Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Глюкоза. Загальна схема виробництва цукру.

Содержание

Глюкоза.Глюко́за (від грец. γλυκύς — солодкий) (виноградний цукор, декстроза), С6Н12О6 — важливий моносахарид; білі кристали солодкі на смак, легко розчиняються у воді.Знаходиться в соку винограду, в багатьох фруктах, а також у крові тварин і людей.
Глюкоза. Загальна схема виробництва цукру.ПідготувалиУчениці 9-б класуВасиленко АллаКоваленко КатяСердюк Яна Глюкоза.Глюко́за (від грец. γλυκύς — солодкий) (виноградний цукор, декстроза), С6Н12О6 — важливий моносахарид; білі кристали солодкі на смак, легко Глюкоза отримується при гідролізі полісахаридів крохмалю і целюлози (під дією ферментів або мінеральних кислот).Використовується як засіб Ланцюгова форма існує лише в розчинах, причому в дуже невеликій кількості, а С6Н12О6 - Глюкоза Властивості Найпоширеніша в природі  D- форма (виноградний цукор або декстроза). В природі синтез Розклад глюкози в  організмі відбувається шляхом гліколізу  та у пентозофосфатному циклі. Концентрації ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЛЮКОЗИ. Хімічні властивості глюкози обумовлені наявністю гідро­ксильних і альдегідної груп. Загальна схема виробництва цукру.Глюкоза - один з продуктів гідролізу сахарози. Тому розгляньмо цей дисахарид докладніше. Сахароза - С12Н22011 - речовина, відома вам у побуті як цукор, - висококалорійна харчосмакова Сахароза в природі досить поширена. Вона трапляється в багатьох плодах і фруктах. Найбагатші Пам'ятник першому кубику рафінаду споруджено на центральній площі містечка Дачице напроти величного Рафінований цукорРафінований (очищений від домішок) цукор приваблює білосніжним кольором. Однак він - Загальна схема виробництва цукру дуже проста і багато в чому залишається незмінною Вона трапляється в багатьох плодах і фруктах. Найбагатші на сахарозу цукрова тростина Дякуємо за увагу!!!
Слайды презентации

Слайд 2 Глюкоза.
Глюко́за (від грец. γλυκύς — солодкий) (виноградний цукор, декстроза), С6Н12О6 — важливий моносахарид; білі кристали

Глюкоза.Глюко́за (від грец. γλυκύς — солодкий) (виноградний цукор, декстроза), С6Н12О6 — важливий моносахарид; білі кристали солодкі на смак,

солодкі на смак, легко розчиняються у воді.
Знаходиться в соку винограду,

в багатьох фруктах, а також у крові тварин і людей.

Слайд 3
Глюкоза отримується при гідролізі полісахаридів крохмалю і целюлози (під дією ферментів або

Глюкоза отримується при гідролізі полісахаридів крохмалю і целюлози (під дією ферментів або мінеральних кислот).Використовується як

мінеральних кислот).
Використовується як засіб посиленого харчування, або як лікарська

речовина, при обробці тканини.
Природна кристалічна глюкоза (виноградний цукор) представляє собою циклічну альфа-формулу. При розчиненні в воді вона переходить в ланцюгову, а через неї в бета-форму; при цьому установлюється динамічна рівновага між усіма формами.
Бета-форма також може бути виділена в кристалічному вигляді; у водному розчині вона утворює рівноважну систему з іншими формами.

Слайд 4
Ланцюгова форма існує лише в розчинах, причому в

Ланцюгова форма існує лише в розчинах, причому в дуже невеликій кількості,

дуже невеликій кількості, а в вільному вигляді не виділена.
Ізомерні

форми сполук, які здатні переходити одна в одну називають таутомерними формами, чи таутомерами. Явище таутомерії дуже розповсюджене серед органічних сполук.

Слайд 5 С6Н12О6 - Глюкоза

С6Н12О6 - Глюкоза

Слайд 6 Властивості

Властивості

Слайд 7
Найпоширеніша в природі  D- форма (виноградний цукор або

Найпоширеніша в природі  D- форма (виноградний цукор або декстроза). В природі

декстроза). В природі синтез глюкози відбувається з неорганічних речовин

в процесі фотосинтезу і хемосинтезу (в рослинах). У вільному стані глюкоза разом з фруктозою міститься в меду, плодах, квітках та інших частинах рослин; у тваринних тканинах – у крові, лімфі, мозку, серцевому та скелетному м’язах тощо. Вільна глюкоза використовується організмом для біосинтезу  ряду інших цукрів – фруктози, сахарози, ксилоли,  глюкуронової кислоти тощо. Глюкоза є структурним елементом і багатьох інших речовин – клітковини, глікозидів. У тканинах тварин і людини глюкоза може перетворюватися на резервний вуглевод – глікоген. Глюкоза бере участь в багатьох реакціях обміну речовин, посідає центральне місце у вуглеводному обміні. Глюкоза – важливе джерело енергії в організмі. При повному окисленні глюкози до вуглекислого газу і води виділяється енергія, значна частина якої акумулюється макроергічнми (багатими на енергію) зв’язками аденозинтрифосфорної кислоти, АТФ та інших, подібних до АТФ сполук. Для деяких бактерій глюкоза – єдине джерело енергії.

Слайд 8
Розклад глюкози в  організмі відбувається шляхом гліколізу  та

Розклад глюкози в  організмі відбувається шляхом гліколізу  та у пентозофосфатному циклі.

