають ані постійної роботи, ані постійної сім'ї. Більшість із них деґрадували і стали наркоманами, бомжами чи психічно хворими особами. "Нова система" об'єднує в собі молодь віком від 14-ти до 20-ти років, які примудряються поєднувати свій "хіпізм" із навчанням у престижних закладах і не завжди дотримуються найважливішої заповіді, яку визначили ідеологи руху - незалежність від соціуму. Натомість молодь робить основний акцент на атрибутиці, перебираючи на себе сленг, манеру одягатися, прикраси та ін.

Слайд 5 Волоссю хіпі надавали неабиякого значення. В одному з

Волоссю хіпі надавали неабиякого значення. В одному з найвідоміших маніфестів хіпі

найвідоміших маніфестів хіпі - "Маніфесті Сталкера" написано: "Недаремно споконвіків

бунтарі, які протестували проти надмірної раціоналізації суспільного життя, люди мистецтва - художники, музиканти, поети - не дуже поважали перукарів... Волосся - це наче антени, які дозволяють вловлювати найтонші коливання фізичних і біологічних полів".

Слайд 6 Окрім розкішних патлів на голові. Хіпі мали і

Окрім розкішних патлів на голові. Хіпі мали і інші форми відзнак,

інші форми відзнак, найвідомішою з яких є "фенічка", або

"фенька", котра вважається вершиною хіповського самовираження. Фенька може бути якою завгодно. Саме слово походить від вільної інтерпретації англійського "thing", тобто "річ". Початково так називалися будь-які дрібнички, які дарувалися одне одному. Пізніше, так стали називати прикраси, причому виключно саморобні. Найчастіше "феньки" це сплетені з бісеру браслети, які крім функції декору несуть і інше смислове навантаження. Для того, щоб зрозуміти приховане послання, зашифроване у ній, треба звернути увагу на кольори, розміри, стиль виробу. Крім того, у більшості "феньок" існує своє ім.'я, яке придумує сам автор. Звісно, що існують і легендарні феньки. Які переходять з рук в руки.

Слайд 7 Окрім зовнішніх прикрас і яскравого одягу, дуже часто

Окрім зовнішніх прикрас і яскравого одягу, дуже часто хіпі асоціюються у

хіпі асоціюються у людей і з вживанням наркотиків. Починаючи

з 60-х років, коли різні психотропні речовини почали активно використовуватися молоддю для "пробудження своєї духовної і творчої потенції", хіпі не стояли осторонь цього процесу. В історію вони потрапили з двома наркотиками - коноплею, та LSD.

Слайд 8 Але все має своє закінчення. З середини 70-х

Але все має своє закінчення. З середини 70-х рух хіпі занепадає.

рух хіпі занепадає. Більшість його активних учасників стрижуть волосся,

знімають феньки і повертаються до своїх батьків перебирати досвід сімейного бізнесу. Але не варто думати, що рух цей у своїй класичній формі повністю зник. Зрозуміло, що сьогоднішнє покоління хіпі далеке від тих духовних засад своїх попередників.

Слайд 9 Па́нки — молодіжна субкультура, покоління молодих людей на

Па́нки — молодіжна субкультура, покоління молодих людей на рок-естраді (середина 70-х

рок-естраді (середина 70-х рр. 20 ст.). Провідною інтонацією їхніх

виступів став різкий протест проти будь-яких моральних і звичаєвих правил. Це відбилося насамперед на характері їх музики – панк-року (постійна зміна інтонації, надмірне використання ударних інструментів, переважання ритму над мелодією). Шокував глядачів і зовнішній вигляд виконавців у їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість (різноколірний грим, лахміття старомодного одягу, обвішаного усіляким мотлохом).

Слайд 10 Писати про панк завжди складно. І для цього

Писати про панк завжди складно. І для цього є дві цілком

є дві цілком об'єктивні причини: по-перше панки самі про

себе мало що пишуть, бо воліють спілкуватися усно чи через музику, а по-друге - саме слово "панк" уже настільки втратило свій первинний сенс і так часто вживається в найрізноманітніших контекстах, що говорити про таке явище субкультури як "чистий панк" - уже не випадає. Тому те, що буде написано нижче, це свого роду збірний образ молодіжної субкультури, яка дуже тісно пов'язана з музикою. Але детальніше про це я розповім далі. Поки що ж хотілося б зупинитися на самому слові "панк", щоб через його етимологію можна було краще зрозуміти, що ж насправді мають на увазі люди, які гордо іменують себе "панками".

Слайд 11 Грубо кажучи, є два типи панків: 1) люди

Грубо кажучи, є два типи панків: 1) люди належать до цього

належать до цього руху тому, що вони слухають відповідну

музику (панк-рок музику); 2) люди, які окрім того що слухають цю музику, ще і в житті сповідують панківські принципи.

Слайд 12 Серед самих представників цього руху існує красива легенда

Серед самих представників цього руху існує красива легенда про те, що

про те, що панками стали хіппі, які розчарувалися в

ідеї загальної любові. Можливо, це так і є, тим більше, що ідеологія оригінального панку, а не його сурогатної місцевої версії полягає у невизнанні будь-якого насильства, повазі до батьків і абсолютному пофігізмові, замішаному на доброму гуморі.

Слайд 13 У більшості людей існує хибна думка, що панк

У більшості людей існує хибна думка, що панк обов'язково повинен бути

обов'язково повинен бути саме з такою зачіскою. Це трохи

не так, тому що "ірокези" виникли на початку 80-х років минулого століття і тоді їх носили тільки британські панки. Ні до, ні після того такі зачіски більше не культивувалися і зараз їх носять тільки ті панки, які в такий спосіб виявляють ностальгію за золотим часом європейського панку (81-83 р.р.)


  • Имя файла: subkulturi-hіpі-ta-pank.pptx
  • Количество просмотров: 115
  • Количество скачиваний: 0