«Широко простягає хімія руки свої у справи людські» М. в. Ломоносов. Всюди, куди б не звернув свій погляд, нас оточують предмети та вироби, виготовлені з речовин і матеріалів, які отримані на хімічних заводах
Слайд 2
«Широко простягає хімія руки свої у справи людські»
М. в. Ломоносов.
Всюди, куди б не
звернув свій погляд, нас оточують предмети та вироби, виготовлені з речовин і матеріалів, які отримані на хімічних заводах і фабриках. Крім того, в повсякденному житті, сам того не підозрюючи, кожна людина здійснює хімічні реакції. Наприклад, умивання з милом, прання з використанням миючих засобів і ін.
Слайд 3
«Широко простягає хімія руки свої у справи
людські» М. в. Ломоносов. При опусканні шматочка лимона
в склянку гарячого чаю відбувається ослаблення забарвлення - чай тут виступає в ролі кислотного індикатора, подібного лакмусу. Аналогічне кислотно-основна взаємодія проявляється при змочуванні оцтом нарізаною синьої капусти. Господині знають, що капуста при цьому рожевіє. Запалюючи сірник, замішуючи пісок і цемент з водою або гасячи водою вапно, обпалюючи цегла, ми здійснюємо справжні, а іноді і досить складні хімічні реакції.
Слайд 4
«Широко простягає хімія руки свої у справи
людські» М. в. Ломоносов.
Хімія
як наука і одночасно як область докладання знань дуже ефектна. Без використання хімічних технологій неможливо матеріальне виробництво. Нові матеріали постійно входять в наше життя. Нині це одна з найбільш фундаментальних наук про речовини та їх властивості, без яких життя неможливе.
Хімія настільки органічно увійшла в наше життя, що існування людини поза хімії вже не можна уявити. Вона створює величезну кількість речовин, які забезпечують людині сучасний рівень існування.