ЗовнішністьЛужин Петро Петрович - тип ділка і «капіталіста». Йому сорок п'ять років. Манірний, ставний, з обережністю і буркотливо фізіономією. Похмурий і зарозумілий.
Слайд 2
Зовнішність Лужин Петро Петрович - тип ділка і «капіталіста».
Йому сорок п'ять років. Манірний, ставний, з обережністю і
буркотливо фізіономією. Похмурий і зарозумілий.
Слайд 3
Хоче відкрити в Петербурзі адвокатську контору. Вибившись з
нікчемності, високо цінує свій розум і здібності, звик милуватися
собою. Однак найбільше Лужин цінує гроші. Він захищає прогрес «в ім'я науки та економічної правди». Він проповідує з чужих слів, яких наслухався від свого приятеля підлабузнюватися-ників, з молодих прогресистів: «Наука ж говорить: Люби, перш за всіх, одного себе, бо все на світі на особистому інте-, се засноване ... Економічна ж правда додає, що чим більше в суспільстві влаштованих приватних справ ... тим більше для нього твердих підстав і тим більше влаштовується в ньому і спільну справу ».
Слайд 4
Вражений красою і освіченістю Дуні Раскольникової, Лужин робить
їй пропозицію. Його самолюбству лестить думка, що випробувала багато
нещасть благородна дівчина буде все життя благоговіти перед ним і підкорятися йому. Крім того, Л. сподівається, що «чарівність чарівної, доброчесного і освіченої жінки» допоможе його кар'єрі. У Петербурзі Л. живе у Лебезятнікова - з метою «на всяк випадок забігти вперед» і «заіскать» у молоді, тим самим підстрахувавшись від будь-яких несподіваних демаршів з її боку. Вигнаний Раськольниковим і відчуваючи ненависть до нього, намагається посварити з ним його матір і сестру, спровокувати скандал: під час поминок по Мармеладову дає Сонечці десять рублів, а потім непомітно суне їй в кишеню ще сто, щоб трохи пізніше публічно звинуватити в крадіжці. Викритий Лебезятніковим, змушений ганебно ретируватися.
Слайд 5
Головна життєва цінність Лужина Головну життєву цінність для Лужина
представляють гроші, здобуті «всякими засобами», так як завдяки грошам
він може зрівнятися з людьми, які обіймають більш високе положення в суспільстві. У моральному відношенні він керувався теорією «цілого каптана».
Слайд 6
Теорія Лужина Теорія цілого каптана полягає в тому, що
будь-яка людина повинен прагнути, насамперед, до досягнення своїх цілей, жити
для себе одного, вживаючи всі сили і всі можливі кошти.