Якщо джерело прибутків постійне, наприклад зарплата,
то зробити цей перший крок буде досить просто і
легко. Для тих же у кого дохід не постійний або не має постійної величини, наприклад заробіток залежить від відсотків від угоди, то слід закласти мінімальний можливий дохід і розраховувати на цю суму. Якщо буде зароблено більше, ніж запланували, то можна буде внести зміни. Слід зважати, при плануванні сімейного бюджету про непостійні джерела доходу, такі як – субсидії, стипендії, відсотки від вкладів, пільги і інше.
постійними витратами усе досить просто і легко, потрібно записати
усі гроші, які ви витрачаєте за місяць, а потім їх підсумовувати. Постійні витрати – це витрати які виникають у сім’ї як мінімум 1 раз на місяць – комунальні платежі, транспортні витрати, харчування, одяг, навчання дітей, дозвілля, оплата зв’язку, купівля господарських дрібниць і інші. До непостійних витрат може відноситися автомобільна страховка, поїздка у відпустку, подарунки на свята і інші
дні народження, річниці, 8 березня, новий рік, Різдво, професійні
свята. У цій графі сімейного бюджету необхідно занести передбачувані витрати на подарунки і на саме святкування. По-друге, в сімейному бюджеті треба відмітити великі покупки в будинок, одягу і взуття. Останні місяці зими – січень і лютий щедрі на різноманітні розпродажі. Це час дуже вдалий для великих покупок, є можливість заощадити до 70%. По-третє, це планування своєї відпустки. Зважайте, що в січні – лютому, падає попит на тури, пояснюється це тим, що закінчилися новорічні канікули. Якщо ви вирішите відпочивати в цей час, то зможете заощадити до 30%, а літні місяці – липень-серпень, найдорожчі для відпочинку. Четверте – це початок навчального року. Вже в червні можна почати підготовку до нового навчального року – купувати шкільне приладдя і одяг для школи. У липні часто можна зустріти розпродажі весняно-літніх колекцій.
Слайд 9
60% - основні витрати- продукти харчування та щомісячні
господарські витрати; 10% - накопичення, які підуть на великі
покупки або поїздки; 10% - накопичення з далекою перспективою (рахунки на освіту, пенсійні і т.п.); 10% - розваги та задоволення; 10% - різне, непередбачені витрати .
Підбір способу процентного розподілу коштів
Слайд 10
Порівняльна таблиця виконання завдань в робочих групах
Слайд 11
Тобі точно потрібно це купувати? Ти цілком впевнена, що
тобі потрібно це купувати? Тобі потрібно це купувати? СТОП-записка
Слайд 12 Заробити великі гроші – сміливість, утримати їх
– розумність, а з гідністю витратити – мистецтво. Вільгельм Швебель