Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Літературні угрупування 20-х років ХХ століття.

ПередісторіяДоля української літератури - доля України. Важко знайти у світовій історії аналогію, щоб жива мова, мова великого народу систематично заборонялася й переслідувалася спеціальними державними вердиктами й актами. Цей геноцид тривав століттями.
Літературні угрупування 20-х років ХХ століття.Підготувала Студентка І курсу, групи “А”Шедеменко Анастасія ПередісторіяДоля української літератури - доля України. Важко знайти у світовій історії аналогію, Початок 20-х pp. XX ст.   ознаменувався появою великої Усі українські літературні організації припинили існування на початку 30-х pp. Але жодна “Аспанфут” Асоціація панфутуристів — літературна організація, що утворилась у 1921 р. в «Неокласики» На відміну від інших груп, «Неокласики» не дбали про своє організаційне «Плуг» Ініціатором створення і головою «Плугу» був С. Пилипенко, його активними членами «Гарт» Спілку пролетарських письменників «Гарт» було засновано на початку 1923р. з ініціативи Активні діячі «Ланка» Організація, створена 1924 p., об'єднала письменників різних напрямів, які намагалися протистояти «Молодняк» Організація комсомольських письменників (1926—1932). У Харкові — П. Усенко, Л. Первомайський,
Слайды презентации

Слайд 2 Передісторія
Доля української літератури - доля України. Важко знайти

ПередісторіяДоля української літератури - доля України. Важко знайти у світовій історії

у світовій історії аналогію, щоб жива мова, мова великого

народу систематично заборонялася й переслідувалася спеціальними державними вердиктами й актами. Цей геноцид тривав століттями.

Слайд 3 Початок 20-х pp. XX ст.

Початок 20-х pp. XX ст.  ознаменувався появою великої кількості

ознаменувався появою великої кількості літературних угруповань, які бажали

самовиявлення і творчої свободи. У цей період було створено становище: твір письменника оцінювався не з позицій талановитості написаного, а з позицій соціально-політичної боротьби з класовими ворогами (а звідси необхідність прославлення дій партії, провідних партійних діячів, поява в творах позитивного героя-пролетарія )

Слайд 4 Усі українські літературні організації припинили існування на початку

Усі українські літературні організації припинили існування на початку 30-х pp. Але

30-х pp. Але жодна з цих організацій не була

заборонена, бо радянська-влада не могла вдатись до дій, що могли б здатись недемократичними: всі організації припинили існування в зв'язку з тим, що найактивніші члени цих угруповань «виявились контрреволюціонерами, які мали бути знищені заради світлого майбутнього країни».

Слайд 5 “Аспанфут”
Асоціація панфутуристів — літературна організація, що утворилась

“Аспанфут” Асоціація панфутуристів — літературна організація, що утворилась у 1921 р.

у 1921 р. в Києві на базі літературної групи

«Фламінго», «Ударної групи поетів-футуристів» та науково-мистецької групи «Комкосмос» з ініціативи М. Семянка. До неї, окрім нього, входили Гео Шкурупій, Ю. Шпол, О. Слісаренко, Мирослав Ірчан, Марко Терещенко, М. Бажан, Ю. Яновський, А. Чужий та інші. Асоціація мала видавництво «Гольфштром». Члени організації прогнозували заміну мистецтва «умілістю», «штукою», а також появу надмистецтва як синтезу поезії, живопису, скульптури й архітектури, руйнування канонічних форм мистецтва тощо. У 1924 р. «Аспанфут» було перетворено на «Асоціацію комункульту».

Слайд 6 «Неокласики»
На відміну від інших груп, «Неокласики» не

«Неокласики» На відміну від інших груп, «Неокласики» не дбали про своє

дбали про своє організаційне оформлення і не виступали з

ідейно-естетичними маніфестами. Проте їхня присутність у літературному житті була досить вагомою, що позначилося не лише на творчому рівні, а й під час літературних дискусій 1925— 1928 pp.
Неокласицизм— течія в літературі та мистецтві, що з'явилась значно пізніше занепаду класицизму як літературного напряму і знайшла свій вияв у використанні античних тем і сюжетів, міфологічних образів і мотивів, проголошенні гасел «чистого» мистецтва та культу позбавленої суспільного змісту художньої форми, в оспівуванні земних насолод. До групи українських неокласиків у 20-х роках XX ст. належали М. Зеров, М. Драй-Хмара, М. Рильський, П. Филипович, Юрій Клен (О. Бургардт). Вони відмежовувались від так званої пролетарської культури, прагнули наслідувати мистецтво минулих епох, віддавали перевагу історико-культурній та морально-психологічній проблематиці.


Слайд 8 «Плуг»
Ініціатором створення і головою «Плугу» був С.

«Плуг» Ініціатором створення і головою «Плугу» був С. Пилипенко, його активними

Пилипенко, його активними членами — А. Головко, А. Панів,

І. Сенченко, Г. Епік, І. Кириленко, О. Копиленко, Д. Гуменна, П. Панч, І. Шевченко, В. Гжицький, П. Усенко та інші. З квітня 1922р. плужани ухвалили «Платформу ідеологічну і художню», де наголошували, що «революційно-селянська творчість плужан має бути скерована насамперед на організацію свідомості широких селянських мас і сільської інтелігенції в дусі пролетарської революції».

Слайд 10 «Гарт»
Спілку пролетарських письменників «Гарт» було засновано на

«Гарт» Спілку пролетарських письменників «Гарт» було засновано на початку 1923р. з

початку 1923р. з ініціативи В. Еллана-Блакитного, а також В.

Коряка, І. Кулика, В. Сосюри, М. Хвильового та інших. Спілка мала центральне бюро в Харкові на чолі з В. Блакитним, а також філії в Києві та Одесі. Найсильнішим був харківський осередок, до якого входили М. Хвильовий, П. Тичина, М. Йогансен, В. Поліщук, І. Дніпровський, О. Досвітній, А. Любченко, Г. Коцюба, П. Лісовий (П. Свашенко), М. Майський, П. Іванів, М. Христовий, Ю. Смолич, а згодом О. Слісаренко, М. Яловий, М. Бажан, Г. Шкурупій та інші. У статуті «Гарту» мовилося: «В основу своєї праці спілка «Гарт» кладе марксівську ідеологію й програмові постулати комуністичної партії».

Слайд 11 Активні діячі

Активні діячі

Слайд 12 «Ланка»
Організація, створена 1924 p., об'єднала письменників різних

«Ланка» Організація, створена 1924 p., об'єднала письменників різних напрямів, які намагалися

напрямів, які намагалися протистояти ідеологічному тиску, зберегти творчу незалежність;

до неї входили: В. Підмогильний, Є. Плужник, Б. Антоненко-Давидович, Т. Осьмачка, Б. Тенета, В. Івченко, Г. Косинка, Я. Качура, Я- Савченко та інші.
1926р. «Ланка» реорганізувалася в МАРС — «Майстерню революційного слова»).

  • Имя файла: lіteraturnі-ugrupuvannya-20-h-rokіv-hh-stolіttya.pptx
  • Количество просмотров: 90
  • Количество скачиваний: 0