Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Стендаль

ДитинствоОдин з видатних французьких письменників XIX століття Анрі Бейль творив під псевдонімом Фредеріка Стендаля (Стендаль - назва німецького міста, у якому народився відомий німецький мистецтвознавець XVIII століття Вінкельман).        Стендаль народився 23 січня 1783 року в Греноблі,
СтендальВидатний французький письменник XIX століття ДитинствоОдин з видатних французьких письменників XIX століття Анрі Бейль творив під псевдонімом Таємно від свого вихователя він почав знайомитися з працями філософів-просвітників (Кабаніса, Дідро,       У 1797 році Стендаль вступив у Греноблі до Центральної школи, метою якої       Після падіння Наполеона й повернення Бурбонів у Францію Стендаль їде до Італії,       Перебування в Італії залишило глибокий слід у творчості Стендаля. Він із захопленням       Перебування у Франції, де правили ненависні Стендалю Бурбони, стає для нього нестерпним. Творчість Стендаля належить до першого етапу в розвитку французького критичного реалізму. Стендаль              
Слайды презентации

Слайд 2 Дитинство
Один з видатних французьких письменників XIX століття Анрі

ДитинствоОдин з видатних французьких письменників XIX століття Анрі Бейль творив під

Бейль творив під псевдонімом Фредеріка Стендаля (Стендаль - назва

німецького міста, у якому народився відомий німецький мистецтвознавець XVIII століття Вінкельман).        Стендаль народився 23 січня 1783 року в Греноблі, у родині багатого адвоката. Його дід, лікар і громадський діяч, захоплювався ідеями Просвітництва й був шанувальником Вольтера. Але з початком революції в родині погляди дуже змінилися, батько Стендаля змушений був навіть ховатися. Мати хлопчика рано померла, і сім'я надовго вбралася у траур. Батько не переймався вихованням сина, довіривши його католицькому абатові Ральяну. Це призвело до того, що Стендаль зненавидів і церкву, і релігію.

Слайд 3 Таємно від свого вихователя він почав знайомитися з

Таємно від свого вихователя він почав знайомитися з працями філософів-просвітників (Кабаніса,

працями філософів-просвітників (Кабаніса, Дідро, Гольбаха). Читання, а також найбільш

сильні враження і переживання дитячих років, пов'язані з Першою французькою революцією, стали визначальними моментами у формуванні світогляду майбутнього письменника. Прихильність до революційних ідеалів він зберіг на все життя. Жоден із французьких письменників XIX століття не відстоював ці ідеали з такою пристрастю і сміливістю. 

Слайд 4       У 1797 році Стендаль вступив у Греноблі до

      У 1797 році Стендаль вступив у Греноблі до Центральної школи, метою

Центральної школи, метою якої було введення в республіці державного

і світського навчання замість релігійного, і озброєння молодого покоління знаннями й ідеологією буржуазної держави, що народжувалася. Тут хлопець захоплювався математикою. Після закінчення курсу його відправили до Парижа для вступу в Політехнічну школу, куди він так і не вступив. Стендаль прибув до Парижа через декілька днів після перевороту 18 брюмера, коли молодий генерал Бонапарт захопив владу і оголосив себе першим консулом. Тоді ж почалися приготування до походу в Італію. У 1800 році сімнадцятилітній Cтендаль вступив в армію Наполеона. Він прослужив у ній понад два роки, а потім подав у відставку й 1802 року повернувся до Парижа з прихованим наміром стати письменником. 

Слайд 5       Після падіння Наполеона й повернення Бурбонів у Францію

      Після падіння Наполеона й повернення Бурбонів у Францію Стендаль їде до

Стендаль їде до Італії, лише наїздами буваючи на батьківщині.

Стендаль полюбив Італію; ця країна відіграла чималу роль у формуванні поглядів письменника. Його приваблювало інтенсивне громадське життя Італії. У 1821 році відбуваються повстання карбонаріїв у ряді міст (Неаполь, Турін). Співчуття Стендаля цьому рухові дало підставу урядові звинуватити його в приналежності до повсталих і запропонувати терміново залишити австрійські володіння північної Італії. 

Слайд 6       Перебування в Італії залишило глибокий слід у творчості

      Перебування в Італії залишило глибокий слід у творчості Стендаля. Він із

Стендаля. Він із захопленням вивчав італійське мистецтво, живопис, музику.

Ця країна надихнула його на цілу низку творів. Це робота з історії мистецтва "Історія живопису в Італії", "Прогулянки по Риму", новели "Італійські хроніки". Нарешті, Італія дала йому сюжет одного з найбільших його романів "Пармська обитель". 

Слайд 7       Перебування у Франції, де правили ненависні Стендалю Бурбони,

      Перебування у Франції, де правили ненависні Стендалю Бурбони, стає для нього

стає для нього нестерпним. Це ставлення письменника до реакції

і режиму Реставрації знайшло своє вираження в його кращих романах. У 1830 році Стендаль одержав від короля Луї Пилипа призначення в Трієст консулом, але його не затвердили, як "неблагонадійного", у Трієсті. Стендаль стає консулом у папських володіннях у Чівіта Веккія. Його смілива, незалежна думка, співчуття революції і якобінцям, атеїзм, його сповнені бойового протесту твори робили однаково тяжким його перебування як в Італії, так і в себе на батьківщині.     

   Стендаль почував себе хворим, проте досить часто їздив з Чівіта-Веккії до Рима. У 1841 році з ним стався перший апоплексичний удар. Йому дали відпустку, і восени він знову приїхав до Парижа, маючи намір пробути там усього кілька днів. І несподівано його звалив другий удар.        Після смерті письменника навколо його імені критики створили "змову мовчання". Першим, хто заговорив про нього і змусив звернути увагу на Стендаля, був Бальзак. Називаючи Cтендаля чудовим художником, Бальзак стверджував, що зрозуміти його можуть тільки найбільш піднесені розуми суспільства. 


Слайд 8


Творчість Стендаля належить до першого етапу в розвитку

Творчість Стендаля належить до першого етапу в розвитку французького критичного реалізму.

французького критичного реалізму. Стендаль вносить у літературу бойовий дух

і героїчні традиції нещодавньої революції. Зв'язок його з просвітителями можна спостерігати як у творчості, так і в його філософії й естетиці.        У своєму розумінні мистецтва й ролі художника Стендаль йде далі від просвітителів і стверджує, що мистецтво за своєю природою соціальне, воно служить суспільним цілям. Це положення Стендаль перетворює на бойову зброю проти мистецтва свого часу, насамперед проти класицизму. Його мистецтвознавчі роботи були гостро публіцистичні.

Слайд 9       "Червоне і чорне" 
Цей перший великий роман Стендаля вийшов

      

у 1830 році, в рік Липневої революції. Про глибокий

соціальний зміст роману свідчить уже його назва. Під "червоним", "чорним" Стендаль мав на увазі зіткнення двох сил - революції (червоне) і реакції (чорне). Епіграфом до свого роману Стендаль узяв слова Дантона: "Правда, сувора правда!". 

  • Имя файла: stendal.pptx
  • Количество просмотров: 86
  • Количество скачиваний: 0