Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Левко Лук’яненко

Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської області) — український дисидент і політик часів СРСР; політик та громадський діяч, народний депутат України. Герой України. Письменник. Автор «Акту про Незалежність України».
ПідготувалаУчениця 11 класуНазарчук ОксанаЛевко Лук’яненко Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської області) 1944 року призвали до війська. Служив в Австрії, на Кавказі в м. Іван КадибаЛевко Лук'яненко У середині 1959 Левко Лук'яненко переїхав до Глинянського району і, щоб мати У травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненка до розстрілу за ст. 9 листопада 1976, за пропозицією Миколи Руденка, Левко Лук'яненко увійшов до складу У березні 1988 заочно обраний головою відновленої УГГ, яка від 7 липня 16 квітня 2013 року ухвалив рішення піти у відставку з керування Українською Дякую за увагу!!
Слайды презентации

Слайд 2 Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка,

Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської

Городнянського району, Чернігівської області) — український дисидент і політик

часів СРСР; політик та громадський діяч, народний депутат України. Герой України. Письменник. Автор «Акту про Незалежність України».

Слайд 3 1944 року призвали до війська. Служив в Австрії,

1944 року призвали до війська. Служив в Австрії, на Кавказі в

на Кавказі в м. Орджонікідзе, Нахічевань. У 1951–1953 рр.

вступив у комсомол, у партію.
1953р. вступив на юридичний факультет Московського університету.
1954 р. одружився. Вів активне громадське життя. До 1956 р. зрозумів, що обраний ним шлях помилковий, призупинив свою громадську діяльність і вирішив з 1957 р. орієнтуватися на підпільну боротьбу.
У вересні 1958 за розподілом був спрямований штатним пропагандистом райкому партії в Радехівський район Львівської області, де й поселився з дружиною. Робота була пов'язана з постійними поїздками по селах району. Він бачив, як людей заганяли в колгоспи, знищували цілі хутори. Разом зі Степаном Віруном і Василем Луцьківим вирішили створити підпільну партію Українська Робітничо-Селянська Спілка (УРСС).

Біографія


Слайд 4 Іван Кадиба
Левко Лук'яненко

Іван КадибаЛевко Лук'яненко

Слайд 5 У середині 1959 Левко Лук'яненко переїхав до Глинянського

У середині 1959 Левко Лук'яненко переїхав до Глинянського району і, щоб

району і, щоб мати більше вільного часу, з райкому

перевівся в адвокатуру. Тут він знайшов однодумців І. Кандибу та А.Любовича.

7 листопада 1960 у Львові відбулася перша, організаційна зустріч, на якій обговорили програму. Оскільки програма була дуже жорстка і гостра, вирішили її знищити, а до наступної зустрічі, яка мала відбутися 22 січня 1961, доручили Лук'яненку скласти нову, м'якшу.
Але 21 січня 1961 були заарештовані І. Кандиба, С.Вірун, В.Луцьків, А.Любович і Лук'яненко, пізніше І.Кіпиш та І.Боровницький.


Слайд 6 У травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненка

У травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненка до розстрілу за

до розстрілу за ст. 56 ч. 1 і 64

КК УРСР. Звинувачення було побудоване на першому проекті програми УРСС. Винуватили в тому, що він «з 1957 виношував ідею відриву УРСР від СРСР, підривав авторитет КПРС, зводив наклепи на теорію марксизму-ленінізму». Через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Інші дістали строки від 10 до 15 років позбавлення волі. Це при тому, що 17-ою та 125-ою статтями радянської конституції відповідно було проголошено право виходу кожної союзної республіки з СРСР та свободу слова для кожного громадянина.

Кару відбував у Мордовії, з 1967 три роки у Владимирській тюрмі, потім знову в Мордовії. 1966 в Мордовські табори прибувала нова генерація політв'язнів — шістдесятників. Вони вели боротьбу з адміністрацією таборів за фактами грубого порушення законодавства і прав в'язнів. Дані про цю боротьбу стають відомими світовій громадськості. Лук'яненко бере в цій боротьбі активну участь. Щоб посилити ізоляцію, 500 найактивніших політв'язнів переводять у Пермські табори. У 1974 за організацію страйку Чусовський районний суд засудив трьох ініціаторів, у тому числі Лук'яненка, до тюремного ув'язнення у Владимирській тюрмі.

Засудження


Слайд 8 9 листопада 1976, за пропозицією Миколи Руденка, Левко

9 листопада 1976, за пропозицією Миколи Руденка, Левко Лук'яненко увійшов до

Лук'яненко увійшов до складу Української Гельсінкської групи (УГГ), підписує

всі документи УГГ. Лук'яненко пише звернення до Бєлградської наради 35 країн з приводу дискримінації українців, зокрема, права на еміграцію. Виступив на захист художника П. Рубана, написав статтю «Зупиніть кривосуддя!». Радіо «Свобода» передало його нарис «Рік свободи».
12 грудня 1977 Лук'яненко заарештований. Розуміючи, що його чекає в майбутньому, оголосив голодування, відмовився давати показання, також відмовився від громадянства. 17-20 червня 1978 Лук'яненко засуджений Чернігівським облсудом за ст. 62 ч. 2 КК УРСР до 10 років позбавлення волі і 5 років заслання та визнаний особливо небезпечним рецидивістом.
Карався в таборі особливо суворого режиму в селі Сосновка в Мордовії. Разом з іншими політв'язнями продовжує боротьбу, готує і передає на Захід інформацію. У лютому 1980 всіх в'язнів особливого режиму, в тому числі Лук'яненка, переводять у спеціально збудовану тюрму в селі Кучино Пермської області, за 200 м від 36-ї зони.
13 грудня 1986 Лук'яненка з Кучино перевозять у Пермську пересильну тюрму, а звідти в Чернігівську, де з ним понад місяць «працював» слідчий КДБ. Повернули в Кучино. 8 грудня 1987 етапували на заслання в село Березівка Парабельського району Томської області.

Слайд 9 У березні 1988 заочно обраний головою відновленої УГГ,

У березні 1988 заочно обраний головою відновленої УГГ, яка від 7

яка від 7 липня діє як Українська Гельсінкська Спілка

(УГС). 23 квітня 1988 запропонували виїхати за кордон, та він відмовився, бо бачив, що ситуація в країні змінюється, вимальовується перспектива створення політичної партії. Указом ПВР від 30 листопада 1988 Левко Лук'яненко помилуваний, звільнений із заслання. На початку 1989 повертається до України.

У квітні 1990 на установчому з'їзді УГС обраний головою створеної на її базі Української республіканської партії. У березні обраний депутатом ВР України ХІІ(І) скликання від Залізничного в/о № 196, Івано-Франківська область. Був членом комісії з питань законодавства і законності, заступником голови Народної Ради. Лук'яненко — автор Акту про незалежність України від 24 серпня 1991 р., балотувався на посаду Президента України.

Політична діяльність після звільнення


Слайд 10 16 квітня 2013 року ухвалив рішення піти у

16 квітня 2013 року ухвалив рішення піти у відставку з керування

відставку з керування Українською республіканською партією, головою партії до

проведення з'їзду обраний голова громадської організації «Громадська ліга Україна — НАТО» Сергій Федорович Джердж.

  • Имя файла: levko-lukyanenko.pptx
  • Количество просмотров: 75
  • Количество скачиваний: 1