Слайд 2
Антон Павлович Чехов народився в м Таганрозі 17
(29) січня 1860р.
Слайд 3
Раннє дитинство Антона протікало в нескінченних церковних святах,
іменинах. У будні дні після школи брати сторожили лавку
батька, а в 5 ранку щодня вставали співати в церковному хорі. Як говорив сам Чехов: «У дитинстві в мене не було дитинства».
Спочатку Чехов навчався в грецькій школі в Таганрозі. Грек який тримав цю школу змушував зазубрювати уроки, бив учнів лінійкою, ставив у куток на коліна на велику сіль. У 8 років, після двох років навчання, Чехов надходить у таганрозьку гімназію. Тут формувалося його бачення світу, любов до книг, знань і театру
Слайд 4
Всі діти сім'ї Чехових були виключно обдарованими,
високоосвіченими людьми: Олександр - літератор, лінгвіст (1855 - 1913
р.р.); Микола - художник (1858 -1889 р.р.); Михайло - письменник, юрист (1868 - 1936 р.р.); Іван - вчитель (відомий московський педагог) (1861 - 1922 р.р.); Марія - художниця-пейзажистка (1863 - 1957 р.р.).
Слайд 5
Батько - Павло Єгорович Чехов був вельми цікавою
особистістю. Він мав на Таганрозі бакалійну лавку, будучи купцем
третій гільдії, але займався торгівлею без особливого завзяття, більше приділяючи увагу відвідуванню церковних служб, співу і громадських справ. Обстановка в будинку Чехових була традиційно - патріархальної: діти виховувалися в строгості, часто застосовувалися і тілесні покарання, байдикувати нікому не дозволялося .
Мати - Євгенія Яківна, прекрасна господиня, дуже турботлива і любляча, жила виключно життям дітей і чоловіка.
Слайд 6
У 1876 році відбувся переїзд сім'ї Чехових в
Москву. У Москві сім'я Чехових довго, майже три роки,
живе в тяжкій бідності. Незважаючи на це, всі діти продовжували вчитися, а Антон, заробляючи на життя репетиторством, залишається до закінчення навчання в гімназії в Таганрозі і приїжджає в Москву тільки в 1879 році для того, щоб відразу вступити на медичний факультет Московського університету
Слайд 7
У 1880 році в N9 10 журналу «Стрекоза»
з'являється його перший друкований твір. З цього часу починається
безперервна літературна діяльність Антона Павловича Чехова. Він співпрацює з журналами «Глядач», «Будильник», «Світло і тіні», «Мирський толк», «Осколки». підписуючись псевдонімом - Антоша Чехонте або Людина без селезінки.
Слайд 8
Чехов здійснив довгу подорож на Сахалін. Там письменник
вивчав життя засланців. Твори Чехова «На засланні», «Острів Сахалін»,
«Палата № 6» відбивають його враження про поїздку. 1892 року Чехов купує помістя в Меліхово, веде громадську діяльність, допомагає людям. У той час були написані п’єси Чехова «Вишневий сад», «Три сестри». Твори Чехова «Чайка», «Дядя Ваня» також є одними з найвидатніших.
Слайд 9
Збірники творів цього часу - «Строкаті розповіді» (1886
г.), «Безневинні мови» (1887р.). З початком регулярного співпраці з
газетою Чехов відмовляється від псевдоніму і підписується повним ім'ям.
У 1887 році ставиться перша п'єса Чехова «Іванов». Вперше вона була поставлена в Москві в театрі Корша, дуже популярного у московської публіки.
Слайд 10
В 1901 році Антон Павлович одружився з актрисою
Московського Художнього театру Ольгою Кніппер, але насолодитися своїми творчими
успіхами і подружнім щастям йому не судилося. В звязку з загостренням туберкульозу стан його здоровя різко погіршився. За порадою лікарів він відправився на лікування в курортне німецьке містечко Баденвейлер. Тут другого липня 1904 року Антон Павлович Чехов помер.