Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Котляревський Іван Петрович

Іван Петрович КотляревськийІван Петрович Котляревський народився 9 вересня (29 серпня за старим стилем) 1769 року в родині дрібного дворянина, що служив канцеляристом у Полтавському магістраті. Тут, у Полтаві, серед мальовничої природи над Ворсклою, в обстановці, дуже
Котляревський Іван Петрович Хто живе чесно і годується трудами своїми, тому і Іван Петрович КотляревськийІван Петрович Котляревський народився 9 вересня (29 серпня за старим Музей-садиба у Полтаві, де народився І.П.Котляревський Пам'ятний знак біля садиби І. П. Котляревського На Освіта ІванаПевних відомостей про початкову освіту Котляревського немає. Гадають, що перші знання 1789 року Котляревський залишає семінарію, не закінчивши її повного курсу; напевно, життєрадісного, ЕнеїдаСлід зауважити, що на початку XIX ст. Котляревський уже був широко відомий Служба в ПетербурзіПішовши у відставку і не влаштувавшись на службу Театральна діяльністьПовернувшись знову до Полтави, Котляревський із запалом віддається театральній І.П.Котляревський. “Наталка Полтавка”- перша п’єса розмовною української мовою Взагалі Котляревський у ці роки був глибоко обізнаний з культурно-мистецьким життям країни, Останні роки життяВ останні роки життя Котляревський майже не виїжджає Могила І.П.Котляревському у Полтаві ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ Ювілейна монета НБУ номіналом 100 гривень присвячена 200-річчю першого видання
Слайды презентации

Слайд 2 Іван Петрович Котляревський
Іван Петрович Котляревський народився 9 вересня

Іван Петрович КотляревськийІван Петрович Котляревський народився 9 вересня (29 серпня за

(29 серпня за старим стилем) 1769 року в родині

дрібного дворянина, що служив канцеляристом у Полтавському магістраті. Тут, у Полтаві, серед мальовничої природи над Ворсклою, в обстановці, дуже близькій до сільської, і минули дитячі та шкільні роки Котляревського. Полтава в ті часи спочатку була «полковим» містом, а потім (з 1796 p.) стала повітовим центром малоросійської губернії. Лише з 1802 року, коли було утворено Полтавську губернію, місто починає зростати і впорядковуватися.

Слайд 3 Музей-садиба у Полтаві, де народився І.П.Котляревський Пам'ятний знак

Музей-садиба у Полтаві, де народився І.П.Котляревський Пам'ятний знак біля садиби І. П. Котляревського

біля садиби І. П. Котляревського На камені викарбовано: «З цієї садиби

на весь світ пролунав голос першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського /1769-1838/»

Слайд 4 Освіта Івана
Певних відомостей про початкову освіту Котляревського немає.

Освіта ІванаПевних відомостей про початкову освіту Котляревського немає. Гадають, що перші

Гадають, що перші знання хлопець міг дістати у парафіяльній

школі, яка існувала в Полтаві ще з XVII століття і в якій за тодішніми звичаями дітей навчав дяк. Згодом, у 1780 – 1789 роках, Котляревський вчиться у Полтавській духовній семінарії.
1789 року Котляревський залишає семінарію, не закінчивши її повного курсу; напевно, життєрадісного, жвавого юнака ніяк не приваблювала духовна кар’єра. Спочатку він служив чиновником у різних полтавських канцеляріях, пізніше був домашнім учителем у поміщицьких родинах на Полтавщині.

Полтавський духовний семінарій


Слайд 5 1789 року Котляревський залишає семінарію, не закінчивши її

1789 року Котляревський залишає семінарію, не закінчивши її повного курсу; напевно,

повного курсу; напевно, життєрадісного, жвавого юнака ніяк не приваблювала

духовна кар’єра. Спочатку він служив чиновником у різних полтавських канцеляріях, пізніше був домашнім учителем у поміщицьких родинах на Полтавщині.