у пентозофосфатному циклі. Концентрації її регулюється гормонально та центральною

нервовою системою. Глюкоза бере участь у регуляції водного режиму організму, стимуляції функцій клітин та в знешкодженні токсичних речовин, підвищує  діяльність серцевого м’яза, розширює судини, збільшує сечовиділення тощо. При багатьох захворюваннях кількість глюкози в крові збільшується, що веде до виділення її з сечею. Препарати    глюкози широко використовують у медицині. В промисловості глюкозу добувають при гідролізі крохмалю, застосовують у кондитерському виробництві У зв'язку з тим, що глюкоза легко і швидко засвоюється, її застосовують як засіб посиленого харчування, а також для виготовлення лікувальних препаратів, при консервуванні крові. Вона широко використовується в кондитерському виробництві, у виробництві дзеркал та іграшок (сріблення). Нею користую­ться при обробці й фарбуванні тканин і шкір.

Слайд 9 ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЛЮКОЗИ.
Хімічні властивості глюкози обумовлені наявністю

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЛЮКОЗИ. Хімічні властивості глюкози обумовлені наявністю гідро­ксильних і альдегідної

гідро­ксильних і альдегідної груп. Тому глюкоза вступає в реакції,

характерні для спиртів і альдегідів.
1.Якісна реакція на глюкозу:
Якщо до розчину глю­кози влити гідроксид міді (II), то він набуває яскраво-синього забарвлення, подібно до того, як це відбувається з гліцерином. Якщо підігріти яскраво-синій розчин, який добули, з'являється червоний осад, який свідчить що наявність альдегідної групи.

Слайд 10 Загальна схема виробництва цукру.
Глюкоза - один з продуктів

Загальна схема виробництва цукру.Глюкоза - один з продуктів гідролізу сахарози. Тому розгляньмо цей дисахарид докладніше.

гідролізу сахарози. Тому розгляньмо цей дисахарид докладніше.


Слайд 11
Сахароза - С12Н22011 - речовина, відома вам у побуті як

Сахароза - С12Н22011 - речовина, відома вам у побуті як цукор, - висококалорійна

цукор, - висококалорійна харчосмакова добавка, компонент багатьох страв. Тож

ви добре знаєте, що це - прозорі безбарвні кристали, солодкі на смак. Під час нагрівання сахароза плавиться і карамелізується. Цю властивість використовують у кулінарії й кондитерській промисловості. Сахароза добре розчиняється у воді, особливо гарячій. Цукровий сироп – чудовий консервант для ягід і фруктів.

Слайд 12
Сахароза в природі досить поширена. Вона трапляється в багатьох

Сахароза в природі досить поширена. Вона трапляється в багатьох плодах і фруктах.

плодах і фруктах. Найбагатші на сахарозу цукрова тростина й

цукровий буряк. Саме ці культури використовують для промислового виробництва цукру.

Слайд 14 Пам'ятник першому кубику рафінаду споруджено на центральній площі

Пам'ятник першому кубику рафінаду споруджено на центральній площі містечка Дачице напроти

містечка Дачице напроти величного костьолу Св. Лаврентія, на тому

місці, де в XІХст. стояв цукровий завод, що виробив перші у світі кубики цукру

Слайд 15 Рафінований цукор
Рафінований (очищений від домішок) цукор приваблює білосніжним

Рафінований цукорРафінований (очищений від домішок) цукор приваблює білосніжним кольором. Однак він

кольором. Однак він - не найкорисніший, бо позбавлений багатьох

біологічно активних речовин, які видаляють під час рафінування. Сучасні дієтологи радять уживати так званий коричневий цукор, аби запобігти порушенням вуглеводного обміну та виникненню карієсу.
Хоч який цукор ви обираєте — у шлунково-кишковому тракті він зазнає гідролізу, продукти якого - глюкоза й фруктоза - всмоктуються в кров і слугують для організму джерелом енергії.

Слайд 16
Загальна схема виробництва цукру дуже проста і багато

Загальна схема виробництва цукру дуже проста і багато в чому залишається

в чому залишається незмінною ще з часів Бродських, Симиренків,

Терещенків, Яхненків й інших відомих українських цукрозаводчиків. Після зважування буряку й визначення його цукристості відбувається механічна обробка коренеплодів - миття, чищення й подрібнення. На стадії дифузії сировину обробляють гарячою водою. Далі розчинену у воді сахарозу обробляють кальцій гідроксидом, аби добути розчинний кальцій сахарат й позбавитися домішок. Потім кальцій сахарат обробляють карбон(ІV) оксидом. У такий спосіб одержують розчин сахарози й осад кальцій карбонату - крейду, яку відокремлюють фільтруванням. Зрештою випарюванням виокремлюють сахарозу з розчину. Добутий цукор остаточно висушують і фасують.

Слайд 18
Вона трапляється в багатьох плодах і фруктах. Найбагатші

Вона трапляється в багатьох плодах і фруктах. Найбагатші на сахарозу цукрова

на сахарозу цукрова тростина й цукровий буряк. У шлунково-кишковому

тракті сахароза зазнає гідролізу, продукти якого - глюкоза й фруктоза - всмоктуються в кров і слугують для організму джерелом енергії.

  • Имя файла: glyukoza-zagalna-shema-virobnitstva-tsukru.pptx
  • Количество просмотров: 179
  • Количество скачиваний: 0