Слайд 2
Службовий етикет юриста
Естетика і правова естетика: поняття. Місце
естетикос" - почуттєвий, відчуває) - філософська наука, вивчає всю область людського ставлення до світу, усі сторони освоєння людиною світу з законам краси. У естетиці як науці можна назвати дві основні взаємозалежних кола явищ:сферу естетичного як специфічне прояв ціннісного відносини людини до світу ("філософія прекрасного");сферу художньої діяльності людей ("філософія мистецтва").Обидва розділу естетики, будучи органічно взаємопов'язані, мають відносної самостійністю."Філософія прекрасного" як розділ науки естетики - розглядає такі питання: Природа і своєрідність естетичного у системі ціннісних відносин; діалектична зв'язок естетичної вартості, оцінки, сприйняття й практики; значення естетичної активності людини у громадського та особистого життя; взаємозв'язок естетичного й художнього у різних галузях їх прояви - в практичної діяльності, вихованні, освіті, спогляданні.">
у яких естетичної культури юриста
Естетика (від грецьк. ">естетикос" -
почуттєвий, відчуває) - філософська наука, вивчає всю область людського ставлення до світу, усі сторони освоєння людиною світу з законам краси. У естетиці як науці можна назвати дві основні взаємозалежних кола явищ:
сферу естетичного як специфічне прояв ціннісного відносини людини до світу ("філософія прекрасного");
сферу художньої діяльності людей ("філософія мистецтва").
Обидва розділу естетики, будучи органічно взаємопов'язані, мають відносної самостійністю.
"Філософія прекрасного" як розділ науки естетики - розглядає такі питання: Природа і своєрідність естетичного у системі ціннісних відносин; діалектична зв'язок естетичної вартості, оцінки, сприйняття й практики; значення естетичної активності людини у громадського та особистого життя; взаємозв'язок естетичного й художнього у різних галузях їх прояви - в практичної діяльності, вихованні, освіті, спогляданні.
Слайд 3
Правова естетика - це система знання вимогах, що
висуваються до зовнішньої боці діяльності юристів й їхньої ролі
у досягненні позитивних результатів під час розгляду юридичного справи.
Вимоги правової естетики стосуються всіх аспектів діяльності юриста. Вони сприяють забезпечення ефективною і оптимальної організації праці юриста, її високої культури, створення обстановки ділового комфорту.
Правову естетику можна з'ясувати, як прикладне знання, вивчаюче вплив естетичних явищ на психофізіологічне стан юриста, розробку принципів правомірного поведінки, попередження злочинності з допомогою краси навколишнього природного та соціальній середовища, і навіть творів мистецтва.
До сфери правової естетики належить вивчення естетичних почуттів особистості юриста, дослідження емоційних реакцій і переживань, і їх значення для фізичним і психічної життєдіяльності. Естетичне ставлення - це здатність юриста оцінювати явища дійсності як прекрасні чи бридкі, піднесені чи ниці, трагічні чи комічні. Можна сміливо сказати, що з головних питань правової естетики - про природу естетичних відносин також оцінок у зв'язку з психофізіологічним станом юриста, з відчуттям необхідного і потенційно корисного щодо його фізичного і морального здоров'я.
Слайд 4
Правова естетика розглядає дві важливих проблем, що дозволяють
усвідомити і розвинути естетичну культуру юриста-практика:
1. якості естетичних форм
(прекрасне, бридке й т. п. ), викликають ту чи іншу позитивне чи негативний вплив на юриста у його професійної діяльності;
2. з'ясування загальних принципів організації всієї системи юридичної практики відповідно до вимогами естетики (ідеал, естетичний смак тощо. п).
Естетична культура юриста - це система естетичних вимог як результату оволодіння прекрасним, які з формі (зовнішній бік) і змістовності (внутрішня сторона) поведінки юриста і під час професійних повноважень.
Слайд 5
Службовий етикет юриста
>Этикет (>фр. '>etiquette- ярлик, етикетка) -
стійкий порядок поведінки, виражає зовнішнє зміст принципів основі моралі
й що з правил чемного поводження у суспільстві (манери, одяг та інших. ). Стійкий порядок поведінки означає сукупність усталених правил поведінки, що стосуються зовнішнього прояви ставлення до людей. Ритуальні форми етикету мають місце у сфері дипломатичних відносин (дотримання з так званого дипломатичного протоколу).
Службовий етикет юриста - стійкий порядок поведінки юриста і під час службовими повноваженнями (напр. , рішенні юридичного справи), виражає зовнішнє зміст принципів основі моралі й що з правил чемного поводження у суспільстві (манери, форми обігу євро і вітання, одяг та інших. ).
Слайд 6
Дотримання етикету
Важливо - постійно
пам'ятати, що повне дотримання етикету і прояв такту -
невід'ємний елемент духовної культури юриста як службової особи, тим паче особистості керівника. У цьому сенсі керівник може бути зразком на свої підлеглих, оскільки грубість і нестриманість зронив як його авторитет, а й породжує конфліктні ситуації у колективі.
Відчуття такту має виявлятися у різних формах ділового спілкування юриста:
повсякденне службове спілкування (прийом відвідувачів, відвідання за місця проживання, що у нарадах, засіданнях тощо. буд. );
специфічні форми службового спілкування (керівник і підпорядковані, між колегами);
екстремальних форм спілкування (під час обшуку, затриманняит. п. );
невербальні і неспецифічні форми спілкування (телефон, ділова листування, виступи на радіо, телебаченню та т. п. ).
Слайд 7
Усі ці форми ділового спілкування юриста вимагають своїх
принципів, правив і норм, які розкривають і доповнюють почуття
такту.
Коректність - стриманість за тими словами і манерах, виняток безглуздих питань, надмірної наполегливості тощо. п.
Ввічливість - зовнішній прояв доброзичливості, звернення з батькові, душевне розташування.
Люб'язність - готовність надати послугу тому, кому це потрібно потребує. Точність - своєчасність виконання обіцяного чи дорученого справи.
Висока самоорганізованість – планування роботи і дії, створені задля виконання плану та інших.
Слайд 8
Зовнішній вигляд юриста
Зовнішній вид юриста. Зовнішні атрибути, символіка.
Є
таке прислів'я: "зустрічають за одягом, а проводжають розумно". Вона
прямо належить до естетичної культурі юриста, яке виражається у його зовнішній вигляд. Зовнішній вид слідчого, прокурора, судді істотно впливає на ставлення до них громадян. Знаменитий адвокат А. Ф. Коні радив: "Слід вдягатися це й пристойно. У костюмі повинно бути нічого вигадливого і котрий кричить (різкі кольору, незвичайний фасон). Брудний, неохайний костюм виробляє неприємною.
Це важливо пам'ятати, оскільки психологічне вплив на присутніх починається до промови, від моменту появи на люди".
Нерідко встановити контакти з людиною слідчому вдасться саме через початкової антипатії, викликаної його зовнішнім виглядом: неохайної одягом чи розсилка такої, яка відповідає діловим відносинам; неприємними манерами.
Слайд 9
За першої зустрічі відбувається оцінка юриста з погляду
сприйняття особливостей її поведінки і "зовнішнього образу. За підсумками
даної оцінки юристу то, можливо дана своєрідна характеристика, як позитивна, і негативна.
Невід'ємною частиною зовнішніх атрибутів держави, органів
влади, юридичних організацій, установ є символіка.
Символ - концентроване зриме вираз основний ідеї (поняття), структурно схоже із нею. Однією форму символу є емблема. Приватним виглядом емблеми є герб, прапор та інші атрибути, що втілюють, передусім ідею національно-державного єдності і величі.