Слайд 6 Енеїда
Слід зауважити, що на початку XIX ст. Котляревський

ЕнеїдаСлід зауважити, що на початку XIX ст. Котляревський уже був широко

уже був широко відомий як письменник, як автор поеми

«Енеїда», перші три частини якої з’явилися двома виданнями (1798 – 1808 pp.) навіть без його відома і згоди. І хоч Котляревський був незадоволений цими діями видавця — конотопського поміщика Максима Парпури, що проживав тоді у Петербурзі (про це свідчать і висловлювання автора в передмові до видання поеми 1809 pоку, підготованого вже ним самим, і згадки про «якусь особу мацапуру» в доданій строфі третьої частини твору), проте ініціатива Парпури у виданні «Енеїди» заслуговує лише схвалення. Крім того, поема поширювалася і в численних рукописних списках.

Слайд 7 Служба в Петербурзі
Пішовши у відставку і

Служба в ПетербурзіПішовши у відставку і не влаштувавшись на службу

не влаштувавшись на службу в Петербурзі, Котляревський через деякий

час оселяється у Полтаві і займає в 1810 році посаду наглядача в Будинку для виховання бідних дворян.
Коли почалася Вітчизняна війна 1812 року, Котляревському як офіцерові було доручено сформувати 5-й козачий полк. Правда, йому не довелося брати безпосередньої участі в боях. І після розгрому наполеонівської армії Котляревському не раз давалися відповідальні доручення воєнного характеру: він виїжджав з депешами у ставку російської армії, що містилася в Дрездені, двічі їздив у Петербург (1813 р.) та в Кременчук (1818 p.).


Слайд 8 Театральна діяльність
Повернувшись знову до Полтави, Котляревський

Театральна діяльністьПовернувшись знову до Полтави, Котляревський із запалом віддається театральній

із запалом віддається театральній діяльності. Він бере участь у

влаштуванні любительських вистав, виконуючи ряд комічних ролей в популярних тоді п’єсах Княжніна. У 1816 pоці його було призначено директором Полтавського театру. Зрозумівши, який величезний талант у актора-кріпака Щепкіна, що виступав у складі гастролюючої в Полтаві трупи Штейна, він близько сходиться з ним, допомагає викупити актора з кріпацтва. В цей час Котляревський пише п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», які й були з успіхом поставлені в 1819 pоці. Спільна театральна діяльність Котляревського і Щепкіна протягом чотирьох років (1818 – 1821 рр.) дає відчутні результати: Полтавський театр стає провідним на Україні, про нього шириться добра слава.

Слайд 9 І.П.Котляревський. “Наталка Полтавка”- перша п’єса розмовною української мовою

І.П.Котляревський. “Наталка Полтавка”- перша п’єса розмовною української мовою

Слайд 10 Взагалі Котляревський у ці роки був глибоко обізнаний

Взагалі Котляревський у ці роки був глибоко обізнаний з культурно-мистецьким життям

з культурно-мистецьким життям країни, підтримував тісні зв’язки з рядом

письменників, журналістів, науковців. Він дуже добре знав пам’ятки старовини, прекрасно розбирався в українському фольклорі та етнографії. Котляревський багато допомагав вченим-історикам і етнографам — Б. Бантишу-Каменському, авторові кількатомної «Истории Малой России», I. Срезневському, В. Пассекові. У 1821 році його було обрано почесним членом «Вільного товариства любителів російської словесності».

Слайд 11 Останні роки життя
В останні роки життя

Останні роки життяВ останні роки життя Котляревський майже не виїжджає

Котляревський майже не виїжджає з Полтави. У 1827 році

йому довелося зайняти ще й посаду попечителя «богоугодного заведения» (так називалися тоді лікувальні заклади, притулки і богадільні).
У 1835 році через хворобу Котляревський залишає службу і йде у відставку. Останні роки життя він зовсім мало виходив з дому, але його безперервно відвідували друзі й знайомі. Незадовго перед смертю він відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків і роздав родичам та знайомим усе своє майно. Помер Котляревський 29 жовтня 1838 року. На похорон зійшлося населення всього міста, виявляючи свою глибоку шану великому письменникові і простій, щирій, гуманній людині. Згодом на його могилі було споруджено пам’ятник у вигляді невисокої колони із позолоченим хрестиком, що спиралася на чотиригранний постамент, де на мідній дошці було зроблено напис: «Майор И.П. Котляревский, сочинитель «Энеиды на малорусском наречии».

Слайд 12 Могила І.П.Котляревському у Полтаві

Могила І.П.Котляревському у Полтаві

  • Имя файла: kotlyarevskiy-Іvan-petrovich.pptx
  • Количество просмотров: 88
  • Количество скачиваний: 0